Author Topic: 17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)  (Read 10694 times)

van_mars

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #30 on: 20 March 2008, 19:18:28 »
Franz, brednie i glupoty opowiadasz. W Kampanii Wrzesniowej, polska kawaleria nigdy nie atakowala czolgow w szarzy. Jesli juz to granatami i bronia przeciwpancerna. W szarzy atakowana bywala tylko piechota. Banialuki o ktorych piszesz wychodzily spod pior wloskich korespondentow wojennych na froncie pomorskim. Korespondent wojeny trafil na pole bitwy na ktorym znajdowaly sie wraki czolgow i koni, z czego 'wnioskowal', ze kawalerzysci atakowali czolgi. Potem byly one ubarwiane przez niemieckich i sowieckich propagandystow za kazdym razem coraz dalej odchodzac od prawdy. Dla tych ostatnich mit 'glupiej polskiej kawalerii' byl wygodny z powodu mozliwosci dyskredytowania prawowitego rzadu w Londynie za stosowanie przestarzalych metod walki, czego szczytowym osiagnieciem byl film "Lotna" Wajdy. W rzeczywistosci w doktrynie wojskowej II RP kawaleria byla uzywana jak mobilne odzialy piechoty, a ich formacje wyposazone byly miedzy innymi w karabiny maszynowe, dziala 75mm i przeciwpancerne 37mm oraz karabiny przeciwczolgowe wzr 1935, nota bene dajace sobie swietnie rade z kazdym rodzajem niemieckich czolgow bioracych udzial w Kampanii Wrzesniowej.

jenkins

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #31 on: 20 March 2008, 19:31:59 »
Quote
Franz :
Poważne źródło? Heinz Guderian "Wspomnienia Żołnierza", hmmmmm...no portalach polskich, niemieckich sobie też poszukaj o kampanii wrześniowej. Co nie chce się wierzyć, że polaczki z szabelkami na czołgi wybiegali?, trudno polacy nie mieli żadnego wyobrażenia o czołgach Niemieckich (nie znali budowy ani działania).


........tak jak myślałem, jedna baba powiedziała drugiej babie, wyszło, że jesteś ignorantem Franz więc dalsza dyskusja jest bez sensu, kolega van_mars wyczerpał praktycznie temat... z mojej strony mam prośbę, nie pisz więcej polaczki bo jest to obraźliwe, mam nadzieję, że admin będzie reagował na takie rzeczy w przyszłości......

Skar

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #32 on: 20 March 2008, 19:37:32 »
Quote
Co nie chce się wierzyć, że polaczki z szabelkami na czołgi wybiegali



    To akurat prawda...tyle ze nie atakowali szabelkami tylko granaty wskakiwały często w lufy czy w otwarte włazy od czołgów...
Niektóre mniejszy grupki czołgów były nawet w takich bitwach pokonywane, niestety z wielkimi stratami polskiej kawalerii.

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #33 on: 20 March 2008, 19:40:14 »
To po co mi dupę trujesz tym, w ogóle umów się z tym warszawiokiem na kawę i pogadajcie sobie w towarzystwie.
Ten dział jest o rekrutacji, a nie o historii II Wojny Światowej, więc nie zaśmiecajcie tego tematu, są inne działy poświęcone takim tematom, nie?

van_mars

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #34 on: 20 March 2008, 19:55:08 »
Z przyjemnoscia pogadam z ludzmi znajacymi sie na temacie, z nieznajacymi, a kulturalnymi tez, ale tak sie zlozylo trolu kopalniany, ze sam zaczales siac na forum nazistowska propagande wypisujac ignoranckie brednie. Dlatego nie badz zdziwiony, ze pare osob sie obruszylo czytajac te banialuki nie majace pokrycia w prawdzie.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #35 on: 20 March 2008, 20:02:04 »
Ta, tyle, że mit o szarżach kawalerii w II wś nie miał racji bytu. Gdzieś czytałem o 44 mongolskiej dywizji kawalerii szarżą w galopie próbowała przełamać pozycję niemieckiej bodajże 10 dywizji pancernej w czasie bitwy o Moskwę - nikt nie przeszedł. Np 1 dywizja kawalerii w Wehrmachcie tylko używała koni jako transportu, walczyli zaś pieszo, sporadycznie konno. Moim zdaniem podobnie sprawa ma się do taktyki walki polskiej jazdy. Co do tej słynnej szarży całe to zdarzenie odnosi się do jakieś ariegardy 20 dywizji pancernej i z tego co mi wiadomo w tym czasie oddziały Niemieckie odpoczywały... W każdym bądź razie mogę się mylić.
Quote
Ten dział jest o rekrutacji, a nie o historii II Wojny Światowej, więc nie zaśmiecajcie tego tematu, są inne działy poświęcone takim tematom, nie?
Racja, tyle, że poruszyłeś pewne kwestie, faszerując je głupotami a niektórzy wobec tak niecnych postępków nie mogą przejść obojętnie.:):p:D
w RO gram jako raq

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #36 on: 20 March 2008, 20:05:55 »
Ja zacząłem?, wróć na początek tego tematu pyskaczu i zobacz kto to zaczął. Ja zacząłem siać nazistowską propagandę?, nie rozśmieszaj mnie, to wyście wyolbrzymili ten temat, nie wiadomo po co ?, to że jednemu się nie spodobała nazwa 17. Pancernej Dywizji...i potem drugiemu warszawiakowi, który czepiał się niemieckiego słowa: "Kommandant". Więcej dystansu...już wam kolega i ja wcześniej zaznaczyliśmy...
i co dalej mi będziesz pierdolił za uszami i ciągnąl ten temat na 5 stron...niemasz co robić?, nie możesz się powstrzymać? A pierdol mi dalej takie farmazony...wiesz gdzie ja to mam.

Gdzie tu jest jakiś admin, lub moderator ?  - proszę o usunięcie tego zbędnego i bezcelowego dupienia. Podkreślam jeszcze raz, że jest to dział o rekrutacji.

stkprfritz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #37 on: 20 March 2008, 20:25:59 »
Franz troche wiecej kultury osobistej i opanowania czyzby puszczaly ci nerwy? osobiscie nie mam nic p-ko nazwie Waszego klanu ale tak jak pozostali poczulem sie dotkniety okresleniem "durne polaczki". Przynajmniej forum na nowo sie rozkrecilo :D

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #38 on: 20 March 2008, 20:38:27 »
No następny......weź mi zacytuj gdzie ja powiedziałem "durne polaczki"??
No proszę...i kto pompuje temat, napisałem tylko "polaczki".

I niech coś z tym zrobią moderatorzy, bądź sam admin. Proponuje usunięcie wszystkich postów, a pozostawienie tylko kluczowego, pierwszego mojego wpisu, w którym ogłaszam rekrutacje do mojego klanu.

stkprfritz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #39 on: 20 March 2008, 20:44:09 »
Masz racje nie napisales "durne polaczk"i pardon.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #40 on: 20 March 2008, 20:56:06 »


wyluzujcie, ludzie chca pograc a wy byscie sie wystrzelali za kolor skarpetek ....