Author Topic: Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!  (Read 8156 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« on: 20 June 2009, 23:22:37 »
Może temat już był, nie wiem, nie zauważyłem, by się coś zmieniło, więc piszę... Ostatnio znowu sporo grywam w ro. Zauważyłem następujący problem: JEST JEDEN POLSKI SERWER ZRZESZAJĄCY SPORĄ LICZBĘ OSÓB ( chyba aster1 - sporo customów, battle in house mapka, może kojarzycie), reszta jest martwa, nic się nie dzieje z pozostałymi serwerami. Niestety ten polski serwer ( o ironio jedyny o sporej aktywności ) nie nadaje się praktycznie do gry jeśli pojawia się na nim więcej niż 8 osób. Teraz pytanie do ludzi zarządzających tymi serwerami. Nie dałoby się stworzyć jeden, sprawny polski serwer, 28 slotów jak kiedyś INEA? Zdaje się, że aster 2 był wstanie uciągnąć większą liczbę graczy a został przemianowany na CC... Tylko po co?
Myślę, że sporo osób się ze mną zgodzi. Może być to serwer z mapami standardowymi, ewentualnie kilka customów ( fmj, glasswearhouse na rozruch serwera ).
Piszcie, mnie osobiście wpienia gdy idę sobie, nagle widzę gości biegnących w ścianę, potem cofa mnie o 80m do tyłu i ginę od kuli gościa, którego wcześniej w tym miejscu nie było - typowy lag na polskim serwerze...
w RO gram jako raq

Hiacenty

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #1 on: 20 June 2009, 23:32:55 »
Potwierdzam może zrobić jeden porządny POLSKI SERWER a nie...Odi napisał że został przemieniony na CC tylko właśnie po co ??? może jakiś admin wytłumaczyć dlaczego^^?..
I pytanie czy dałoby rade postawić polski serwer bez lagów? :)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #2 on: 20 June 2009, 23:40:35 »
No ja też jestem za "drugą ineą" .

 Tyle mam do powiedzenia.

kazmirzk

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #3 on: 20 June 2009, 23:42:24 »
Bo Odi nie do końca wie :P wcale nie został przeniesiony: obecne polskie serwery to:

Aster 1 i 2 (oba ze standartowa RO, tyle ze mapami customowymi) , RO:OF (standartowe mapy RO, ale serwer nie wyrabia), RO:CC, RO;DH i RO:MN...

Co do reszty zgadzam się, ale o tym pisałem już jakiś czas temu TUTAJ

Ale te mapy "rozruchowe" jak fullmj czy glasses powinny zostac na Asterach.. a RO;OF + RO;CC + RO:MN  zamienic na 1 ale stabilny serwer do standartowej gry.. Pozniej zareklamowac serwerek ladnie w njusie, zrobic pare eventów na nim, by rozkręcił się pare razy, ludzie dodadzą go wtedy do ulubionych a to już połowa sukcesu. :)

EDIT: Chociąz teraz spoglądam i widze ze RO:CC i RO:MN już chyba są offline

Sojuz_PL

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #4 on: 20 June 2009, 23:46:30 »
Temat byl, kiedys spedzilem troche czasu na blaganiu Barta aby zrobil dokladnie to o czym napisales profanum...
Druga INEA napewno by sie nam przydala. Poprostu porzadny 32-slotowy server.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #5 on: 20 June 2009, 23:46:44 »
Wy chyba chcecie dostać warna czy jak? O co chodzi z tym serwerem, przecież macie?! Nie czytacie Forum ani jego działów czy co?
Podgląd - tak trudno kliknąć polską flagę w górnym lewym rogu żeby uzyskać to: http://www.red.orchestra.pl/plug.php?e=serverinfo
I gdzie ja się pytam jest tam CC?!
Stoi sobie serwer który swój dział ma TUTAJ: http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=topics&s=46  - jak widać od dawna nic się nie dzieje na nim, serwery CC i MN chwilowo wyłączone gdyż w ogóle nie cieszyły się Waszą uwagą, a ten to stoi tylko dlatego że chybaby nie wypadało nie mieć serwera RO prowadząc tą stronę, ale frekwencja też raczej nie na poziomie "rentowności"; ale stoi.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #6 on: 21 June 2009, 00:07:13 »
Quote
BartBear_[PL] :
Wy chyba chcecie dostać warna czy jak? O co chodzi z tym serwerem, przecież macie?! Nie czytacie Forum ani jego działów czy co?
Podgląd - tak trudno kliknąć polską flagę w górnym lewym rogu żeby uzyskać to: http://www.red.orchestra.pl/plug.php?e=serverinfo
I gdzie ja się pytam jest tam CC?!
Stoi sobie serwer który swój dział ma TUTAJ: http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=topics&s=46  - jak widać od dawna nic się nie dzieje na nim, serwery CC i MN chwilowo wyłączone gdyż w ogóle nie cieszyły się Waszą uwagą, a ten to stoi tylko dlatego że chybaby nie wypadało nie mieć serwera RO prowadząc tą stronę, ale frekwencja też raczej nie na poziomie "rentowności"; ale stoi.
Chyba się kolego nie rozumiemy... Wspaniale, że mamy tyle serwerów, nie posiadam się z radości z tego powodu! Tylko co z tego, skoro praktycznie żaden nie nadaje się do gry większą ilością graczy, z powodu astronomicznych lagów, teleportów itd. Red Orchestra jest grą zespołową, osobiście nie wyobrażam sobie grania takiego Zytomira 5vs 5, oj nie bo tu się zaczyna lagowanie, no to 3vs3. Jak to wygląda? Przecież w Ro do prawdziwego grania potrzeba minimum 16 graczy. Bartbear nie grasz w tą grę, to może i dla Ciebie nie ma problemu. Może i obecny stan serwerów jest zajebisty i nic nie trzeba zmienić, ale dla osób, które grywają 20h na 2 tygodnie w Ro, przeskakujący zawodnicy z miejsca na miejsce stanowią problem... Może zauważyłbyś problem, gdybyś częściej grał... W każdym bądź razie nie mamy polskiego serwera nadającego się do gry. Jeśli my, Polacy mamy takie lagi, to co muszą mieć Niemcy, Francuzi, Włosi? Oto powód dlaczego serwery świecą pustakami. A skoro są puste to jaki sens je utrzymywać? Bardzo dobrze, że się tym zajmujesz, szanuję Cię za to, ale nie lepiej z bezsensownego marnowania sprzętu zrobić coś na pociechę graczom? Przecież o nas, graczy tutaj chodzi. By grało się przyjemnie, konfortowo,  bez lagów, by jakoś tak tą polską scenę trzymać w kupie. Druga inea nie jest w cale złym pomysłem.
Jako ze mamy demokrację i każdy ma prawo do własnego zdania, proponuję zrobić ankietę odnośnie w/w zagadnień. Niech lud się wypowie!
w RO gram jako raq

