Author Topic: Makhnova problem w kontekście FB  (Read 4741 times)

Herr_Batke

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« on: 26 July 2008, 19:05:19 »
Quote from: Chupacabras84:
ciekawa sytuacja występuje na mapie makhnovo mianowicie kiedy gram z botami od początku mapy boty respawnuja sie jak oszalałe, po 40 secundach gra muli jak zaporozec pod górkę a boty liczone są w ilościach niezliczonych, następnie włazi jakiś bot z dopiskiem owns you i gra sie wykrzacza. I tu sie zastanawiam oczywiście mogę sie nie znać na takich sprawach bo w kwestii komputerów jestem lama ale cala sytuacja bardzo pasuje mi do opisu ataku Buffer overflow a w takim przypadku zazwyczaj następuje nadpisanie danych wiec sie zastanawiam czy to może mi uszkodzić instalacje RO albo coś w tym stylu.
P.S. Nie tylko mi sie to zdarzyło.

... dalsza dyskusja w temacie: Makhnovo i buffer overflow?????????????
Nie doszliśmy wtedy do żadnych, konstruktywnych wniosków. Sam zresztą po jakimś czasie wzruszyłem ramionami i wrzuciłem Makhnovo_Village do kosza. Teraz, w ramach przygotowań do FB ściagnąłem mapkę raz jeszcze i... to samo.
Kurna, mogę olać wprawki z botami, topografię wioski pamiętam, ale czy ktoś z Was może mi powiedzieć (z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością), że mapka zachowa się prawidłowo podczas walk FB na serwerach?! Any ideas or suggestions? :|

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #1 on: 26 July 2008, 19:48:34 »
Hmmm ciężka sprawa :|

Guz

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #2 on: 26 July 2008, 20:30:47 »
Mapke gralem kilka razy i za kazdym razem wszystko bylo wporzadku wiec zapewne i tym razem bedzie tak samo.

Taka sugestia jak chesz zapoznac sie z topografia mapy ustaw liczbe botow na 0 i wtedy odpal practice.

Herr_Batke

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #3 on: 26 July 2008, 22:37:55 »
Taa... Problem znika kiedy zmniejszam liczbę botów. Wtedy wszystko jest OK. Mapkę znam, tylko chciałem ją sobie przypomnieć :) Thx Guz!
Tyle, że zastanawiam się, czy jak zagramy tę mapę, w FB, na pełnej obsadzie - czy nie wyjdą jakieś "dziwadła" :O_o

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #4 on: 26 July 2008, 23:11:16 »
z tego co pamiętam po opisach te "dziwadła" wychodziły tylko z botami i to ich nadnaturalną ilością na mapie, możliwe że zawiecha pojawiała się wtedy kiedy liczba botów była większa niż liczba dostępnych przyporządkowanych im imion z jakiejś listy (co ostatni "zawieszający" bot może potwierdzić swoją dziwną nazwą). Sądzę że 32 graczy nie wywoła żadnych sensacji :D

Apos

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #5 on: 27 July 2008, 11:40:07 »
Na Makhnova_Village problemy występują tylko z botami, mapa jak wiele innych customów nie posiada żadnych informacji dla gry jak boty mają się zachować. Co do Twoich obaw Herr_Batke - MV grałem wielokrotnie na publikach, wystąpiła kilka razy w Custom Cup i nie było z tą mapą problemów.

Herr_Batke

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #6 on: 27 July 2008, 12:56:34 »
OK. Chciałem się tylko upewnić. :)

Apos

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #7 on: 31 July 2008, 15:07:11 »
i wczoraj upewniliśmy się w praktyce, że mapa działa i ma się dobrze - temat do zamknięcia :)

Yab_PL

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #8 on: 31 July 2008, 15:51:34 »
nie ma sie dobrze bo jest bulszitowata dla strony niemieckiej

Herr_Batke

  • Guest
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #9 on: 31 July 2008, 17:13:09 »
No fakt, nie wyglądało to wczoraj najlepiej :blush Daliśmy plamę. :(
A co do mapy to rzeczywiście wszystko było OK. Można zamknąć temat :wink

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Makhnova problem w kontekście FB
« Reply #10 on: 31 July 2008, 19:33:14 »
No to jak już tutaj nie chcecie trochę jeszcze pospamować to dziękuję za pozwolenie i zamykam. :p