Author Topic: 17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)  (Read 7410 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Quote
Ja odpowiem tak - Fjr.1 to nazwa historycznie powiązana z Niemcami, bo głownie jako żołnierze niemieccy gramy. Tzn. graliśmy do czasu aż zaczęliśmy treningi i chcieliśmy pograć na ogólnej scenie itd. Stąd może Twój najazd młody człowieku Odi na graczy i klan - "jacy gracze" ... Poćwiczymy to będziemy lepsi. Kolega, który zakładał klan interesuje się niemieckimi spadochroniarzami i stąd taki pomysł. Jest i tyle. Jednoznacznie dla osób nie interesujących się historią znaczy tyle, co nic. Uważam, że Twoja krytyka wyszła daleko poza granice dobrego wychowania.
NA moim koncie STEAM wielbię raczej polskich żołnierzy cytując Sabaton:
Po prostu uważam, że polska historia jest na tyle ciekawa, że można jej użyć do promocji kraju. Nie zabraniam nikomu interesowania się historią ( Niemiec, Rosji itd ) - sam sporo czytam/przeczytałem o II 2ś ale zainteresowania zainteresowaniami a  gra grą. Po prostu niemiecka nazwa w polskim klanie wygląda dziwnie.
P.S Nie krytykuje klanu tylko podejście w stylu "nie obchodzi mnie jak się nazywa" - z doświadczenia wiem, że do niczego dobrego to nie prowadzi.
Quote
Do tego dochodzą nadania odznaczeń, awansów stopnii - ludzie się poprostu tym bawią. To jest tylko gra, a ludzie chcą zrobić sobie klimat, trochę ubarwić i dodać sobie pewne elementy. Po prostu myślą szerszym horyzontem.
Spoko tylko  nie rozumiem skąd taka moda na zagraniczne nazwy ;/
Quote
W kwestii formalnej: co ta dyskusja ma do ogłoszenia rekrutacyjnego, chcecie rozwijać swoje myśli (dalej) na forum? to w odpowiednim do tego dziale.
Następne posty nie w temacie z tego wątku zostaną zmazane.
Wredna rola admina... Kiedy to zdechłe forum ożyło trzeba to ukrócić...
w RO gram jako raq

Biały Orzeł

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #1 on: 30 July 2009, 21:35:43 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Wredna rola admina... Kiedy to zdechłe forum ożyło trzeba to ukrócić...


Forum ożyło ogniem walki :D Ech, Polacy ...

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #2 on: 30 July 2009, 22:16:00 »
Rola admina nie ukróca forum, ukróca jedynie osoby, które posuwają się za daleko.
Chciałeś zabawić się w Sophie Scholl, ale niestety nie udało się.
Jeżeli szukasz taniej sensacji, to odwiedź lepiej: http://czat.wp.pl/

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #3 on: 30 July 2009, 22:36:54 »
Quote
Biały Orzeł :
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Wredna rola admina... Kiedy to zdechłe forum ożyło trzeba to ukrócić...


Forum ożyło ogniem walki :D Ech, Polacy ...
zawsze coś:D
w RO gram jako raq

ciocia|Ola

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #4 on: 30 July 2009, 23:35:53 »
Franz admin zrobił swoje - i po co piszesz ten komentarz?!? Wyszło jak wyszło - to nie znaczy że musisz komentować działanie admina - bo ten post w swojej wypowiedzi zawiera Twój osobisty komentarz do Odiego a to też odbiega od tematu tego wątku.  Chcesz coś wyjaśnić z Odi to pisz do niego PW - a nie kozaczysz na forum bo admin wyprostował  co miał wyprostować po Twojej myśli. Odesłanie do podanego przez Ciebie linku jest niegrzeczne.

A żeby było weselej - admin pewnie wywali mój post  i Twój - dostaniemy  za to upomnienia i żeby było historycznie jestem 3 za TAK - usunąc mój i Franz'a post :) a upomnienie słowne wystarczy.

