Author Topic: Sabaton 40-1 ..  (Read 19120 times)

Radzisław

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #45 on: 25 June 2010, 22:44:10 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Nie zmieniam zdania. Napisałem, że płyta Primo Victoria była ok ale im dalej, to ta muza jest schematyczna i nudna. napisał też, że nie lubię power metalu. A to, że na koncercie na którym byłem zagrali kichę też napisałem. I wreszcie napisałem ( nie dosłownie ) ale z kontekstu to wynika, że de facto zespół, który wydał jeden album niezły a 4 cienkie i na jedno kopyto jest zwyczajnie kiepski. Mogę mieć swoje zdanie na temat tego co mi się podoba?
I wreszcie: co mnie to obchodzi, że robią klipy o Polakach? mam ich za to kochać bo grają metal  i  śpiewają o Polakach? No fajnie, że się tym zainteresowali, ale  to im automatycznie nie daje + 100 do uwielbienia dla nich u mnie. No sorry.  Dla mnie są średnim zespołem, może nawet kiepskim i praktycznie każdy, kto dłużej metalu słuchał ci to powie. Gdyby robili zajebistą muzę o Polakach to bym ich lubił, tak jak lubię Kaczmarskiego, który ma świetne , inteligentne teksty. Po prostu, to co mi się podoba doceniam - to, co nie, nie. Nie mam jakiś nacjonalistycznych zapędów, że jeśli ktoś śpiewa o Polakach to jest zajebisty, a jak ktoś to skrytykuje to trzeba go zajeb**. Muzy jest tak wiele, ze sobie każdy może wybierać. Lubisz Sabaton? Spoko, nic mi do tego. Mi się przez chwile podobali ( Primo Victoria ),  ale to było chwile temu i w międzyczasie poznałem naprawdę sporo fajniejszych zespołów.
Typowy Polaczek to jesteś chyba ty, bo gdy ktoś powie, że mu się jawnie coś nie tak bardzo podoba ( a tobie się to podoba ) to od razu jest idiotą i się na niego rzucasz na tym forum. Weź się chłopie ogarnij. Zapal światło, wyjdź z jaskini,a potem wróć i opowiedz jak było, bo sam nie wiesz o co się mnie czepiasz.. Dobra bo się offtop robi.

Ja się czepiam.Moje zdanie jest moje i nie ciągnij mnie za słowa.Gdzie napisałem że jesteś idiotą(czy ktoś jest)???Nienawidzę tego typu insynuacji!!!Kolejny aspekt to nacjonalizm który po raz kolejny ktoś mi zarzuca!!!Nie moja wina że jestem wychowany w duchu patriotycznym.Doceniam swój kraj za wiele rzeczy(a dziś jest jak jest ,wystarczy przestudiować dokładniej historię ) ,doceniam też dobrą muzykę która troszkę odbiega od tego co jest w mediach.
 Kompletnie mnie nie zrozumiałeś i prawdopodobnie nie za dokładnie czytasz ze zrozumieniem.Traktuję poważnie tą dyskusję a ty zaczynasz balansować i jeszcze trochę zaczniesz mnie obrażać.BO ja się "nie znam" a ty tak.Młody chłopcze ogarnij się .Każesz mi wyjść z jaskini !!! Co według ciebie w niej jestem.Powiem ci że akurat słucham innego gatunku muzyki.Którego twoje alter ego za cholerę by nie załapało. Polaczek to porównanie ,które wysuwam w kierunku zazdrosnych ludzi .Którzy sami nic w życiu nie dokonali a czepiają się innych ,bo tym  innym akurat się powiodło i trzeba dojeb...ć.Ja kończę dyskusję bo zaraz wyzwany bede od faszystów czy komunistów ,co nie raz sie na tym forum zdarzało.
Ps.Co cie tak ugryzło ??Stwierdzenie znafca przez internet ???Chopie wyluzuj bo ci żyłka pęknie i nas krew zaleje.Ja też mam jakieś prawo do wypowiedzi i nie zawsze muszę sie z kimś zgadzać.  Pozdr

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #46 on: 25 June 2010, 23:54:25 »
Dokładnie. Też mam prawo do wypowiedzią ale to ty mnie nazwałeś "znafcą".
Tez słucham róóóóżnej muzyki, na prawdę. Metalu już od dłuższego czasu nie  tykam ;).
Też jestem wychowany w duchu patriotyzmu, ale to nie oznacza, że jakieś przybłędy z Szwecji mają mnie uczyć historii a ja mam im we wszystkim przyklaskiwać.
w RO gram jako raq

Hiacenty

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #47 on: 25 June 2010, 23:58:50 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Metalu już od dłuższego czasu nie  tykam ;).

O i to mi się podoba..:p

Radzisław

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #48 on: 26 June 2010, 01:27:26 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Dokładnie. Też mam prawo do wypowiedzią ale to ty mnie nazwałeś "znafcą".
Tez słucham róóóóżnej muzyki, na prawdę. Metalu już od dłuższego czasu nie  tykam ;).
Też jestem wychowany w duchu patriotyzmu, ale to nie oznacza, że jakieś przybłędy z Szwecji mają mnie uczyć historii a ja mam im we wszystkim przyklaskiwać.

