Author Topic: Polskie Serwery  (Read 3999 times)

AnRe

  • Guest
Polskie Serwery
« on: 23 March 2008, 20:49:43 »
Sorry za nowy topic, ale nie za bardzo wiem o co chodzi z polskimi serwerami. Ciagle jakieś aktualizacje z którymi nie za bardzo wiadomo co zrobić. Jeden serwer nas lubi inny mówi że niewłaściwa wersja "czegoś tam". Inea zawsze do tej pory pełna, teraz świeci pustkami. Wszyscy walczą na jakichś "francuzach" i innych WWL-ach, a z naszymi serwewrami nie wiadomo o co chodzi. Chyba najbardziej kumaty tu jest Kaszpir i Mati. Powiedzcie /Napiszcie/ co szary gracz ma zrobić by mu chodziły bez problemu polskie serwery. Dajcie jakieś pliki do zaistalowania czy inne instrukcje. Przyznaje że najbardziej lubię swojskie klimaty i granie z Polakami. Widze jednak że z wygody i unikając problemów wszyscy uciekają tam gdzie łatwiej. A szkoda. Może jestem Lama i Łoś, ale patrząc po ilości graczy na polskich serwerach i po listach obecności na zagranicznych to nie ja jeden tym lamą jestem. Pozdrawiam i zyczę sukcesów.
Sorry może nie to forum, ale wszyscy tylko to czytają.

Mati

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #1 on: 23 March 2008, 21:34:39 »
W zasadzie to ja jestem niewtajemniczony. Od dawien dawna nie grałem na jakimkolwiek serverze dłużej niż pół godziny. Dlatego nie wiem jakie problemy występują. Ale z tego co widzę, to występują kłopoty z wersjami modu czy złymi plikami u graczy podczas wchodzenia na Aster #2. A to dlatego, że są tam wgrywane różnego rodzaju dodatki w postaci mutatorów, które mają na celu uaktracyjnienie gry i nie każdy to ma. A ponadto, z tego co zauważam (i to nie tylko na tym forum) są ogromne problemy z serverami po tym ostatnim patchu. Coś po prostu nie działa tak jak należy i wyszukiwarka serverów (ta w grze) nie działa, czyli nie wyświetla serverów.
Niewłaściwe wersje "czegoś tam"? Nie wiem o czym mówisz :) I to dlatego, iż nie gram od dawna oraz nie zajmuje się serverami też od jakiegoś czasu i po prostu nie mam pojęcia co jest na nich instalowane. Gdybyś bardziej sprecyzował pytanie to na pewno wcześniej wymieniony Kaszpir odpowiedziałby co i jak. A jeśli to kwestia nie servera, a jakiegoś błędu to może i ja ;)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polskie Serwery
« Reply #2 on: 24 March 2008, 01:32:53 »
Tak jak Mati zaznaczył "uszczęśliwiono" nas ostatnim patchem, który to miał spowodować polepszenie funkcjonalności i tam takie, z tego co wiem to raczej nie został przyjęty przez graczy zbyt przychylnie a na domiar złego również przez adminów serwerów gdyż tak "poprawił" funkcjonowanie serwerów że po około dobie działania serwer potrafi zapętlić się w jakichś komendach, dodatkowo np. traci połączenie ze swoim redirectem itd. Trzeba go w wtedy uruchamiać ponownie "z palca".

Jeżeli chodzi o aktualizacje, no cóż w końcu większość serwerów zostanie zupdatowanych, a do tej pory wychodzą konflikty wersji.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć "czystą" instalację RO i wszystko ściągać łącząc się z serwerem gry, ale jak uświadomił mnie _KaszpiR_ "ludzie jeżeli w ciągu 30 sekund nie widzą postępu przynajmniej 30% to się rozłączają" czy jakoś tak to leciało :)
Tak więc te mappaki i inne takie są właśnie po to - coś za coś. Zawsze pozostaje usunięcie danego pliku o który serwer się rzuca jak np. tutaj http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=posts&q=1238&n=last#bottom

AnRe

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #3 on: 24 March 2008, 10:51:29 »
Witam i prepraszam za mało konkretów w swoim pytaniu, ale myślałem sobie że można opracować poradnik dla wszystkich, jak zainstalować sobie grę by wszystko chodziło. WIdzę że przy tych wszystkich zmianach nie jest to chyba możliwe.
Ale do brzegu. Podstawowy problem, który mnie spotkał to komunikat na Asterze 2 "An unktown Steam error is preventing you from connecting to this server. If the problem persists contact Valve for support". Co do reszty zrobiłem jak pisał BartBear, zainstalowałem RO na nowo i powoli dociągam wszystko.
Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.

Mati

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #4 on: 24 March 2008, 10:59:57 »
Na oficjalnym forum piszą, żeby usunąć Clientregistry.blob i dodać ponownie RO do wyjątków w firewallu. Ale czy to się sprawdzi? Nie wiem. TWI musi po prostu wziąć się za naprawę tego co spartolili bo ten komunikat wyświetla się u graczy po tym ostatnim "puczu".

AnRe

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #5 on: 24 March 2008, 13:44:59 »
Poczekam aż zostanie to sensownie uregulowane, ponieważ sposób o którym piszesz + moja wiedza informatyczna może się = reinstalacja systemu.
Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polskie Serwery
« Reply #6 on: 24 March 2008, 14:27:36 »
Quote
AnRe :
zainstalowałem RO na nowo i powoli dociągam wszystko.


Ech no dla mnie byłaby to ostateczność a nie pierwszy krok, chociaż na pewno pomoże - skoro masz opory przed instalowaniem "upgradeów" to wcale tego nie musisz robić, z tym że przed rozgrywką czeka Cię w zależności od łącza i wielkości pakietów trochę postoju na dl.

Poza tym jak już zostało to wspomniane wcześniej, nie zawsze "wina" leży po stronie użytkownika, a po prostu serwer ma zwieche, tak jak to było np. dzisiaj gdzieś od ósmej rano (Aster #2), to może być ten nieznany error, skoro zazwyczaj pokazuje o co mu chodzi... Na to nic nie poradzisz, trzeba czekać aż admin zrestartuje, bo perfidia tego zapętlenia jest taka, że nie "uśmierci" serwera i nie będzie "samouzdrowienia"...

Mati

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #7 on: 24 March 2008, 18:03:12 »
Przesadzasz Anre :p Tu nie ma nic skomplikowanego. Plik usunąć potrafisz ;) - to już jeden sposób z głowy. Aby dodać wyjątek do firewalla (zakładając, że masz XP) wystarczy wejść w panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Zakładka "Wyjątki". Odnajdujesz na liście Red Orchestrę, usuwasz ją i dodajesz program, czyli Red Orchestrę wyszukując RO bezpośrednio na liście, a jeżeli nie ma wyszukujesz i dodajesz plik .exe z przeglądarki. Nic trudnego ;)

A zanim wyjdzie jakiś sensowny patch, który naprawi ten problem być może przyjdzie nam trochę poczekać, więc lepiej zacząć działać. Być może ta rada z forum RO pomoże, warto sprawdzić.

AnRe

  • Guest
Polskie Serwery
« Reply #8 on: 24 March 2008, 19:10:33 »
Faktycznie że nie jest to żadna filozofia. Działa teraz bezbłędnie. Dzięki za pomoc

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Polskie Serwery
« Reply #9 on: 26 March 2008, 12:41:16 »
Dla uniknięcia (przynajmniej próby) instalowania od zera wypróbujcie najpierw to