Author Topic: walczylem o/pod..  (Read 8249 times)

Offline Pacynka

  • Towarzysz broni
  • Posts: 86
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« on: 10 April 2011, 18:47:30 »
czytal ktos serie pt "walczylem o/pod.." np
http://www.empik.com/walczylem-o-kijow-nowak-helmuth,prod16360185,ksiazka-p
http://www.empik.com/walczylem-pod-kurskiem-nowak-helmuth,prod16360013,ksiazka-p?utm_content=prod16360013&utm_source=dataforce
jesli tak to czy jest to warta czytania lektura i jak sie ma do opowiadan s.hassela (tj lepsze, gorsze, na tym samym poziomie)?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #1 on: 10 April 2011, 20:36:50 »
tego nie czytałem, ale ostatnio przerobiłem do poduchy Otto Cariusa "Tygrysy w Błocie" i powiem, że czasem późno zasypiałem:D

Myślę zaopatrzyć się w "Panzer Aces" Franza Kurowskiego, ale troszkę kosztuje jak na książkę, ale raczej kupię.


Książki to może być całkiem dobry temacik, co nie?
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #2 on: 10 April 2011, 20:50:07 »
Nie czytałem żadnej z powyższych,a na pewno szkoda. Ja z książek historycznych (niekoniecznie walczylem o/pod) polecam książki A.Beevora,szczególnie Stalingard.  Mimo ze pada sporo liczb i jest to książka przesycona szczegółowymi danymi i statystykami ,to czyta się ja jak najlepszy kryminał. Uwaga wciąga i to na wiele godzin!

Offline Pacynka

  • Towarzysz broni
  • Posts: 86
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #3 on: 10 April 2011, 21:19:29 »
mysle ze warto porozmawiac o ksiazkach (szczegolnie o tematyce wojennej) w dobie gasnacej popularnosci ich czytania..
jesli chodzi o mnie, jako ksiazki bardziej przygodowe (ale z watkiem historycznym) polecam pozycje s. hassela.
swego czasu czytalem tak na szybko ksiazki z serii wydawniczej tygrys vel zolty tygrys

Herr_Batke

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #4 on: 10 April 2011, 22:28:53 »
Tak czytałem wszystkie pozycje Nowaka. Warte polecenia.
Czytałem również wszystko Hassela  - jak dla mnie majstersztyk.
Podczytuję także Kesslera, ale to słaba podróbka Hassela. W tłoku jednak ujdzie.
Polecam także "Zapomnianego żołnierza" Sayera.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #5 on: 10 April 2011, 22:38:21 »
Ciekawie tez się czyta Corneliusa Ryana i jego O jeden most za daleko  i Najdłuższy dzień.
Ostatnio także natknąłem się na dość ciekawe połączanie fantastyki i historii DWŚ.
Książka nazywa się www.1939.com.pl ,i opowiada o przeniesieniu sie batalionu zmechanizowanego z roku 2007 w czasy kampanii wrześniowej.
Fajnie się ja czyta. Polecam

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #6 on: 10 April 2011, 23:00:43 »
Quote
pobor :
Ostatnio także natknąłem się na dość ciekawe połączanie fantastyki i historii DWŚ.
Książka nazywa się www.1939.com.pl ,i opowiada o przeniesieniu sie batalionu zmechanizowanego z roku 2007 w czasy kampanii wrześniowej.
Fajnie się ja czyta. Polecam


To już się szykuj na kontynuację czyli tytuł "Major" i "www.1944.waw.pl" podane chronologicznie jeżeli chodzi o wątki, natomiast odwrotnie jeżeli chodzi o czas wydania (taki zabieg jak "Młode Wilki 1/2" z tego wyszedł :D).

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #7 on: 10 April 2011, 23:07:19 »
Quote
A.Beevora,szczególnie Stalingard. Mimo ze pada sporo liczb i jest to książka przesycona szczegółowymi danymi i statystykami ,to czyta się ja jak najlepszy kryminał. Uwaga wciąga i to na wiele godzin!
lol? przeciez beevor wali caly czas ogolnikami, jedyne co ma to jakies wstawki z zycia i fragmenty wywiadow ( po ruskiej stronie ). malo liczb, z datami tak srednio. nie ma najwazniejszego - nazw kompanii, batalionow, polkow, kto nimi dowodzil etc. ogolnie ksiazke kupilem z racji tego, ze sie ja dobrze czyta bo jest sporo akcji. niemniej jeśli chodzi o  wiedze, suchą nomenklature pracy historyka - siedzenia i dłubania w archiwach to średniawka. IMO :)
Carel spoko pisal, tylko tez o akcji i bitwach, malo danych. Ale sie fajnie czyta. Cos wartosciowego to polecam burze nad pacyfikiem flisofskiego, dzienniki haldera calkiem spoko sa, wpomnienia zolnierza - 1sza czesc tez fajna. Teraz mam do przeczytania pieklo italii, podobno dobre.
Ryan spoko, ale najdluzszy dzien to przeczytalem jak bylem chyba w 3 klasie podstawowki tak ze srednio jzu pameitam :)
w RO gram jako raq

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #8 on: 10 April 2011, 23:49:00 »
Z literatury wspomnieniowej na pewno warto przeczytać Tankistę Jewgienija Biessonowa i Podwójny Żołd Potrójna Śmierć Drabkina. Chociaż w przypadku tej pierwszej pozycji tytuł nie został dobrze przetłumaczony, gdyż dotyczy nie czołgisty, lecz desantownika (z czołgu).
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #9 on: 11 April 2011, 00:07:06 »
Calkiem spoko są te zeszyty militariów, kilka mam, brat większość. Czasem można coś zajebistego trafić, opracowanie bardzo dobrze zrobiony, nazwy, mapki etc, a czasem kupę. Generalnei dobra seria.
w RO gram jako raq

Offline Pacynka

  • Towarzysz broni
  • Posts: 86
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #10 on: 13 April 2011, 12:02:39 »
a z filmow o tematyce wojennej jakie byscie polecili (chodzi mi o te mniej znane/ rzadziej o ktorych sie mowi)?
ja na poczatek moze: http://www.filmweb.pl/film/Kryptonim+%22Gwiazda%22-2002-107960

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #11 on: 13 April 2011, 14:18:02 »
wojna zimowa, karny batalion, za linia wroga,
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
walczylem o/pod..
« Reply #12 on: 13 April 2011, 14:49:30 »
heh Kryptonim Gwiazda, całkiem fajny, propagandowy film proradziecki, zwiadowcy, bohaterzy, i zdanie na końcu o "wyzwoleniu Polski"...
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

maddogPL

  • Guest
walczylem o/pod..
« Reply #13 on: 13 April 2011, 15:14:49 »
Ja mogę polecić ,,Ogień i cytryna" oraz ,,Maxmanus''...zawsze to inny teatr walki podziemnej.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
walczylem o/pod..
« Reply #14 on: 13 April 2011, 16:07:30 »
Ja do dobry filmów bym zaliczył także: O jeden most za daleko,Ciemnoniebieski świat oraz Stalingrad( mimo iż nie cierpię niemieckich filmów.)