Author Topic: Mały BŁĄD KRYTYCZNY  (Read 5941 times)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« on: 30 December 2009, 09:02:02 »
Witam, mam pewien mały problem-tzw. błąd krytyczny: Build RedOrchestra_Build_[2005-11-27_10.48]

OS: Windows XP 5.1 (Build: 2600)
CPU: AuthenticAMD Unknown processor @ 2214 MHz with 959MB RAM
Video: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 (7824)

Za mało pamięci wirtualnej. Aby temu zaradzić, musisz zwolnić więcej miejsca na głównym twardym dysku.

Historia: FMallocWindows::Malloc <- FMallocWindows::Realloc <- 00000000 -112 FArray <- FArray::Realloc <- -28*4 <- TArray<< <- UStaticMesh::Serialize <- LoadObject <- (StaticMesh axis_vehicles_stc.Tiger1.Tiger1_Destroyed 17567505==17567505/24404190 3162903 1181088) <- ULinkerLoad::Preload <- PreLoadObjects <- UObject::EndLoad <- UObject::StaticLoadObject <- (Engine.Level RO-Ogledow_=OF=Version3.MyLevel RO-Ogledow_=OF=Version3) <- LoadLevel <- UGameEngine::LoadMap <- AttemptLoadPending <- TickPending <- UGameEngine::Tick <- UpdateWorld <- MainLoop <- FMallocWindows::Free <- FMallocWindows::Realloc <- 4C576C61 0 FArray <- FArray::Realloc <- 0*2 <- FMallocWindows:

czy jest jakieś lekarstwo na to dziadostwo?
dodam, że gdy włączam tylko niektóre mapy to wyłącza się gra i straszy takim komunikatem i co najciekawsze nie moge grac na mapach gdzie są TYGRYSY!
Reszta map działa git. Prosze o pomoc.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

trawiator

  • Guest
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #1 on: 30 December 2009, 18:57:40 »
Ja tam się nie znam ale
Code: [Select]

...
Za mało pamięci wirtualnej. Aby temu zaradzić, musisz zwolnić więcej miejsca na głównym twardym dysku.
...

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #2 on: 30 December 2009, 20:08:18 »
To oczywiste i oczo^%$@e podkreślenie komunikatu to jedno, a drugie...to próbowałeś jakąś zmodyfikowaną mapę wgrywać. Może po części problem leży w tym customie (np. używa zmodyfikowanych i spartolonych przy okazji pojazdów/tekstur itd.). Z ogólnego doświadczenia wiem, że niektóre mapy są tak zj...eeepsute że potrafią doprowadzać do błędów krytycznych nawet kiedy nie one są wgrywane a np. przy starcie gry (gra pada podczas importowania i rejestracji pliku mapy)...Więc uważaj na to skąd czerpiesz mapy customowe, bo w najlepszym wypadku ich po prostu nie uruchomisz, a w najgorszym - nie uruchomisz gry.

Rozwiązanie jest proste - najpierw dostosuj się do komunikatu uwidocznionego post wyżej, potem zajmij się treścią "dodatkową" swoich folderów w RO.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #3 on: 31 December 2009, 09:53:00 »
Niby tak, gdyby były to tylko mapy niestandardowe to bym się nie dziwił ale to są mapy podstawowe np. BlackDAyJuly albo Arad. Dodam że zwiększenie pamięci wirtualnej nic nie dało(mam 1gb ram-tylko).Ale skoro twierdzisz że nawet mapy nie wgrywane mogą tak działać to trudno. Ale na pewno nie da się nic zrobić?
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #4 on: 31 December 2009, 12:38:26 »
Możliwe, że będziesz musiał pozbyć się customów i potem je selektywnie dodawać, obserwując czy trafiłeś właśnie ten, który zrobił tyle zamieszania, ale najpierw po prostu usuń zawartość folderu cache z red orchestra, następnie dla wszelkiej pewności i dmuchania na zimne usuń pliki *.blob z folderu Steam, a na samym końcu zweryfikuj poprzez Steam integralność plików gry.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #5 on: 31 December 2009, 14:53:36 »
Jak mam zweryfikować integralność plików poprzez steam?-proszę o pomoc
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Nie działają mi tylko te mapy na których są tygrysy(na sieci też tak jest-tzn. wyłącza mi się gra i pojawia się komunikat). Czy reinstalacja by w czymś pomogła? I czy po ewentualnej reinstalacji mógłbym normalnie grać-bo ze steamem to różnie bywa.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

IgraSov

  • Guest
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #6 on: 31 December 2009, 15:19:02 »
Aby zweryfikować pliki musisz w zakładce GRY kliknąć PPM na wybraną grę i w okienku które się pojawi wybrać zakładkę "Pliki Lokalne" i tam "Sprawdź integralność cache gry".

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #7 on: 31 December 2009, 18:08:45 »
Dostosowałem się do zaleceń.Dziękuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące reinstalacji-czy po usunięciu i ponownym zainstalowaniu bez problemu bede mógł dalej grać?
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

IgraSov

  • Guest
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #8 on: 31 December 2009, 19:47:49 »
Raczej powinno być wszystko ok ale jeszcze po odinstalowaniu na wszelki wypadek skasuj folder Red Orchestra.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #9 on: 01 January 2010, 19:38:22 »
Więc po sprawdzeniu integralnosci plików gry sprawdzanie zatrzymało się na 51 % i na zmianę pokazuje się rozpoczęcie pobierania(to wszystko dzieje sie w steam)-czy to normalne bo zatrzymało się i stoi tak juz kilka godzin(wczesniej śmigało całkiem spoko)-prosze o pomoc.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #10 on: 01 January 2010, 22:58:46 »
Oczywiście, że nie jest to normalne...coś się tam u Ciebie mocno kłóci...
Usuń CAŁY folder Red Orchestra ze ścieżki x:\Red Orchestra\steamapps\common\ (lub x:\steam\steamapps\common\ - w zależności jaką wersję posiadasz), dodatkowo z folderu x:\steam usuń wszystkie pliki (foldery pozostaw oczywiście nietknięte) za wyjątkiem pliku steam.exe.

Uruchom ten pozostawiony plik - wszystko się pościąga od nowa. Po odpaleniu Twojego konta po prostu rozpocznij ściągać RO od 0. Proces powinien przebiegać bez zaburzeń i przestojów.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #11 on: 02 January 2010, 10:08:15 »
To może ja po prostu reinstalke zrobię?
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #12 on: 02 January 2010, 11:52:16 »
Przecież jak usuniesz cały folder Red Orchestra z jego pełną zawartością to już to ściągając ponownie ze Stema właśnie reinstalujesz. Podałem tutaj dodatkowe zabiegi "czyszczące" aby nie było problemu z procesem reinstala.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Mały BŁĄD KRYTYCZNY
« Reply #13 on: 02 January 2010, 13:42:09 »
Zrobiłem i działa-dziękuje za pomoc.
:)
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."