Author Topic: 1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej  (Read 7856 times)

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« on: 14 February 2009, 23:31:57 »
http://armorgames.com/play/2267/warfare-1917 ...cos dla tych co chca odpoczac od II wojennej rozwałki.Polecam!!!

IgraSov

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #1 on: 15 February 2009, 02:05:01 »
hehe gierka fajna, a jakie efekty, ciała latają po całym polu!!! gra fajna, taka prosta ale tak wciąga...

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #2 on: 15 February 2009, 02:57:48 »
Kolejny przykład na to ze gra nie musi miec super grafiki ,wazny jest pomysł !!! seria CC jest dobitnym przykładem.Swoja droga przydało by sie odswiezenie tej serii z ciut lepsza grafa (aby sie dzis kidsom spodobała),ale widok z góry obowiazkowy!!!,w 3d wyszło kilka produkcji,ale tylko Cm jakos daje rade.A wracajac do tego flasha ,kawał dobrej roboty.

Guz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #3 on: 15 February 2009, 03:29:27 »
BIA Radzio najnowsza czesc CC: Wacht am Rhein chyba 2 miesiecy nie ma ;)

Co nie zmienia faktu ze jezeli chodzi o gre po sieci wypada slabo ze wzgledu na przecietne mapy i beznadzieje walki pancerne

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #4 on: 15 February 2009, 03:35:17 »
Nom ja tam z kumplem gram zazwyczaj całe grand kampanie(w tedy sie dzieje).Sa tez mody.Raczej jak na swój wiek gra wymiata,pancerne walki nie sa tak dopracowane (piechota za to tak).Nie ma gier idealnych.Nowa odsłona serii jest słabiutka.Ja bym wolał juz nowy silnik.Ale to moze w innym temacie ,tu rzadza okopy:wink

Daazzz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #5 on: 15 February 2009, 12:04:43 »
dosc dawno juz gralem w ta gierke0 prosta i schematyczna do bolu ale ma w sobie cos takiego co mowi ci zagraj jeszcze jedna runde:) no i ma klimacik:)

a co do strategi to ja grywam sobie w Theatre of War:Pola zaglady- skomplikowana gierka z paroma bledami moze nie zebrala zbyt wielu dobrych opini i pod wieloma wzgledami nie zachwyca ale .... bo ja wiem.. ma w sobie to cos co przyciaga. Nom i jest wrzesien 1939 i obrona polski:)

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #6 on: 15 February 2009, 13:38:08 »
Theatre of War:Pola zaglady skomplikowana gra??? Stary a grałes w serie Combat mission??juz CC ma o wiele lepsze rozwiazania niz ToW (tylko grafika dosyc uboga).Dodam ze Theatre of War była robiona przez ludzi z Combat mission i dostała ostra krytyke za uproszczenia, mały realizm bitweny(z czego seria Cm słynie..to symulator  II wojennego pola  bitwy,z dokładnoscia co do kazdej sekundy).Sorry ale mnie jako staremu wyjadaczowi CM ,Theatre of War pachnie komercha i wbijaniem klina w standardy robionych dzis gier..tyle .Pozdrawiam

Daazzz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #7 on: 15 February 2009, 16:01:07 »
skomplikowana w porownaniu do wiekszosci strategi. nie twierdzilem ze lepsza od cc i cm. Nie zauwazylem zbyt wileu uproszczen w stosunku do cm a te ktore sa raczej pomagaja w grze. Moze pachnac Tobie komercha ale mi sie podoba i o tym napisalem w tamtym poscie. tez lubie cm i cc ale brak nowych rozwiazan w tej serii wedlug mnie sprowadzi na nia smierc. ok klimat jest grywalnosc jest grafy niema. a jesli gra ma rzesze fanow to chyba studio wydajace ta gre moglo by sie postarac o lepszy engine. czyz nie?

