Author Topic: bardzo wolno ściąga nowe mapy  (Read 4506 times)

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« on: 22 November 2010, 20:25:13 »
Witam, mam problem z downloadem nowych map w DH na serwerze Jolly Rodgers. Kiedyś mapki sciągało w mgnieniu oka, teraz po formacie z prędkością porównywalną do budowy polskich dróg:P. Mapki wczytują sie tak wolno, że można zasnąć, 0,1%...0,2% przerwa, ...0,3%....przewa itd. Waga mapki to ok 18Mb, więc powinno to łykąć dość szybko. Konfiguracja kompa to: procek trzyrdzeniowy po 2.9Gh, ram 2Gb, wolnego miejsca na dysku bardzo dużo, net z prędkością ok 6Mb/s. Nie jest regułą kiedy chcę dołączyć do gry, czy to rano, po południu, czy wieczorem, zawsze tak samo. Wersja gry od cenegi.Sprawdzałem w FAQ, ale ja mam tego ramu chyba sporo jak na tą gre.  Można temu jakoś zaradzić, bo jak dalej tak będzie, to zanim wczyta mi te mapy to wyjdzie RO2:D. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #1 on: 22 November 2010, 21:20:41 »
1. Czy mają tam uruchomiony redirect dla serwera (no i oczywiście czy pliki które ściągasz na nim występują)

2. Możliwe że jak na pytanie 1 odp. jest tak to cierpisz z powodu z@#$% DNS-ów tak jak niektórzy Forumowicze jezeli chodzi o nasz serwer z plikami (tylko dla naszych potrzeb rozwiązanie w dziale pomocy, inne serwery niestety tam się nie znajdują)

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #2 on: 23 November 2010, 13:02:32 »
Poszukałem troche i znalazłem pomoc użytkownika o nicku Kaszpir. Wpisałem w konsoli menu start "nslookup pliki.red.orchestra.pl". Wyskoczyło coś takiego: nie można znaleść nazwy serwera dla adresu .... non-existent domian. Domyślne serwery nie są dostępne. Czy to oznacza, że mój dostawca internetu ma problem z tymi serwerami DNS, dobrze kombinuje?. Czy da radę jakoś rozwiązać ten problem?.
Dodam jeszcze, gdy już ładuje mapę to potrafi pobrać ponad 100%, ostatnio pobrałem chyba ponad 130% mapy :P. Chyba jakieś bonusy dostaje.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #3 on: 23 November 2010, 16:38:39 »
Z racji tego że dopiero masz 2 posty to na zasadzie "palca w oko" pokażę rozwiązanie obecne już na forum w dziale pomocy... Skoro dołączyłeś do Forumowiczów to przed zadaniem pytania poszperaj po naszych zasobach a na pewno coś znajdziesz i dopiero kiedy faktycznie Twój problem będzie chociaż trochę oryginalny zadaj pytanie.
Skoro już nawet znalazłeś metodę diagnozy na Forum (bo tutaj masz rację z DNSem) to aż dziw że w ten sam sposób nie trafiłeś do rozwiązania tutaj: http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=posts&q=1938

...z tym że to rozwiązanie dotyczy tylko naszego Mapowiska i naszego redirecta NASZYCH RO.PL serwerów a nie JR, tak więc ten problem dalej pozostaje nierozwiązany...

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #4 on: 23 November 2010, 17:09:38 »
Próbowałem już wczoraj tego sposobu z edycją pliku hosts, nic nie pomogło. Już wczoraj szukałem w wyszukiwarce forum pomocy z serwerami DNS, ale nic z tych porad nie pomogło. Spróbuje jeszcze raz zainstalować RO, poszukam jeszcze na google, może coś znajdę. Dzisiaj gdy odpaliłem Ostfront, mapki ładowały się cudnie, szybciutko, aż miło dla oka. Tylko na DH jest lipa. Gdy coś pomoże to napiszę co to było. Dzięki za pomoc.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #5 on: 23 November 2010, 17:40:29 »
Tez tak miałem w Dh. U mnie podziałało przeinstalowanie. :con