I prosze trzymać się jakis zasad i miec w tym 'klase'.

dyskutować - TAK
wymieniac poglądy - TAK
szanować się - TAK

a wulgaryzmy, kopanie się... ja nie wiem jak Wy ale ja jestem 3 x NIE

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #5 on: 01 August 2009, 16:03:17 »
Kogo Ty próbujesz przekonać co?, kto Cię musi zrozumieć?, kogo to obchodzi?
Prawie wzruszyła mnie Twoja historia...zaraz lecę po husteczki...
To jest właśnie to, że coś próbujesz udowodnić wszystkim...że Ci byli źli, a Ci dobrzy...
I nie zadawaj jakiś głupich pytań, o jakieś kresy...bo nie wiem o co Ci chodzi w tym momencie.
Jeszcze może potwierdź, że Niemcy mieli niesamowity problem podczas kampanii wrześniowej, a nawet o mało co jej nie przegrali...
Wyciągasz jakiś kawałek, jakby miał on jakieś istotne znaczenie w przebiegu Fall Weiss. Taki z Ciebie gorliwy patriota?
Tak samo pewnie dzisiaj powiesz - będziesz gloryfikował powstanie Warszawskie - które wg. Ciebie pewnie miało sens...można gloryfikować zwycięstwo, ale nie porażkę...
Niestety i Twój guru - Związek Radziecki - nie zrobił nic aby wspomóc powstańców, mało tego - zatrzymali celowo swe natarcie przed Wisłą.
Powstanie było spisane na straty, dużo niewinnych cywilów niepotrzebnie zginęło przez dzisiejszą "chwalę bohaterom". Niestety dzięki temu "zrywowi" zrównano Warszawę z ziemią.  Na dodatek były przypadki, że Polacy wkładali niemieckie mundury ze zdobytych magazynów wojskowych, a to jeszcze bardziej potęgowało po stronie niemieckiej uczucie niepewności, a więc i skłonność do bezwzględnych metod walki. Polacy marnowali amunicję, na jednego bowiem niemieckiego żołnierza, zużywali całą masę nabojów i granatów ręcznych. Sam generał Bór-Komorowski, otrzymywał meldunki o skargach na wielkie marnotrawstwo amunicji. To byli tylko cywile walczący z wyszkolonymi żołnierzami.

Nie pysznij się także opowieściami i mitami o Monte Cassino, które w praktyce nie zdobyli Polacy, tylko zajęli już opuszczony klasztor.

Mam nadzieję, że ludzie zrozumieli mój przekaz,  Ty Radzio nie musisz...

[Fjr.1]Markus

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #6 on: 01 August 2009, 16:48:45 »
Jakże czynem bohaterskim jest wysadzenie się w powietrze granatem ręcznym...

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #7 on: 01 August 2009, 17:56:37 »
Idąc dalej to jest tak jakbyś tępił ludzi, którzy np. kibicują  Borussi Dortmund czy Deportivo La Coruna, a Ty będziesz usilnie przekonywał wszystkich, że lepiej byłoby kibicować ŁKS Łódź, czy Polonii Warszawie

Tylko, że świadomość jest inna, za koszulkę z Hitlerem, dostałbyś w ryj, ale za koszulkę ze Stalinem, sierpami i młotami, z napisami CCCP, nic Ci nie zrobią. To jest ta świadomość kiedy FANBOYE ZSRR, których pełno na tym forum, wchodzą na wikipedie, po źródło argumentów i widzą "zbrodnie wojenne Wehrmachtu", ale w "Armii Czerwonej" - nic nie pisze o zbrodniach i myślą, że jest to ARMIA ZBAWIENIA. Myślą, że obejrzeli "4 pancernych i psa" i zajebiście nasi szli z czerwonymi na Berlin, super.
Każdy pamięta Oświęcim, ale mało kto wspomina Katyń, dalej zesłania na sybir - gułag,  gdzie Rosjanie zręcznie wymordowali całą polską inteligencję.
Potem np. taki Melchior Wańkowicz napisał bajkę o zwycięstwie Polaków pod Monte Cassino i każdy się jara - bo "przeczytał wiele książek historycznych". Panowie, trochę dystansu i obiektywizmu.

ciocia|Ola

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #8 on: 01 August 2009, 17:57:17 »
Quote from: Radzio
Mam nadzieje ze ludziska mnie zozumieli.