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #8 on: 15 February 2009, 18:44:52 »
Jasne !!!Theatre of War:Pola zaglady ma potencjał tylko zmarnowany ..czemu do ch...ja nie zrobili tur.Przeciez wiesz ze cm miałes czas na ruszenie wszystkimi siłami jednoczesnie..planowanie!!! i ogladanie niespodzianek to co w Cm najbardziej  przyciagało.Łacznosc  miedzy oddziałami od plutonu po sztab(podczas odciecia przez siły wroga, sie to msciło niemiłosiernie).Pewen stopien symulacji kuzwa to jest to co, taktyk II wojenny uwielbia.Mam nadzieje ze chłopaki postaraja sie zrobic cos w tym klimacie i nie beda upraszczac ,czegos co jest jedynym dosyc realistycznym polem bitwy na kompa.Dla niekumatych to nie COH itp ,tam nie budujesz budyneczków z wojskiem itp.masz okreslone siły ,a kazda stracona jednostka jest sola w oku.Pozdrawiam

Guz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #9 on: 15 February 2009, 19:43:18 »
Albo odpychalo... mi akurat system w CM nie podpasowal. Zdecydowanie bardziej wole klasyczne rtw albo turowki.

Dla tego m.in. ostatnio odgrzebalem poczciewego Panzer Generala 2, a powoli szykuje sie na moja pierwsza turówke: Allied Generala

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #10 on: 15 February 2009, 21:16:55 »
Fajna turówka to Jagged Alliance 2 Wildfire, polecam ;)

Guz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #11 on: 15 February 2009, 21:36:18 »
Quote
ShariK PL :
Fajna turówka to Jagged Alliance 2 Wildfire, polecam ;)


Do JA2 1.13 sie nie umywa, a piszac o turowkach mialem na mysli te w wiekszej skali niz JA, UFO czy moim zdaniej kompletnie nie grywalne Hired Guns

BIA Radzio

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #12 on: 15 February 2009, 21:37:32 »
Guz proponuje pograc z kims w online w CM.Mało ludzi chyba zdaje sobie sprawe ze ta gre, czuje sie dopiero w multi.Cm to rozwiniecie klasycznej turówki ( w wiekszym stopniu komplikacji),  .Własnie planowanie rozmieszczenie sił,odpowiednie wsparcie ogniowe ( rozmieszczenie obserwatora arty. istotne).Mało graczy w Cm umie zastosowac odpowiednie wspracie artyleryjskie z jednoczesnym uderzeniem wyprzedzajacym, zazwyczaj albo macaja ogniem,mało stosuja zwiad msci sie to potem, ale co bede zdradzał.Doskonale w Cm 3 wykorzystuje taktyke Rommla z wbiciem klina w słabe linie obrony(scenariusze his.) lekkimi pojazdami i wsparciem piechoty ,a pozniej wdarcie sie juz ciezszymi czołgami przy odpowiednim wsparciu artylerii z ładunkami dymnymi i zmiekczeniem wroga mozdziezami.Wiem łatwo sie pisze ale zeby nauczyc sie grac w Cm,trzeba troche posiedziec ,a jak sie juz nauczymy trzeba ta wiedze przeniesc na taktyczna myslenie i uzbroic sie w cierpliwosc(realistyczne poruszanie sie jednostek..wolne),bo nie zawsze to co juz mamy w głowie,zrobi sie od tak(rozne sa koleje losu na polu bitwy,morale,zmecznie,lotnictwo,pogoda,łacznosc lub jej brak,miny,zasieki,trudny teren itp)..

Guz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #13 on: 15 February 2009, 22:17:20 »
Mowie po prostu system z CM do mnie nie trafia i mimo wielu podejsc nie moge sie do niego przekonac.

Co do faz no przepraszam bardzo CM nie jest jedyny, pojawie sie zarowno w ToW czy CC czy grach z serii total war. Co do roli roznego rodzaju jednostek to masz to doskonale oddane we wspomanianych generalach. Gdzie dobre rozpoznanie tez jest nie bez znaczenia. Kazda jednostka posiada odrebne staystki i co wiecej jest to widoczne w przeciwienstwie do CC gdzie kazdy pojazd czy to ciezki t-28 czy szybki M18 porusza sie z ta sama predkoscia. Osobiscie polece Ci zainteresowanie seria Steel Panthers w ktorej takze masz wiele zmiennych decydujacych o powodzeniu bitwy

Daazzz

  • Guest
1917 ..Krwawy rok I wojny swiatowej
« Reply #14 on: 15 February 2009, 22:29:26 »
Jesli mial bym wybrac czysta turowke w okresie II wojny ktora najbardziej jest grywalna i ma to cos to tyko Panzer general 3 lub o ktorej wspomniales Guz:satisfied