Author Topic: 17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)  (Read 10679 times)

kazmirzk

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« on: 17 March 2008, 22:31:00 »
Powodzenia :) widze, ze rosnie nam konkurencja wsrod pancerniakow :)

Trójgraniec

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #1 on: 18 March 2008, 21:21:13 »
Gra w klanie w trybie kariery? Toz to prawie jak mmorpg :D
A to kolejny pancerny klan?

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #2 on: 19 March 2008, 13:31:17 »
Nie tylko pancerny, tak jak wspomniałem:

- 39 Pułk Pancerny (Panzer-Regiment 39)
- 40 Pułk Grenadierów Pancernych (Panzer Grenadier Regiment 40)

Rozdzieliłem to na dwie sekcje, nasz klan jest zarówno pancernym klanem jak i stworzonym dla piechoty (Pułk Grenadierów Pancernych = piechota). Więc tym samym klan otwarty jest na pancerniaków i na piechotę. Pozdrawiam.

PS. "Toż to prawie jak mmorpg?" - hehe, no można tak powiedzieć, w sumie kariera "od zera do bohatera" - 18 stopni wojskowych, dodatkowo stopnie (profesje) dla pancerniaków. Osiem odznaczeń do zdobycia (za zasługi, bohaterskie akcje etc.). Wszystko oczywiście trzymane w kanonie i klimacie Wehrmachtu.

Guz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #3 on: 19 March 2008, 14:06:42 »
Super wzor sobie obraliscie...

Skar

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #4 on: 19 March 2008, 14:18:55 »
Quote
Super wzor sobie obraliscie...


Nie widze w tym nic złego??

Moim zdaniem nawet jeżeli ktoś sie interesuje historią nazizmu czy gra w gre o tych klimatach nie czyni go to odrazu Nazistą.

Wojski

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #5 on: 19 March 2008, 14:20:27 »
A nie mogliście w klimacie Wojska Polskiego? :yes

a no tak Wojsko Polskie jest za mało klimatyczne :con

Guz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #6 on: 19 March 2008, 15:20:01 »
Quote
Skar :
Quote
Super wzor sobie obraliscie...


Nie widze w tym nic złego??


Quote
Wikipedia :
Żołnierze Wehrmachtu w czasie działań zbrojnych popełnili wiele zbrodni wojennych, m.in. podczas agresji na Polskę w roku 1939. Przez 55 dni, od 1 września do 26 października, kiedy to dowództwo Wehrmachtu sprawowało władzę wojskową na zajętych polskich terytoriach (27 października przekazano ją cywilnej administracji niemieckiej), Wehrmacht uczestniczył w 311 zbiorowych egzekucjach[1] na polskiej ludności cywilnej i żołnierzach Wojska Polskiego. Ogółem, w okresie od 1 września do 26 października, różne siły niemieckie wykonały 764 egzekucje[1] w których zginęło 24 tys.[1] obywateli polskich. Żołnierze Wehrmachtu stanowili także osłonę dla tysięcy innych masowych mordów dokonywanych przez oddziały niemieckiego Selbstschutzu i bojówek Volksdeutschów oraz jednostki policji i Grup Operacyjnych SD, przydzielanych jeszcze przed agresją na Polskę do każdej armii Wehrmachtu.[1]


Wysatarczy?

Quote
Skar :
Moim zdaniem nawet jeżeli ktoś sie interesuje historią nazizmu czy gra w gre o tych klimatach nie czyni go to odrazu Nazistą.


Oczywiscie, ale nie trzeba tego propagowac. Ponadto mam watpliwosci czy Franz naprawde interesuje sie silami zbrojnymi III Rzeszy, gdyby tak bylo nie nazywal by siebie komendantem 17DPanc. - w wehrmachcie ani w waffen SS nie bylo takiego stopnia

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #7 on: 19 March 2008, 16:21:46 »
Po pierwsze kolego nie nazywaj mnie nazistą. Po drugie interesuję się II Wojną Światową, ogólnie od strony militarnej - Wehrmacht&Kriegsmarine. A stopień jaki mam w 17. Dywizji Pancernej to OBERST - czyli Pułkownik. To, że w topicu na moim forum przytoczyłem sformuowanie - Kommandant - znaczy z niemieckiego - "Dowódca" - czyli jestem Dowódcą 17. Dywizji Pancernej w stopniu Oberst. Rozumiemy się?
Na marginesie, mam watpliwosci czy w ogóle znasz język niemiecki i znaczenie pewnych wyrazów.
Bo Kommandant to nie stopień wojskowy.