Quote from: Fjr.1Markus
Jakże czynem bohaterskim jest wysadzenie się w powietrze granatem ręcznym...


chyba nie zrozumieli

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #9 on: 01 August 2009, 18:42:45 »
Nie pisz mi tu o śląsku, o honorze itp...bo to nie trzyma się już kupy. Ja nie będę konfrontował Ci honoru Niemieckiego Oficera, wyniesionego ze starej pruskiej szkole.
Po drugie nie ponoś się swojej ambicji patriotycznej i nerwom, zacytuj, gdzie nazwałem cię "komunistyczną świnią"...więc nie pisz od rzeczy i nie wyolbrzymiaj pewnych faktów. Bo mnie Markusa i wielu innych nie przekonasz. Walcz z Niemcami, ja będę walczył z Sowietami i na tym zakończymy te przedstawienie.

Jedno tylko pamiętaj, że dowodzę Dywizją Pancerną, a nie Einsatzgruppen. To jest pewna różnica, nie?

Co do avatara Markusa?, no i co z tego?, jak powyżej - są i sierpy, jest i Stalin i nikt nie płacze.
Może lubi niemieckie mundury...są takie prestiżowe i dystyngowane. Mi też się bardzo podobają.

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #10 on: 01 August 2009, 19:27:45 »
Weź może dołącz do LIGII POLSKICH RODZIN, albo coś w tym rodzaju...masz przebicie chłopie, będą z Ciebie ludzie. Matka Polska Cię potrzebuje. Upadek moralny widzisz na co dzień, coś z tym trzeba zrobić.

Ja się też nie wstydzę, że interesuje się Wehrmachtem, bo czego mam się wstydzić. Jest masę takich ludzi. Jestem zapalonym anty-komunistą i tyle. Aczkolwiek jakby powstał radziecki klan na tej scenie, bym tylko mógł złożyć gratulacje. Nie szczekałbym jak Wy, że to be, że złe, że jestem jaki taki sraki, że polska ponad wszystko. Nie, nawet byłoby ciekawie rozegrać klanówkę, pomiędzy dwoma dywizjami na froncie wschodnim. To byłoby prestiżowe spotkanie. Byłoby to bardzo ciekawe doświadczenie i zabawa. A Ty mieszaj dalej proste zainteresowanie z ideologią, z patriotyzmem, najlepiej stereotyp i do jednego kotła.

Dla mnie jesteś tylko gorliwym patriotą, to dobrze, może i też komuszkiem, broniącym swojego zdania i tyle. Masz do tego prawo, żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo do takich czy nijakich przekonań, do pewnych zainteresowań - jeszcze 20 lat temu tak bym nie wyrażał się na jakimś publicznym forum. Aczkowiek, dalej coś...hmmmm...dalej czuć komunę!

Dlatego jeżeli chcesz ograniczyć czyjąś wypowiedź, cenzurować ją - no to mi się to kojarzy, z cenzurą komunistyczną. Tak bardzo mówisz o wolności o walce o wolność. I TU MASZ TĄ WOLNOŚĆ, WOLNOŚĆ PRZEKONAŃ, ZAINTERESOWAŃ, WYBORU. NIESTETY, myślisz jak komuch, chętnie byś mnie spalił na stosie, bo nie jestem takim jak Ty, nie myślę, jak Ty. Ja nigdy nie uderzam, ale jak widzę takich jak Ty, pseudo-patriotów, którzy chętnie podzielili by los NKWD, to sorry...pierdol dalej będzie wiosna.

Ja nie uderzam w ludzi, bo nie mam powodu, jestem mimo tego tolerancyjny. Może coś mi się nie podobać, ale cóż...to jest ich wybór, oby tylko nie mieszali mnie do tego. Niech sobie tworzą Waffen-SS, NKWD, chuj mi do tego, czy złe czy dobre. Czy lubią to, czy się interesują, niewiem, to jest tylko gra, niech się bawią...to jest ich sprawa, co z tym zrobią i jaką mają świadomość tego. Nie wpierdalam się między wódkę, a zakąskę, czaisz baze?

