Author Topic: Fall Barbarossa - temat ogólny  (Read 72469 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #240 on: 07 July 2008, 17:30:55 »
LUDZIE!
Czemu prawie w każdym wątku dochodzi do takich przepychanek, co w was hormony buzują czy jak?
Przecież na dobrą sprawę stosując się do Regulaminu Forum powinienem od razu profilaktycznie zamykać każdy wątek zanim się zacznie szczekanina, a przecież nie o to chyba tutaj chodzi!?
Czy jeżeli posiadacie odmienne zdania do czego oczywiście w Państwie Demokratycznym macie prawo to musicie na siebie od razu naskakiwać i to z epitetami, czy muszą tutaj padać "kurwy" "pierdolenia" "spierdalania" i tam takie, przecież ten wątek zapowiadał się całkiem fajnie a musieliście go od razu zepsuć (zauważcie że napisałem "zepsuć" a nie "spierdolić" - co by oczywiście bardziej klarownie oddało siłę przekazu emocjonalnego ale jest NIEZGODNE z Regulaminem...)
Obojętnie co sobie pod nosem mówicie czytając posty innych to forma pisana ma tą przewagę nad mówioną że jest czas na "udyplomatycznienie" przekazywanych treści, wcale nie ujmując im siły a utrzymując poziom wypowiedzi.
Nie mam zamiaru występować tutaj jako obrońca moralności, bo kto mnie zna wie że w kontaktach "niesłużbowych" wcale święty nie jestem, chociaż bez powodu też nie przeginam, ale tutaj obowiązuje swego rodzaju prawo i należy go przestrzegać żeby to dalej przypominało stronę RO a nie b@#$%^^ czyli dom publiczny.
Proszę wszystkich wypowiadających się tutaj od tej pory o dostosowywanie się do Regulaminu, nie moderuję poprzednich postów w celu przedstawienia jak NIE należy prowadzić tutaj dyskusji; przytoczę tylko wybrane punkty Regulaminu, od tej pory ja albo inni moderatorzy są zobowiązani do wykonywania "represji" w przypadku jego łamania:

Quote


3. Ogólne zasady pisania na forum:

a) nie wolno używać słów obraźliwych, ani publikować treści rasistowskich, szanuj także innych użytkowników

4. Ostrzeżenia/kary:

b) za przeklinanie/obrażanie użytkownik może być ostrzeżony, lub jeśli sytuacja się powtarza, zostanie ukarany banem,

5. Moderatorzy/administratorzy:

a) obsługa forum może zmienić/zamknć/usunąć dowolny temat lub wiadomość, w niektórych przypadkach uzasadnienie wysłane będzie na prywatną skrzynkę,
b) polemika z obsługą forum dozwolona jest tylko w forum do tego przeznaczonym.


Przypominam że "droga" do zbanowania na Forum jest stosunkowo krótka - 3 ostrzeżenia... więc następnym razem wpisując przekleństwo albo epitet w stosunku do innego forumowicza miejcie to na uwadze.
To tyle jeżeli chodzi o stronę formalną, miejmy nadzieję że dyskusja wróci na właściwy tor.[/color]

cichy.

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #241 on: 07 July 2008, 17:51:58 »
rozwijajcie temat panowie, a Franz jak masz problemy jakieś to napisz to w osobnym temacie a nie twórz tutaj swoje wywody na swój temat, bo jeszcze sava podchwyci i się zacznie ...

co do tematu, kiedy FB startuje? i czy już jakaś strona jest...? kto będzie w sądzie? o której będą mecze...

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #242 on: 07 July 2008, 18:08:44 »
Start FB planujemy po zakończeniu  Custom Cupa - finał powinien się odbyć w przyszłym tygodniu.

Forum jest właściwie przygotowane - teraz wypełniamy je treścią ( regulaminy i takie tam). Mogłoby właściwie ruszyć tyle, że czekamy na miejsce w którym będzie mogło sobie stać.
W tym momencie zasady są właściwie już ustalone...jeszcze tam mędzimy trochę nad zestawem map.

gustavo

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #243 on: 07 July 2008, 19:33:05 »
Jeśli Dyskusje na temat kto jest nazistą a kto komunistą a kto jest zły z zasady;), pozwole sobie na pytanie: czy będą pojawiały się mapy typu Leningrad? Mapka jest dobra:love ale ani Niemcy ani Finowie do miasta nie weszli (to przykład i przepraszam jeśli ktoś jest urażony[przez te słowa przemawia doświadczenie]). A jeśli mowa o zdobycie Moskwy to raczej przesada:con. Mimo wszysko pomysł jest dobry:) i nawet jeśli są błędy to wierze że zostaną poprawione "w praniu". Nawet jeśli FB nie spełni moich oczekiwań to poprostu dam sobie spokój.

