Author Topic: team enclave - rekrutacja  (Read 11669 times)

Skar

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #15 on: 23 February 2008, 09:20:28 »
JA lubie rifla :P ale poki co jestem cow-boy :P

grzech.pl

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #16 on: 23 February 2008, 11:29:04 »
Quote
coval^^ :
niedlugo to wogóle polska scena RO sie skonczy


Myślę, że nie jest tak źle, codziennie od rana jest sporo pełnych serwerów, a na naszej Inei zazwyczaj koło 18 też jest problem z wejściem. Poza tym, oczywiście moim zdaniem, nie ma w tej chwili gry, która mogłaby sie rownać z RO. Zakupiłem ostatnio BF2 i zarzuciłem sobie dwa mody FH2 i Project Reality i szczerze mówiąc to lekka kicha. O ile jeszcze w FH2 walki pancerne są ok to infantry siada na całej linii w porównaniu z RO. A PR fajny, ale też żadna rewelacja. Co do CoD4 nie mam zdania bo nie grałem i nie wim:).

Biały Orzeł

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #17 on: 23 February 2008, 11:56:27 »
Obawiam się, że COD4 nie odbiega za bardzo od pozostałych części.Czyli "tadada,bum i huuuuuuuuuuura ne respa przeciwnika" ;)Wątpie by przebiło RO.COD to jednak miód na singlu a nie multi :)

Guz

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #18 on: 23 February 2008, 12:42:51 »
Prawda jest taka ze scena umarla dosc dawno, co prawda do wcg jeszcze jakos to wygladalo - powstalo kilka nowych klanow. Jednak juz po wcg entuzjazm mocno opadl i tak dzis spora czesc graczy zastanawia sie czy grac jeszcze w ro dla zabicia nudy czy moze skupic sie na innych pozycjach, w tym drugim przypadku gatunek czy grywalnosc w porownaniu do ro ma mal znaczenie bo ludzie szukaja gier z aktywna scena

Alex

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #19 on: 24 February 2008, 11:40:23 »
Guz ma rację. WCG z finałem w Warszawie to szczyt popularności RO w Polsce (choć już wtedy graczy raczej ubywało niż przybywało).

RO nie pomogą juz żadne mody czy  nowe mapy. Myślę, że dodatki te jak normandia czy karpaty jeszcze mocniej osłabią "scenę" RO. Część graczy powie, ze ten lub tamten dodatek jest super i tylko w niego teraz bedzie "pocinać" a część spróbuje i powie, że to badziew i szkoda na niego czasu. Efekt? Jeszcze większy odpływ graczy z RO do któregoś z jej modów.

I będzie tak, że nie będzie wystarczającej ilości graczy ani w podstawowej wersji gry ani w żadnym z jej modów. Podejrzewam, ze wiekszość z tych kilku klanów w Polsce ma problemy z graczami. Co z tego, że w drużynie ma 12 graczy jak tak naprawdę regularnie i z chęcią gra nie więcej niż 4 może 5. W 1stCav jest podobnie.

Ja sam nie gram juz w RO od dość długiego czasu bo po prostu mnie ta gra znudziła. Obecnie gram w CODa wraz z częścią graczy byłych jak i ciągle jeszcze grających w RO z 1stCav. Nigdy wcześniej nie grałem w żadną z wcześniejszyc wersji CODa czy BFa i powiem, że grę kupiłem w zasadzie z ciekawości aby samemu przekonać się czy jest ona rzeczywiście taka beznadziejna jak twierdzili niektórzy czy taka świetna jak mówili inni. Po pierwszych dwóch dniach myslałem, że jest to jakiś przereklamowany niewypał ale później, gdy przestałem porównywać tę grę do RO (nie ten czas w którym osadzona jest akcja i zupełnie inny sposób walki) i przyjrzałem się dokładniej grafice, mapom i fizyce gry to doszedłem do wniosku, że jest to jedna z najlepszych (jeżeli nie najlepsza) gier tego typu. I Biały Orzeł bardzo sie myli w ocenie gry jako ".. "tadada,bum i huuuuuuuuuuura ne respa przeciwnika"... " (myslę, ze nawet nie widział czwartej części) bo to może i wypalało od czasu do czasu w RO czy wcześniejszych wersjach CODa ale nie w "czwórce". Po prostu w przypadku gdy przeciwnik za mocno "przyciśnie" i wlezie na respa, ten jest zmieniany automatycznie. Zresztą na klanówkach nie da sie grać w taki sposób (szczególnie w trybie "search & destroy"). Dla ciekawości powiem, że ilość serwerów przy filtrze ustawionym na "niepuste, niepełne i bez hasła" jest na poziomie 17000 :|.