Ponadto za przeproszeniem nie pierdolcie mi tu o nazwie, czy klimacie, na scenie RO widuję różne klany, począwszy od Wehrmachtu, kończąc na Formacji "Leibstandarte SS Adolf Hitler".

Ponadto, lepiej poczytaj sobie o bolszewickim ścierwu i o jego zbrodniach wojennych, niż zajadaj tutaj tekścikami z wikipedii. Na wojnie nikt nie jest  święty, nawet polacy dokonywali zbrodni wojennych.
I nie nazywaj całego Wehrmachtu zbrodniarzami, bo należy też im się szacunek, to byli tak samo żołnierze. Równie banalnie mogę stwierdzić i nazwać tak polską armię.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #8 on: 19 March 2008, 16:47:44 »
Dlaczego akurat 17 dywizja pancerna, która w sumie nic "wielkiego nie pokazała" Nie lepiej było wziąć 3, 4, 7, 10, 12 , Panzer Lehr - to były jednostki z historią i walczyły w niejednej bitwie;)
Quote
(Pułk Grenadierów Pancernych = piechota)
No nie do końca... Grenadierzy pancerni tworzyli tzw "siły szybkie" i mieli za zadanie uderzać wraz z czołgami, osłaniać je, lub jako siły, które działały samodzielnie. Mówiąc o grenadierach pancernych jest to nieścisłość , bowiem raczej była to piechota zmotoryzowana, a grenadierami nazwani przez samych Niemców jako określenie zwykłej piechoty, pochodzi ono bowiem od czasów I wś. Podobnie wygląda statu odnośnie transporterów opancerzonych, których jak to pokazuje RO jest bez liku, a w rzeczywistości było ich bardzo mało (btw jedyną formacją, której pułki grenadierów w 100% były wspierane przez transportery opancerzona była Panzer Lehr)
Zwykła piechota raczej nie woziła dup ciężarówkami, troszeczkę gorzej była wyposażona, mniej liczna( w skali dywizji), zresztą i jej zadania były zgoła inne...
Quote
Wehrmacht może i popełnił wiele zbrodni, ale podobnie rzecz się ma do Armii Czerwonej, wojsk japońskich, itd - taka wojna.
Ponadto, lepiej poczytaj sobie o bolszewickim ścierwu i o jego zbrodniach wojennych, niż zajadaj tutaj tekścikami z wikipedii. Na wojnie nikt nie jest święty, nawet polacy dokonywali zbrodni wojennych.
I nie nazywaj całego Wehrmachtu zbrodniarzami, bo należy też im się szacunek, to byli tak samo żołnierze. Równie banalnie mogę stwierdzić i nazwać tak polską armię.
Nazizm jest za to zajebisty - obie ideologie są siebie warte.
Koniec off topa i zgadzam się z Guzem - "Cudze chwalicie, swojego nie znacie", po co brać przykład z takiego  głupiego Wehrmachtu, jak Polacy  też dzielnie walczyli,  przez wszystkie wieki historii, zresztą chyba wszyscy o tym dobrze wiemy, że nie jesteśmy takie tanie kurwy jak Francuziki, które mając przewagę liczebną wtapiają bitwy, niemal bez walki oddają swój kraj i jeszcze się tym szczycą, idioci, zresztą dobrze walczyli tylko za czasów Napoleona. Mimo wszystko Polska to kraj, któremu w pojedynkę nigdy nikt nie najebał:D i trzeba być z tego dumnym^^.
w RO gram jako raq

van_mars

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #9 on: 19 March 2008, 16:48:52 »
Herr Oberst, a aktualna ksiazeczke wojskowa trzeba miec?

A swoja droga to z szerzeniem obcej porpagandy koles nie przeginaj i rewizjonistyczna nazwa Katowic oczu nie draznij.

Guz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #10 on: 19 March 2008, 16:55:12 »
Primo: gdzie nazwalem cie nazista?

