Author Topic: Osiągnięcia na Steamie (anchivements)  (Read 6716 times)

Grochu

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« on: 03 February 2010, 20:12:40 »
Witam
Czy ktoś zna odpowiedzi na następujące pytania lub wie gdzie można znaleźć jakiś regulamin zdobywania osiągnięć w grze?
Interesują mnie następujące tematy:
 
1.Czy punktowane w statystykach jest zabijanie ludzi podczas grania z bootami w drużynach (bootów wiem że nie)?
2.Czy możliwe jest otrzymanie dwóch osiągnięć naraz np. podniesienie szturmowcem karabinu snajperskiego i zabicie za jego pomocą 10 osób nie ginąc przy tym (Wasilij żyje i Krwawy szał) albo podniesienie LKM-u i ustrzelenie szturmowcem 50 wrogów (Piła tarczowa - brązowy medal) - w "Krwawym szale" nie ma mowy o rodzaju broni szturmowca a w "Pile tarczowej nie ma mowy o tym że to musi być Strzelec. Wiem że to mało realne ale nie jest to niemożliwe.
3. Czy zdarzało Wam się dostawać dane osiągnięcie po czasie lub w całkiem innej sytuacji albo i wcale a twierdziliście że Wam się należało?

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #1 on: 03 February 2010, 20:42:22 »
Siema
osobiście dostałem kiedyś Brązowego Tygrysa za zniszczenie tigerem czterech T-34 z jednego miejsca, ale nie wiem czy jest jakiś regulamin. :dozingoff
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

IgraSov

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #2 on: 03 February 2010, 20:53:36 »
1. Podczas grania z botami osiągnięć się nie zdobywa;
2. Chodzi tu o zabicie 10 przeciwników grając szturmowcem z karabinem szturmowym, więc zabijając 10 wrogów ze snajperki lub 50 z LKM-u jako szturmowiec tego medalu nie zdobędziesz;
3. Kilka osiągnięć nie działa, ja wiem tylko o osiągnięciach za snajperke ale są pewnie i jakieś jeszcze.

pol77

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #3 on: 03 February 2010, 21:33:04 »
Błędy się zdarzają ja np dostałem niesłusznie za przetrwanie rundy nie ginąc ani razu,a grałem jakieś pierwsze 10 sekund na basovce po czym przeszedłem w tryb widza po skończonej rundzie osiągnięcie miałem na koncie:dozingoff

IgraSov

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #4 on: 03 February 2010, 21:38:43 »
Najlepiej zdobywa się osiągnięcia w L4D, grając w trybie przetrwania już po śmierci jeżeli jeszcze ktoś z drużyny żyje i dotrwa do kilku minut to zalicza nam przetrwany czas.

Wrona

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #5 on: 04 February 2010, 05:21:43 »
Dostał ktos medal za trafienie z karabinu z powyzej 100m?
Ze trzy razy udalo mi sie zdjac goscia na samym krańcu horyzontu, na serwerze ze statami i nic... :(