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #7 on: 21 June 2009, 00:22:50 »
Czy widzisz ten 40 slotowy serwer DH? Czy on laguje? Oczywiście że może się zdarzyć jakiś lag ale sporadycznie, gdyż nie mamy maszyny obsługującej tylko jedną grę tylko taki wielofunkcyjny kombajn. Mogę powiedzieć tyle że od początku tego roku kiedy właściwie przejąłem funkcję head-tech admina gałęzi RO serwisu steampowered.pl już się znacznie poprawiła jakość gry - mamy od tego czasu już jedną przesiadkę na lepszą maszynę, a od nowego miesiąca znowu przenosimy się na bardziej wydajną i bezpieczną dla danych. Co do Asterów tak jak napisałem chyba w 5 innych wątkach - serwery są kontrolowane przez nas na poziomie ustaleń gry itd, ale nie jeżeli chodzi o przyznawanie zasobów, dlatego na lagi nie damy rady tam nic podziałać - Aster nie jest jedną maszyną więc nie można "zrobić jednego porządnego" jak to tutaj chcecie. Serwer RO to też nasza (ta sama) maszyna co serwer DH, jużnie powinno być z nim kłopotów, a na pewno od nowego miesiąca. Serwery MN i CC mogą być włączane sporadycznie bo zabierają ym 2 ostatnim zasoby a nikt z nich nie korzysta, więc jeżeli miałby być organizowany jakiś event to tylko wtedy je postawimy i tyle. 2 serwery steampowered.pl da radę bezproblemowo obsłużyć, oprócz tego jest tam serwer TF2 i nie wiem czy nie biega serwer Insurgency, ale tak jak wspomniałem przesiadamy się na nową maszynę więc nie powinno być już kłopotów i tyle.

Radzio

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #8 on: 21 June 2009, 00:26:05 »
CC i MN powinny byc udostepnione moim zdaniem.CC to tylko kilka mapek, sa gracze dla ktorych bieganie i strzelanie z biodra po mapie ze szkła jakos nie podchodzi.Zreszta Odi ty grasz w jakies mody?? do Ro?? Moze inaczej czy w ogóle grałes ???

Hiacenty

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #9 on: 21 June 2009, 00:35:38 »
Quote
Radzio :
CC i MN powinny byc udostepnione moim zdaniem.

Po co żeby znowu stały puste ?:love

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #10 on: 21 June 2009, 00:37:11 »
Quote
Zreszta Odi ty grasz w jakies mody?? do Ro?? Moze inaczej czy w ogóle grałes ???
Tak, MN i DH.
Quote
Serwer RO to też nasza (ta sama) maszyna co serwer DH, jużnie powinno być z nim kłopotów, a na pewno od nowego miesiąca.
Trzymam za słowo...
w RO gram jako raq

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #11 on: 21 June 2009, 00:37:35 »
Jeżeli chcecie zrobić rewoltę to proszę bardzo - będzie to kosztowało trochę darmowej mojej roboty ale możemy zrobić switcha - jak tak ubóstwiacie Astera #2 to go mogę wykastrować ze wszystkich dodatków a poprzenosić je na RO:OF. Nasza maszyna da sobie z tym wszystkim radę, a Aster nie wiadomo jak długo będzie funkcjonował pod nami, to co chcecie taki myk zrobić (znaczy żeby ktoś to za was/dla was zrobił?) - tylko jak się okaże, że on dalej pusty stoi to po prostu go wyłączę żeby "nie marnować sprzętu", tak?

Radzio

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #12 on: 21 June 2009, 15:55:50 »
Odi pograj kiedys w CC a zobaczysz co straciłes:wink(chocby przywalic z mozdzierza).Ja jestem za umieszczeniem tych kilku mapek z CC(chyba  nic sie nie stanie).
Edit:CC mozna sobie zainstalowac przecież to funkcjonuje na serwach  Ro(bez wejscia w inne zakładki,wiedz dziwie sie ze tak mało ludzi ma tego moda,mniej kompa zamula niz DH)Pozdro

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #13 on: 21 June 2009, 16:42:36 »
Myślę że problem serwerów został już całkowicie rozwiązany.

cichy.

  • Guest
Polski NORMALNY serwer. (BEZ LAGÓW)!!
« Reply #14 on: 21 June 2009, 17:27:55 »
Zróbcie z A2 serwer Dh3 foy only i będzie pięknie :)