Mam takie wrażenie, że w RO nadal grają ci którzy mają zbyt słabe komputery aby odpalić jakąś nowszą grę o większych wymaganiach sprzętowych (niekoniecznie CODa). Czas RO po prostu minął (zresztą ta gra nigdy nie była zbyt popularna może ze względu na to, że nie była grą prostą i co tu dużo mówić ze słabą grafiką) tak jak minął czas innych starszych gier które zostały wyparte przez nowe "hity". COD4 też przeminie, a ja mam nadzieję, że jego "pogromcą" będzie COD6 który (jak głoszą plotki) będzie osadzony w realiach IIWW (COD5 ma byc wydany tylko na konsole).

Oczywiście na pudełku nowej gry bedzie napis o "minimalnych" wymaganiach sprzetowych które to "zmuszą" chętnych do jej zakupu do wymiany komputera lub co najmniej jego modernizacji... :/

ps. przepraszam team enclave za spam w ich temacie.

Wawer

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #20 on: 24 February 2008, 12:24:12 »
Quote
Alex :
Mam takie wrażenie, że w RO nadal grają ci którzy mają zbyt słabe komputery aby odpalić jakąś nowszą grę o większych wymaganiach sprzętowych (niekoniecznie CODa).


Tutaj się akurat mylisz... przynajmniej jeśli chodzi o ludzi z enclave:p
My po prostu czekamy na odpowiednią grę - i pewnie czekać będziemy długo:|
Ale tak sobie myślę że chyba jednak kupię sobie tego COD4, choćby żeby sie przekonać jak to wygląda na multi... jak się sprężę to może nawet dziś podjadę:P

Biały Orzeł

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #21 on: 24 February 2008, 13:04:39 »
Grałem w COD4 singla i jest bez dwóch zdań rewelacyjny.Niestety nie poznałem multi.Moja opinia dotyczyła głównie 2 w którą na multi grałem najwięcej.A co do śmierci sceny RO to nie przesadzajmy.W dalszym ciągu w niektórych godzinach ciężko dostać się na serwery.Pokonać RO miał przecież ET:QW a tak się raczej nie stanie.RO to przede wszystkim specyficzny klimat rozgrywki.No i przeprosiny oczywiście za bajdużenie nie na temat :wink Co do słabości grafiki to też mam inne zdanie.W ferwoże walki (ja przynajmniej) nie zwracam zbytnio uwagi na tekstury,hdry,itd.Liczy się miodność,klimat i współdziałanie a na tym polu RO bije na głowe wszystko.

Wawer

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #22 on: 24 February 2008, 13:53:49 »
Graficznie gra mi się podoba - klimat mapek wymiata a tekstury są w porządku.

aaaa zapomniałbym - rekrutacja cały czas otwarta.

cichy.

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #23 on: 24 February 2008, 19:57:17 »
w ro grałem jak miałem słabego kompa, grałem jak miałem dobrego kompa i czasem sobie popsztykam jeszcze, w cod 4 pograłem w multi, znudził mi się i już go dawno nie odpalałem (denerwujące są tam strasznie maniakalne pola granatów heh),

w multi to chciałbym sobie pograć w MoH Airborne (przeszedłem singa)  ma dużo fajnych pomysłów i te odgłosy mg ... miód

coval^^

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #24 on: 25 February 2008, 08:07:02 »
ja teraz troche czesciej w CS:S pogrywam, ale do RO wróce jak wyjda mody, CC z ciekawosci zeby zobaczyc jak wyglada finalna wersja bo na betatestach jeszcze pare textur jest niedorobionych do konca, a w szczególnosci Darkest Hour mnie ciekawi, ale pewnie np. Omaha bedzie sknocona bo duza i na powiedzmy 24 osoby sie fajnie nie pogra, szczególnie jak na trailerach sa pokazane te ruiny domów to jak sei pokampia ameryanie i niemcy to imo bedzie dennie troche :con

MataDor

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #25 on: 25 February 2008, 12:15:56 »
Quote
Alex :Mam takie wrażenie, że w RO nadal grają ci którzy mają zbyt słabe komputery aby odpalić jakąś nowszą grę o większych wymaganiach sprzętowych (niekoniecznie CODa).


Akurat u nas to większość ludzi jak ja ma małe potwory do grania nie kompy ;)

Sam chętnie pograł bym w coś ze znacznie lepszą grafą (po to wydaje takie hajsy na kompa na bieżąco). Niestety nic ciekawego nie ma. Odkąd poznałem RO ze swoim specyficznym systemem walki nie jestem w stanie grać w inne fps'y. Wszystkie wydają mi się mega ARCADE'owe, z ludkami biegającymi tak szybko jak by im ktoś nitro w dupala załadował i jeszcze w 90% przypadkach są jak festiwal skaczących królików (vide COD4). W BFa grałem kilka lat. Jak myślę o tym z perspektywy RO to dziwię się sobie jak to było możliwe... poprostu nie było RO.
Przyznam że podstawą gry są dla mnie realia w których ją osadzono. I i II wojną światową rządzą w tej kwestii.