Grochu

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #6 on: 04 February 2010, 09:02:29 »
ja dostałem medal za trafienie z karabinu jednostrzałowego przeciwnika nawet z 200 m (100 m to pestka) - polubiłem nawet tego Kar'a98. To był przypadek bo celowałem na Aradzie (oficjalnym) z domku z radiem z SV w dziurę w dachu w NV no i okazało się że ktoś tam był i to było 200 m, choć go nie widziałem.Z widocznością to zależy do mapki- na niektórych jest mgła a na innych można trafić.
No i kolejne pytanie- czy na nieoficjalnych mapkach także się zdobywa osiągnięcia bo różne głosy słyszałem ale osobiście nie zdobyłem żadnego na nieoficjalnej - być może mi punkty liczyło za strzelanie z LKM-u ale nigdy mi się nie pojawiło na takiej mapce. Na nieoficjalnej Arad Real Forest 5 nie istnieje coś takiego jak czołg ciężki albo lekki - wszystkie są z papieru.
Jest jedna rzecz, którą zauważyłem - jeśli mi dobrze idzie, nie ginę i coraz bliżej mi do odznaczenia to zawsze można polegać na kulce od swojego.
Odnośnie błędów to wczoraj koleś pisał w grze że dostał strzelca wyborowego za zniszczenie 5 kg ładunkiem kilku wrogów, kumpel mi mówił że dostał to samo odznaczenie za załatwienie wroga granatem.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #7 on: 04 February 2010, 17:46:04 »
Niestety RO powstawało jeszcze w erze przed boomem "acziwów" na Steamie i nie było robione pod ten cel. Do tej pory uważam że TWI zrobiło to mocno na siłę, aby "odnowić" produkt i przyciągnąć młodszych....i chłonnych tego rodzaju udziwnień graczy...
Tak jak tutaj wspomniano część samych acziwów jest zbugowanych, ale silnik gry sam w sobie nie został do końca dostosowany, gdyż pewnie wiązałoby się to z jego całkowitym przepisaniem, to nie L4D i Steam Cloud...
Błędy samej gry widać nagminnie, np. uszkadzając pojazd przeciwnika (ale go nie niszcząc) jeżeli zdąży uciec i załogant wyskoczy, to np. jak zginie od predkości/uderzenia/upadku z wysokości) frag zostanie zaliczony dla uszkodzającego pojazd a nie jako "null". Nie miało to aż takiego dużego znaczenia przed osiągnięciami, teraz dopiero widać tą nieporadność. Podobnych sytuacji może zdarzyć się widocznie jeszcze kilka, kiedy to naliczone jest np. 1-wszy postrzał (i związane z tym osiągi strzelającego) zamiast ostateczna metoda uśmiercenia... Tak jak pisałem osiągnięcia w RO to pomyłka z założenia i wykonania.
Całe dla fanatyków osiągnięć szczęście, że dla RO TWI nie wprowadziła "białej listy" map, więc każda mapa umożliwia zdobywanie osiągnięć jeżeli podczas próby zdobycia znajduje się na serwerze MINIMUM 16 ŻYWYCH (nie botów) graczy, a także jeżeli na serwerze nie działają niedopuszczone przez TWI pliki systemowe niektórych mutatorów, polepszaczy itd.

Grochu

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #8 on: 08 February 2010, 14:15:02 »
zwróciłem teraz uwagę - gdy wyszukuje się serwerów na grze to przy serwerach są takie małe ikonki- najczęściej jest ikonka  VAC, czasami obok znajduje się złota gwiazdka. Gdy jej nie ma to na serwerze nie ma możliwości zdobycia osiągnięć a występuje ona nawet gdy w drużynie występują booty. Zazwyczaj wchodziłem na serwery z Steam'a a tam takich informacji nie ma. A i przepraszam bo napisałem "anchievements" zamiast "achievemenst"

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #9 on: 08 February 2010, 16:25:25 »
Gwiazdka oznacza, że na danym serwerze nie pracują jakieś niedopuszczone przez TWI dodatki, więc na nim można zdobywać osiągnięcia, ale podstawowy warunek przynajmniej 16 żywych graczy podczas tego obowiązuje obojętnie od tego czy i ile botów tam się znajduje.

Grochu

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #10 on: 10 February 2010, 16:05:48 »
przeglądałem sobie globalne statystyki osiągnięć bo zastanawiałem się czemu nie odblokowało mi się osiągnięcie za zabicie snajperem 50 wrogów (choć zabiłem już koło 200 więc miałbym w tym fachu srebro). No i wszystkie osiągnięcia dla snajpera są na samym końcu listy z wynikiem 0.1 % w skali globalnej. To dziwne że brąz ma tak mało osób skoro wystarczy zabić tylko 50 wrogów a to czasochłonne raczej nie jest ani trudne i z czasem przychodzi. Pozostałe osiągnięcia z wynikiem także 0.1 % wymagają już trochę wprawy lub szczęścia.A swoją droga to najlepszym karabinem snajperskim moim zdaniem w tej grze jest radziecki mosin.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #11 on: 10 February 2010, 17:54:30 »
Sorki Grochu gdzie mogę sprawdzić te statystyki??:dozingoff
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

szczupak

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #12 on: 10 February 2010, 18:02:53 »
załącz steam ,naciśnij: mój profil i po lewej masz grę w którą grasz,  naciśnij zobacz statystyki i masz.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #13 on: 10 February 2010, 19:23:04 »
dzienx 8)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Grochu

  • Guest
Osiągnięcia na Steamie (anchivements)
« Reply #14 on: 11 February 2010, 08:52:07 »
odnośnie mojego pytanie na początku o odblokowanie dwóch osiągnięć naraz - dzisiaj szturmowcem zabiłem 10 wrogów z karabinu snajperskiego i odblokowało mi się tylko "krwawy szał"