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #11 on: 01 August 2009, 20:01:53 »
Określaj jak chcesz...śmiało, nazwij mnie NAZISTĄ, działaczem NSDAP. Mnie to pierdoli, bo wcale mnie nie znasz...ale weź się z tym pogódź, że ludzie interesują się różną armią  i jej aspektami. II wojna światowa nie kończy się na Polakach. Ty byś stworzył Zośkę, ok. Ale ja stworzyłem Dywizje Pancerną, tak jak inni Fallshimjager, itd. itd. Człowiek interesuje się różnymi militariami i pierdołami...ja czuje takie zainteresowanie i tyle. Stąd taki pomysł. Niestety niewiem, skąd się biorą ludzie, którzy miano nazwy w grze, przenoszą do aspektów ideologiczno-patriotycznych. Spotykam się z tym pierwszy raz i jest to dla mnie dziwne. Ktoś sobie bierze to zbyt do serca i wychodzi niepotrzebny konflikt. Trzeba się z tym pogodzić.

Co powiesz zatem o grupach rekonstrukcyjnych Waffen-SS, czy Werhmachtu? - przebierają się w uniformy, uczestniczą w zlotach. Czy ich tak samo można skazywać i osądzać?, a może to tylko czyste zainteresowanie daną armią. Dlatego więcej dystansu i zrozumienia. Nie znasz człowieka, nie przypinaj mu już odznaki NSDAP. To normalni ludzie, którzy fascynują się armią, jej sprzętem, mentalnością wojska i tyle. Coś jak ja, podobnie po części przenoszę w duszę Dywizji.

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #12 on: 01 August 2009, 20:22:12 »
Grupy rekonstrukcyjne to inna sprawa?, sam uciekasz od tematu. Hehe, sam się boisz o tym mówić, to jest ta sama sprawa. Ich nie potrafisz wytłumaczyć, sam już się zakręciłeś, więc uciekasz od tematu. A może ich popierasz co?
Śmiało - nazwij tych ludzi, że nie są patriotami, co?, podoba Ci się to, poprawnie polityczny dupku?
Czemu nie rekonstruują powstańców, a rekonstruują Wehrmacht? - no co?, śmiało wal...czekam...

"Zobacz co narobiłeś" - nie rozumiem, a co mogłem narobić?. Stworzyłem tylko Dywizje, został też stworzony Fallshimjager. Ot, są takie przydupasy jak Ty i odi, to tylko jednostki, poprawnie politycznej hołoty. I te jednostki zrobiły mi syf w dziale rekrutacji. To jest wytłumaczenie. Tylko z takimi jak Ty, trzeba od razu za wszarz, ale niestety tu jest przyzwolenie na takich przydupasów i tyle. Zawsze się tacy mogą znaleźć. W RO2, stworzę szerszy projekt, na szerszą skalę, jak zapowiedziałem na początku. Więc na jednej dywizji się nie skończy kochasiu... :)

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #13 on: 01 August 2009, 20:52:40 »
Tak, wiele osób poprze Twoje zdanie, wiele osób poprze moje zdanie. I forum to takie dyskusje, zdania dzielone jak dupy. Możesz sobie udowadniać, pysznić się swoją racją. Odpowiedzi stosownej nie uzyskałem.

Odpowiem więc, tak samo jak ten pan...Dlaczego 17. Panzer Division? - dlatego ponieważ w RO - występuje front wschodni, z racji iż interesuje się tym frontem i wojskami Wehrmachtu, stanąłem po stronie Niemieckiej, ktoś musiał stanąć, aby utrzymać sam klimat widowiska. Stanąłem więc ja. Stanął więc także Hans, stwarzając 1. Fallshimjager, także w celu utrzymania klimatu widowiska, a także z racji zainteresowania się od strony militarnej, tychże rodzaju wojskami.

Dziękuję.

Radzio

  • Guest
17. Panzer Division - potrzebuje pilnie ludzi! (podzielony)
« Reply #14 on: 01 August 2009, 20:55:12 »
Jesli bys tak na poczatku napisał ..to bylaby inna gadka a teraz to powiem "tak se tłumacz"Zanim wyjedziesz z epitetami  do ludzi .