Secundo: Dowodca to kommandeur a nie kommendant

Tertio: Kto powiedzial ze popieram takie nazwy klanow? Z tego co pamietam wegrzy z LSSAH zostali zmuszeni do zmiany nazwy, niemiaszki z wehrmachtu takze zmienily nazwe

Quarto: Czy ja neguje zbrodnie zwiazku radzieczkiego czy jego nastepcy? Co do zrodla fakt momentami nie jest kompetene jednak nie zanegujesz wyjatkowo zbrodniczej dzialalnosci wosjk III Rzeszy? Co do tego ze nikt nie jest bez winny na wojnie zgadzam sie z toba dla mnie rownie wielkim barbarzystwem byly naloty terrorystyczne na niemcy. Co nie zmienia faktu ze krytykuje utozsamianie sie z takimi dzialaniami.

BTW. Czemu wiekszosc osob gloryfikujaca III rzesze zawsze na pytanie o zbrodnie mowi o zbrodniach radzieckich?

EDIT: Ja nie krytykuje dzialania anonimowych zolnierzy tylko dzialalnosci jako calosc

Franz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #11 on: 19 March 2008, 17:14:20 »
Kommandeur - Komandor

Kommandant, Heerführer, Befehlshaber - Dowódca

Widzę, że zdania są dzielone jak dupy. Nie będę z wami wchodził w dalszą zbędną dyskusję. Niewiem skąd tyle zawiści, skoro jest to klan, zabawa. A Wy sie przychrzaniacie o takie detale? Ale tacy się zawsze znajdą. Pierwsi Nas życzliwie powitali na scenie. Powinniście się cieszyć, że przybywa polskich klanów, a nie urządzacie tutaj taki teatrzyk. I tak nic nie zmienicie. Tacy są polacy swego w łyżce utopi a np. usa dupy da.
Z tym, pułkiem grenadierów, po części ktoś miał rację, - no ale mniejsza z tym, gdzieś poprostu musiałem ulokować sekcję dla "piechoty".
A ja dalej widzę na serwerach nazwy klanów LSSAH, także jest dużo dywizji pancernych SS.

"po co brać przykład z takiego głupiego Wehrmachtu, jak Polacy też dzielnie walczyli" - taaaa...tylko szkoda, że trwało to 3 tygodnie. Dzielnie walczyli?, hehe, jak polska brygada pomorska kawalerii zaatakowała bronią białą Niemieckie czołgi. Wyobrażasz to sobie?. Ogólnie przez dekady byliśmy stale nękani zaborami;rozbiorami, byliśmy ciągle jebani. Po II Wojnie Światowej, to co?, za tą całą naszą przelaną krew...sprzedano polskę na Jałcie. Ot nasza polskość...

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #12 on: 19 March 2008, 17:24:56 »
Spoko, ale ja lubię być czasami upierdliwy, zwłaszcza jeśli chodzi o II wś ;):blush, zresztą jak widzę nie ja jeden xD
btw. Witamy na scenie:)
w RO gram jako raq

Guz

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #13 on: 19 March 2008, 17:26:38 »
Zawisci? Czy wiesz co to slowo oznacza? Ja poprostu uwazam ze nazwa nie jest najleps. Cco do nowych klanow to powiem tylko ze jezeli uda sie wam zebrac 8 graczy to bedzie to wasz wielki sukces, po za tym czy dla ciebie dyskusja to teatrzyk? No coz... Co do detali to przepraszam cie bardzo ale to wlasnie nazwa klanu decyduje i o pierwszym wrazeniu. Co do przytoczonej przez ciebie polskiej mentalnosci to rownie dobze moge powiedziec to samo o tobie jako czlowieku gluchym na IMO dosc konkretne argumenty.

Abstrachujac od tej dyskusji mam pytanie jak chcecie grac w rolu? Kazdy pulk oddzielnie? No i w zwiazku z tym jak chcecie grac mapy typu combined arms

JeyPL

  • Guest
17. Panzer Division - szuka żołnierzy! (podzielony)
« Reply #14 on: 19 March 2008, 17:59:49 »
hmm, az sprawdze na tej wikepedi o polskich odznaczeniach z tego okresu :)