 A czy ja przyklaskuje???Podoba mi sie kilka kawałków i tyle.40-1 doceniam ,trzeba pamiętać jak ten klip  pojawił w necie,co się działo.Ile ludzi zamieszczało komentarze z po za Polski.To miało jakąś wymowę.
Liczę też na dobry klip o powstaniu.Nie będę   krytykować i kręcić nosem,bo gusta są rózne .Ale jesli juz Sabaton według ciebie(zapewne szydzisz w taki sposób) ma mniej mocy niż gaga to wymiękam i tyle.
    Kolejna sprawa , jeśli według ciebie Sabaton(czy tudzież zespoły rockowe czy inne) ma uczyć polaków ,historii to gratuluję złotej myśli.Ja tam zawsze myślałem że od tego są odpowiednie książki baa podręczniki,instytucje , mi chodzi tylko o naświetlenie tematu na skalę większą niż Polska(jakoś nasi rodacy nie mają takiego przebicia po za granicami,no chyba że podrą Biblię przed kamerami). Są tacy ludzie na świecie ,gdzie mają problem ze znalezieniem naszego kraju na mapie.A to zawsze jakaś namiastka naszej historii,przedstawiona w muzyczny sposób.Lepszy, gorszy sami słuchacze oceniają.Nie musisz sie oburzać i wszystkim na siłę wmawiać, jaki to Sabaton jest bee i w ogóle beznadziejny.
 Cieszy mnie to że jesteś wychowany w dobrym duchu.Ale z tymi przybłędami to trochę przesadzasz, nie podoba ci się ok, ale nie musisz obrażać kapeli ,bo też obrażasz rzesze fanów(innych ludzi).Troszeczkę szacunku ....ok
 Bo sie jaskiniowcy wkurzą :wink

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #49 on: 26 June 2010, 01:38:08 »
Nie widzę tu na forum obcokrajowców więc napisałem, że Sabaton nie będzie mnie Polaka  uczył historii. Co w tym dziwnego? A z tym, że obcokrajowcy tez mogą coś o Polsce usłyszeć, to fakt, ale tyle jest tych białych plam, że taka jedna kapela to w zasadzie kropla w morzu.
Nikomu nie udowadniam nic. Po prostu mi się jakoś super nie podobają, chociaż czasami na rower biorę sobie coś mocniejszego - zwłaszcza gdy jest jakaś górka przede mną - Into the fire się wtedy dobrze sprawdza.
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #50 on: 26 June 2010, 08:43:35 »
Quote from: Odi^PrOfAnUm
jakaś górka przede mną


:yes coraz bliżej, mam jakiś trop. Górka to nie wiele, ale zawsze coś. Zaraz rozkminie skąd jesteś:yes

Swoja drogą, taka muzyka może zachęcić innych do nauki historii, a nie olewać to, bo było kiedyś, itp. coraz więcej jest takich zachowań i trzeba to tępić.
Jeśli Sabaton "nawróci" chociaż kilkanaście osób to i tak nie jest źle w obecnym świecie, gdzie "najpiękniejszy kolor jest zielony, zwłaszcza gdy ma kilka zer" jak śpiewało KSU.
Pozdrawiam.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Biały Orzeł

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #51 on: 26 June 2010, 09:49:29 »
Nie mitologizujcie sabatona :) Nie stworzono go jako Polski Głos Zapomnianych tylko kapele która gra co lubi.Odi ich nie lubi i git :) Po co bijecie pianę.Metalu też słucham od dawna (pewnie dłużej niż Odi żyje ;) ) a się mi podoba...I co? I nic :D Lubię też Nightwisha (z Tarją, żecz jasna ) który dla większości metalowej braci jest kupą :)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #52 on: 26 June 2010, 13:19:28 »
Ostatnio to w ogóle przestałem dzielić muzę na gatunki: łatwiej jest na to co dobre i na to co nie jest dobre. Tez czasami słucham Nightwisha, nawet Within Temptation. W ogóle ostatnio na zmianę GaGa, Manson, The Prodigy i muza z Gladiatora i trochę Marillion.:D
Quote
coraz bliżej, mam jakiś trop. Górka to nie wiele, ale zawsze coś. Zaraz rozkminie skąd jesteś
Hm, zabrzmiało groźnie :)
w RO gram jako raq

Tymex

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #53 on: 26 June 2010, 14:14:29 »
Dobrze mądralo. Słuchaj, nikt tu nie każe Ci uwielbiać Sabatonu. Posłuchałeś Primo Victoria?Było fajnie, ok. Możesz już nie słuchać go i mam to gdzieś lecz nie obrażaj ich mianem cipkometalu. Cipkometal to może Tokio Hotel gdzie nie odróżnisz kobiety od faceta. A nie Sabaton który układa piosenki o historii. Nie mówię że nie ma wad. Ale jak coś Ci się nie podoba to nie musisz tego obrażać.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #54 on: 26 June 2010, 15:16:41 »
:love
w RO gram jako raq

Tymex

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #55 on: 26 June 2010, 17:01:14 »
No

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #56 on: 26 June 2010, 18:51:06 »
Odi nic się nie bój, ja nie z tych:D

Widzę, że doszliśmy do konsensusu w sprawie Sabatonu. I DOBRE!!!!!
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

VeteranPL

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #57 on: 11 July 2010, 19:52:18 »
jeszcze cos na temat Sabotonu;) o powstaniu warszawskim