Nek0l

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #26 on: 25 February 2008, 15:54:52 »
ee off top się zrobił że ho ho :P moderatora prosić tylko żeby przeniósł temat (przynajmniej jego off topową część) Co do RO to jest zbyt wiele powodów dlaczego cała scena się rozpada :) Gra baaaardzo klimatyczna, ale dla większości zwyczajnych zjadaczy chleba za trudna, no i oczywiście jest dosyć mało znana. Bardzo dziwi mnie spora ilość graczy która mówi że gra ich znudziła :/ nie czaje jak się w tą grę wkręci to nie da się nią znudzić (przynajmniej dla mnie )

Guz

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #27 on: 25 February 2008, 16:57:08 »
Quote
MataDor :
W BFa grałem kilka lat. Jak myślę o tym z perspektywy RO to dziwię się sobie jak to było możliwe... poprostu nie było RO.


Akurat BF mial ta ceche ze nie trzeba bylo byc swietnym ziemniakiem by byc przedmiotem kultu na scenie. Jezeli chodzi o rozgrywki infantry to nie powiem czy walki z 42 czy RO bardziej mi sie podobaly obydwie gry maja cechy niepowtarzalne decydujace o jej miodnosci.

Quote
MataDor :
Przyznam że podstawą gry są dla mnie realia w których ją osadzono. I i II wojną światową rządzą w tej kwestii.


Akurat co do I WS mogl bym miec pewne zastrzezenia choc z mila checia zagral bym w jakiegos ciekawego fpsa osadzonego w tych realiach (akurat modzik BF1918 srednio przypadl mi do gustu). Kwestia istotna dlacego wlasnie II WS stanowi najlepsze realia jest zapewne fakt bojowego uzycia broni roznego typu. Dla tego np modne realia wspolczesne wypadaja na tym tle slabo bo kazda z broni to automaty ktore roznia sie stosunkowo nieznacznie. Inna alternatywa mogla by byc gra osadzona w przyszlosci jednak duzej czesci graczy na sama mysl jezy sie na glowie.

Nek0l

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #28 on: 25 February 2008, 17:47:17 »
Quote
Guz :
Inna alternatywa mogla by byc gra osadzona w przyszlosci jednak duzej czesci graczy na sama mysl jezy sie na glowie.

Na dwa wieczory zauroczyłem się w Crysisie ale tylko na dwa. Po przejściu gry stwierdziłem że jest nudna i zbyt łatwa :P po za tym jak na mój sprzęt to i tak gra chodziła całkiem znośnie :con Unreal 3 też jest jakiś bardzo mętny więc alternatywą dla niego zostaje Unreal 2004 :) Co jak co ale nic na razie nie odciągnie mnie od RO szkoda tylko że nie ma takiej sławy jak ww. produkcje :con

kryszek

  • Guest
team enclave - rekrutacja
« Reply #29 on: 25 February 2008, 19:27:57 »
Quote
MataDor :
Quote
Alex :Mam takie wrażenie, że w RO nadal grają ci którzy mają zbyt słabe komputery aby odpalić jakąś nowszą grę o większych wymaganiach sprzętowych (niekoniecznie CODa).


Quote
Akurat u nas to większość ludzi jak ja ma małe potwory do grania nie kompy ;)

No co do potworka, to paru od nas (łącznie ze mną) też posiada potworka :P

Quote
Sam chętnie pograł bym w coś ze znacznie lepszą grafą (po to wydaje takie hajsy na kompa na bieżąco). Niestety nic ciekawego nie ma. Odkąd poznałem RO ze swoim specyficznym systemem walki nie jestem w stanie grać w inne fps'y. Wszystkie wydają mi się mega ARCADE'owe, z ludkami biegającymi tak szybko jak by im ktoś nitro w dupala załadował i jeszcze w 90% przypadkach są jak festiwal skaczących królików (vide COD4). W BFa grałem kilka lat. Jak myślę o tym z perspektywy RO to dziwię się sobie jak to było możliwe... poprostu nie było RO.
Przyznam że podstawą gry są dla mnie realia w których ją osadzono. I i II wojną światową rządzą w tej kwestii.


No tutaj dobrze prawisz, mnie orkiestra też wciągnęła jak cholera, i póki co nie mam na co zmienić, grywam czasem w team fortress2 ale to takie quakowate jakieś jest ;P
Realia też się zgodzę 2 wojne światową gra mi się fantastycznie,a nie ciągnie mnie jakoś walenie do pajaców w chustach, którzy w rzeczywistości wykrzykują imię Allaha i wysadzają się w powietrze ciągnąć ze sobą kilkadziesiąt osób (o cod 4 mówie), a jesli chodzi codowego  multiplayera, to moim zdaniem równie dobrze można zainstalować q3 arena i w tamto pograć, bo wydaje mi się,ze tutaj rozgrywak jest podobna, biegasz skaczesz i skaczesz, i skaczesz,i przeciwnik też skacze aż ktoś z was zginie .
Póki co spoglądam na kalendarz i oczekuje, moze zobacze frontlines fuel of war czy to cos ciekawego będzie.