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #6 on: 25 November 2010, 17:56:44 »
Chyba będe musiał się pożegnać z ulubionym serwerem. Dzisiaj rano postawiłem system od nowa sądząc, że coś tam się "naprawi", he he. Ale lipa. Orchestre instalowałem od razu po instalce windowsa, bez uprzedniego zainstalowania jakiegokolwiek antywira, nawet nie uruchomiłem opcji firewalla po instalacji systemu. Wcześniej jeszcze przed formatem zmieniałem dnsy w panelu sterowania, domyślny i alternatywny, nic mie pomogło. Edytowałem plik hosts, szukałem sposobu w necie, chyba wszystkie możliwe metody pomocy wykorzystałem. Normalnie jestem tak wkurzony, że puściłbym z dymem kompa:((. Zauwazyłem też, gdy łącze się z serwerem JR, to pierwszy plik mający wagę ok 70Mb "przeskakuje" i zaczyna pobierać następny plik, ten o którym pisałem co tak wolno ciągnie (ten 18 MB). Być może tu jest jakiś problem?.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #7 on: 25 November 2010, 18:03:32 »
Podaj IP serwera, na pewno ktoś od nas sprawdzi czy problem faktycznie leży po Twojej stronie.

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #8 on: 25 November 2010, 18:17:56 »
IP serwera JR 68.232.177.239:7757

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #9 on: 26 November 2010, 18:02:29 »
Niestety dla Ciebie ściągała mi się tylko mapa i to bardzo szybko z redirecta serwera. Podaj nazwę tego 18MB pliku który za każdym razem napotykasz na drodze (?)

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #10 on: 26 November 2010, 18:14:14 »
Teraz na serwerze jest mapa Eindhoven-7, plik waży 16206K, i tak jak wcześniej pisałem pierwszy większy plik omija i pobiera ten następny.  Szukałem na innych forach zagranicznych też gracze mają podobny problem, na forum Darkest Hour wyczytałem, że być może mam inną wersję gry, mod chyba o to chodzi, i może dlatego nie chce mnie połączyć. Był tam na forum taki właśnie przypadek, ktoś miał inną wersję gry RO i dlatego nie mógł się połączyć z serwerem. Ściągam teraz mod Darkest Hour 1.1, zobaczę może to będzie to.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #11 on: 26 November 2010, 18:29:42 »
A więc tutaj jest problem...
DarkestHour już od 2 odsłon jest modem pobieranym ze STEAM a nie z instalek, oczywiście że nie dasz rady uruchomić NIC oprócz modułu praktyki, gdyż wersje z instalek są mocno zacofane i niekompatybilne z najnowszą, która na dodatek w momencie upgrade'u sama się dossa ze Steama...
Wejdź do folderu Red Orchestra i całkowicie usuń folder DarkestHour!

A potem kliknij na ten link i zacznij pobieranie ważnej wersji: http://store.steampowered.com/app/1280/

ambiatz

  • Guest
bardzo wolno ściąga nowe mapy
« Reply #12 on: 26 November 2010, 19:38:39 »
Zrobiłem tak jak napisałeś, usunąłem DH z C, również przez panel sterowania usunąłem to co było z Dh, zassałem ponad 2Gb ze steama, odpaliłem grę, teraz jest mapka central valley-v2, ściąga już lepiej, zobaczę czy pociągnie do końca i czy się zatrzyma na 100%.
Niestety dla mnie gra pobiera ponad 100% jeden plik ważący ok 5Mb, a to chyba nie jest ok. Zobaczę jeszcze jak ściągne tego moda 1.1. BartBear możesz mi napisać jaką masz wersję RO, kupioną ze steama czy pudełkową?.

UDAŁO SIĘ.  Mogę już grać na tym serwerze. Moja droga wiodła przez długą "mękę", ale się udało. Zainstalowałem od nowa RO, po czym wgrałem DHpublicbeta2. Później steam zassał brakujące pliki, ale przy wbijaniu na serwer wyskoczył błąd DH_ArmoredBeasts2, skasowałem wszystkie te pliki w folderze DH no i wszystko już gra.