Author Topic: Przelew z konta  (Read 3060 times)

Placóś

  • Guest
Przelew z konta
« on: 14 June 2010, 19:34:25 »
Witam, mam takie pytanie związane z przelewami do konta bankowego.

Jeśli na aukcji coś sprzedam i kupujący przelał już pieniądze na konto z podanym numerem konta i adresem zamieszkania ale... podam przez pomyłkę źle imię i nazwisko, np swoje a mają być przelane na ojca konta, który konta ma a ja nie.

Więc czy mimo podania numeru konta i adresu zamieszkania i źle podanego imienia i nazwiska, pieniądze dojdą na konto ?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Przelew z konta
« Reply #1 on: 14 June 2010, 19:44:04 »
Przepraszam, że Ci nie pomogę, ale chyba pomyliłeś forum.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Przelew z konta
« Reply #2 on: 14 June 2010, 19:46:19 »
Dane teleadresowe oraz nazwisko potrzebne są tylko w przypadku ewentualnej reklamacji czy zaistniałego innego podobnego przypadku - możesz wysłać przekaz do Fiony Żony Shrecka pod adres Bagno Centralne 8/2a kot (ehh kłaczek):00-997 - cel przelewu - Na prezent dla Osła i wszystko przejdzie JEŻELI podasz właściwy numer konta...tyle tylko że po pierwsze odbiorca nieco zgłupieje (np. ojciec jak go nie uprzedzisz ;]) no i po drugie - te dane wystąpią w wykazach bankowych, które w niektórych sprawach mogą być potem wykorzystywane np. przy ubieganiu się o kredyty itd. tak więc trochę będzie komuś głupio siedząc przed urzędnikiem bankowym wczytującym się w to ;]
No ale reasumując tylko numer konta musi być ten właściwy reszta to jak napisałem.

Dziki_Koziol

  • Guest
Przelew z konta
« Reply #3 on: 19 June 2010, 22:08:04 »
Daj mi numer konta i kody (hasła, kody jedno razowe) do niego to sprawdzę czy dobrze wysłałeś. Może być tu, na ogólnym

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Przelew z konta
« Reply #4 on: 20 June 2010, 09:59:00 »
Tylko pamiętaj,że konto nie może być puste !!!
xD

grzech.pl

  • Guest
Przelew z konta
« Reply #5 on: 20 June 2010, 13:46:50 »
Tu się z Tobą Bart nie zgodzę, teoretycznie bank powinien sprawdzać dane właściciela konta i jeżeli one się nie zgadzają może zrobić z tego tytułu zwrot. No ale to tylko teoretycznie, w praktyce rzadko takie zwroty się zdarzają.

Desperat

  • Guest
Przelew z konta
« Reply #6 on: 21 June 2010, 16:10:42 »
Quote
Placóś :
Więc czy mimo podania numeru konta i adresu zamieszkania i źle podanego imienia i nazwiska, pieniądze dojdą na konto ?


jeśli mimo wszystko wpisałeś  prawidłowy nr konta  to nie ma problemu. Też się kiedyś machnąłem z danymi ...  ważny jest nr konta . . ..

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Przelew z konta
« Reply #7 on: 21 June 2010, 18:10:03 »
Quote
grzech.pl :
Tu się z Tobą Bart nie zgodzę, teoretycznie bank powinien sprawdzać dane właściciela konta i jeżeli one się nie zgadzają może zrobić z tego tytułu zwrot. No ale to tylko teoretycznie, w praktyce rzadko takie zwroty się zdarzają.

Teoretycznie.
A ja pisałem jak jest praktycznie. Jeżeli "pani z okienka" na poczcie dziwnie nie zareaguje na podane dane to wszystko przechodzi w sieć cyfrową, która żyje własnym życiem do ewentualnej reklamacji (oczywiście odpada punkt w którym reklamujemy pomyłkę w NUMERZE konta - dałeś ciała to teraz cierp :D), a tak to i wilk syty i owca cała.