Author Topic: Serwey z mapami standardowymi  (Read 29280 times)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #60 on: 15 January 2009, 16:01:09 »
Quote
Wawer :
Serwer będzie stawiał Apos.
Ja zajmę sie koncepcją:p
Prawdopodobna data rozruchu to 10-15 stycznia.


Serwa nie ma a czas minął 8)

Najlepiej dać podstawowe mapy jakie były na INEA i tyle.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #61 on: 15 January 2009, 19:27:19 »
Dzięki pewnym modernizacjom  i technicznym migracjom Naszego "sajtu" które się od pewnego czasu pomalutku w sposób ciągły odbywają, doszliśmy do porozumienia i tak w BARDZO niedługim czasie OTRZYMACIE tego swojego wymarzonego 'publika' od RO.pl - czyli będzie to flagowy polski serwer 'gołego' RO (a spróbujcie na nim nie grać! :D), natomiast kwestia Astera #2 jest zamknięta - jest to serwer customowy i kropka :p
Przypominam, że jak na każdym serwerze ze "stajni" RO.pl będzie na nim obowiązywał Regulamin, więc zawczasu sugerowałbym przyszłym graczom przypomnienie go sobie:D
Jeżeli jednak macie jakieś propozycje kilku map customowych (których nie ma na Asterze #2) to piszcie tutaj, tak jak na poległej Ineii jeżeli będziecie chcieli będziemy robili co pewien okres czasu ich podmiankę (po np. wygranej ankiecie).
I jak się zapatrujecie na to aby jednak zainstalować na nim bardzo użyteczną poprawkę (autor EvilHobo) dotyczącą KM'ów, bo oryginalnie to one są do d....wyrzucenia :wink

Yab_PL

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #62 on: 15 January 2009, 19:34:24 »
Quote
kazmirzk :
Quote
Hiacenty :
co ty myślisz ze tylko umie grac mg ?:love


nie uważam ze dobrze grasz MG, bo korzystać z buga polegajacego na kucaniu podczas rozkladania sie to ja tez umiem, ale strzelanie przez tekstury to dla mnie hiacusiu lamerstwo.

Quote
Yab_PL :
Imho Arad jest bardziej zrownowazony od BDJ, zwlaszcza w grze klanowej. BDJ 8 vs 8 przy rownym poziomie skilla druzyn jest ciezki dla ruskich. No ale na fripleju bardzo grywalna mapa


Dziwne.. w takim razie dlaczego w 90% meczow na arad wygrywaja ruscy i to przewaznie za 1 rushem>? Arad na meczch przewaznie konczy sie remisem. Co innego na publikach bo tak sie gra bez planu, bez kontroli i wiekszego pomyslu.

BDJ o wiele latwiej jest Yab wygrac ruskimi. To niemcami trzeba sie napracowac by podjac, obrona jest bardzo prosta jesli masz dobra taktyke.

A co do bondareva, ja bardzo lubie ta mape, zwlaszcza gdy sie dorwe do petardy <3

no bo ludzie arada nie umieja grac - iho glownie chodzi o to zeby zalamac pierwszy rush ruskich i wtedy juz jest latwiej - imho lepiej obstawi sie mape 2x tygrysem + 1x pantera niz tylko 2x is2. A BDJ 8 vs 8 duzo zalezy od taktyki, rozmieszczenia i krycia sie - bo przy 8 vs 8 przewage w pancerzu i dzialach raczej maja niemcy
Quote
Hiacenty :
Quote
kazmirzk :
Quote
Hiacenty :
co ty myślisz ze tylko umie grac mg ?:love


nie uważam ze dobrze grasz MG, bo korzystać z buga polegajacego na kucaniu podczas rozkladania sie to ja tez umiem, ale strzelanie przez tekstury to dla mnie hiacusiu lamerstwo.

Dziwne że mnie na roladzie nie zbanowali hahah:D:D:D:D
Przez tekstury wtf ? xDDDDDDDD

Ludzie na mapy czołgowe szkoda czasu. A co ja tam będę mówić będziecie grali na bdj po 4 osoby ^^ na bank :D:D:D:D:D:D:D

taaa, najlepiej zostawic tylko zhito i basovke

Nek0l

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #63 on: 17 January 2009, 22:15:00 »
Ehh serwer ze stajni ro.pl jest no jak by to powiedzieć mierny dziś się pojawiliśmy na nim wraz z wsparciem graczy z fsq w sumie 13-12 osób po prostu nie daje rady intensywne lagi wysokie pingi na aradzie sięgające 200 tak że jest do modernizacji

kazmirzk

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #64 on: 17 January 2009, 23:09:41 »
Pozniej bylo przeszlo 20 osob.. serwer jest niegrywalny, pingi skacza i zmieniaja sie jak chca, lagi sa tak koszmarne ze strzelac sie nie da..