Wawer

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #244 on: 07 July 2008, 19:37:15 »
Podczas kampanii nie będziemy "odgrywać" bitew dokładnie tak, jak było to podczas wojny bo nie miałoby to sensu chyba?
W Fall Barbarossa będzie możliwość wygranej każdej ze stron, czyli równie dobrze niemcy będą mogli zdobyć Moskwę i Leningrad.

Apos

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #245 on: 07 July 2008, 19:40:40 »
@gustavo - tak, będzie mapka Leningrad. Nie rozumiem natomiast o co chodzi z tą przesadą n.t. Moskwy - jeżeli Axis tam dojdą i wygrają to zdobędą, w czym problem?

Błędów się nie spodziewamy, ponieważ tak jak już wspominałem - bazujemy na sprawdzonym, grywanym od lat oraz udoskonalonym systemie dla gry Red Orchestra.

Bohun

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #246 on: 08 July 2008, 01:06:24 »
Jeżeli w  kampani celami są Berlin i Moskwa czy to oznacza, że na mapce kampanii są tylko regiony na tym kierunku. A co ze Stalingradem? A jeżeli  jest to co mogloby Niemców skłonić do zboczenia w ten kierunek?

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #247 on: 08 July 2008, 08:55:46 »
Bohun myśl logicznie. Jak kampania barbarossa ma się rozgrywać tak jak odbywała się w realu, to organizatorzy tego nie przeoczyli i nie przeoczą.

Skar

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #248 on: 08 July 2008, 09:52:50 »
Quote
A co ze Stalingradem? A jeżeli jest to co mogloby Niemców skłonić do zboczenia w ten kierunek?


moze bonus za prowincje strategiczną? :P albo mapki które czerwoni mogliby łatwiej zająć na południu ? :P

Bohun

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #249 on: 08 July 2008, 10:44:20 »
Jeżeli zdobycie Moskwy oznaczałoby zwycięstwo w kampanii, to pchałbym się prosto do celu za wszelką cenę, a nie zajmowałbym się jakimś Stalingradem. To, Szarik nazywasz nielogicznym myśleniem? A bonusów za prowincje (o co swego czasu walczyłem, aby było w zasadach), o ile mi wiadomo twórcy nie przewidzieli.

Heniu

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #250 on: 08 July 2008, 11:12:50 »
No i tutaj wlasnie pokazujesz dlaczego to co piszesz to jedynie twoje bajania i wyobrazenia, niepoparte zadna praktyka z gry w takie cos.

Tak, pewnie ze jakas strona moze sobie probowac wbic klin w sektory wroga i prosto na stolice leciec.
Ale wtedy starczy ze jeden z wczesniej zdobytych sektorow wrog odbije- i cala reszta mowi papa, bo jest odcieta od zapasow i punkty na uzbrojenie leca na pysk (minus za brak zapasow + bycie w ofensywie), za to u wroga sa na plusie (bonus za defensywe).
I po 2 tygodniach we wszystkich tych zdobytych wczesniej sektorach rozegra sie radosna walka a'la sparta- same rifle na normalnie uzbrojonego wroga.

I dlatego lepiej nie oceniaj niczego co bedzie grane, dopoki na oczy nie zobaczysz o co chodzi, bo tylko takie bzdury jak wyzej wychodza.

Bohun

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #251 on: 08 July 2008, 11:22:17 »
Oczywiście, że nie maiłem na myśli wąskiego korytarza do Moskwy ale gdzie leży Stalingrad a gdzie Moskwa? Zeby zabezpieczyć flanki, to potrzeba do tego mieć Stalingrad? Ale bzdura. Więc lepiej ty się zastanów za ze bzdety wypisujesz.

Heniu

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #252 on: 08 July 2008, 11:48:04 »
Widziales mape kamapanii z rozpisanymi sektorami ?

Bohun

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #253 on: 08 July 2008, 12:15:31 »
Widziałem mape do IC, a nie sądze aby ta mapa była jeszcze bardziej uproszczona. Jeśli jest podobna, to Stalingrad nie jest do niczego potrzebny bo lezy za daleko na uboczu.

gustavo

  • Guest
Fall Barbarossa - temat ogólny
« Reply #254 on: 08 July 2008, 13:27:33 »
Czyli FB niebędzie odwzorowaniem "wielkiej wojny ojczyżnianej" a jej wolną interpretacją. Mym skromnym zdaniem w taki sposób zabija się realizm, wyiki bitew powinny decydować o tępie przesuwania się frontu a nie o biegu wojny. Czytając pierwsze wpisy sądziłm że gra będzie miała znamiona realizmu, ale przekonuje się że będzie to przypominało MoHAA: zero realizmu i niewiele więcej grywalności (przeszedłem raz i widok opakowanie mnie odrzuca) .