Hiacenty

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #65 on: 18 January 2009, 00:42:34 »
Dwa posty takie same:D:D:D:D
Ciekawe czy aposowi się uda postawić serwer.

Equalibrum

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #66 on: 18 January 2009, 12:47:54 »
packet losty przy 12 osobach na serverze i 3-5 sec lagi to chyba jednak przesada biorac pod uwage ze serv mial uciagnac 32 osoby ... kompletnie niegrywalny :P

kazmirzk

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #67 on: 18 January 2009, 13:07:16 »
Ten serwer stawia Apos czy Bart z Goralem? bo juz sie pogubilem?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #68 on: 18 January 2009, 15:29:13 »
No to testujcie go i tak nie jest jeszcze w pełni skonfigurowany, ale jeżeli w najbliższym czasie się nie "wyrówna" to trzeba będzie coś z tym zrobić. Dodatkowo włączone są i inne serwery z modami (nawet CC ma swój własny serwer) więc możliwe że jednak za duże obciążenie, ale to wyjdzie dopiero w "praniu" - dajcie cynk tutaj w razie czego, jak wszystko się wyrówna to nastąpi otwarcie za pomocą newsa na stronie hehe - teraz to jest przedpremiera :wink

Wawer

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #69 on: 19 January 2009, 16:26:02 »
Bart, grałem wczoraj wieczorem...
Lagi mniejsze ale się zdarzały.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #70 on: 19 January 2009, 16:24:59 »
Konkrety panowie tutaj konkrety...
czy są lagi i skaczące pingi (należy rzetelnie odróżnić winę serwera od zakrztuszenia się własnej maszyny - co się czasem zdarza i obciążenia własnego łącza przez nie-RO)?
Wczoraj zrobiłem mały techniczny "myk" który mógł (ale wcale nie musiał) poprawić w/w sytuację ale tego się nie dowiemy bez testów i "sprzężenia zwrotnego", więc jak tam działajĄ serwerY spod znaku RO.PL?

Quote
Wawer

Bart, grałem wczoraj wieczorem...
Lagi mniejsze ale się zdarzały.


O pierwszy odzew bardzo dobrze, wczoraj o której mniej więcej?
Bo dosyć długo przerzucałem pliki, dekompresowałem mapy na inne serwery (na tej samej maszynie)+ działalność innych adminów na tej maszynie (inne gry) to razem mogło dać taki obraz, nie powinno się to powtarzać już raczej ale gwarancji nie dam. Jeżeli wina nie znajdzie się ani po stronie serwera ani klienta to oznacza że coś jest z przyłączami a wtedy jesteśmy w zupie, tzn. zdani na ślepy los hehe. Mam nadzieję że jednak wszystko się unormuje i już w bardzo niedługim czasie oficjalnie ogłosimy otwarcie tych serwerów :)

Nek0l

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #71 on: 19 January 2009, 18:06:55 »
A więc bart graliśmy o której ? koło 19 i po 23 chyba. lagi są takie małe i rzadkie ale się zdarzają ale największy problem to jest ping. Średnia pingu wynosiła wczoraj 90 wchodząc na polski serwer mam nadzieję że ping będzie znośny ale jak przez cały czas mam grać z tak wysokim pingiem (ja miałem kolo 100 a sojuz 60 nie wiem z czego to wynika) to nie jest żadna frajda i zniechęca do dalszej gry

kazmirzk

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #72 on: 19 January 2009, 20:27:05 »
Ja dzisiaj kolo 15 wszedlem dla proby na serwer bo gralo tam kilka osob no i serwer powital mnie pingiem 260 (na kazdym innym mialem ping normalny).. Co prawda po 10 minutach sam spadl do 140, ale pozniej znow wzrosl.

Wawer

  • Guest
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #73 on: 20 January 2009, 02:09:36 »
Quote
Nek0l :
A więc bart graliśmy o której ? koło 19 i po 23 chyba. lagi są takie małe i rzadkie ale się zdarzają ale największy problem to jest ping. Średnia pingu wynosiła wczoraj 90 wchodząc na polski serwer mam nadzieję że ping będzie znośny ale jak przez cały czas mam grać z tak wysokim pingiem (ja miałem kolo 100 a sojuz 60 nie wiem z czego to wynika) to nie jest żadna frajda i zniechęca do dalszej gry


Ja grałem między 23 a północą w niedzielę.
Generalnie nieco za duży ping - 80-90 i 2-3 lagi na rundę. Nieduże to fakt ale było nas 6-7 na serwerze.

Żeby nie było - publik enclavy który spokojnie wszystko uciągał na FB przy 32 graczach  podobno też miał jakieś lagi wczoraj :con

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Serwey z mapami standardowymi
« Reply #74 on: 20 January 2009, 08:54:33 »
Też tam wlazłem na chwile i miałem ping 100. Co prawda np. na inea miałem z 50. Ale jest jedna strona medalu. Przyzwyczaimy się grać na wyższych pingach. ;)