Author Topic: Ulubione pojazdy.  (Read 31325 times)

Hammer

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #15 on: 18 August 2006, 16:35:59 »
Uwielbiam StugaIII :D niska, agreswyna sylwetka, dobre działo 75mm, szybki i skuteczny pojazd. Wydaje mi się, że w odróżnieniu od czołgów bardziej opłaca się operować nim samemu: jako kierowca ustawiamy się frontem do przeciwnika i ognia :). Niska sylwetka daje możliwość lepszego schowania się (szkoda, że nie ma tego działa na Arad). Niestety w grze nie pojawiła się wersja z montowaną na szczycie MGtą z osłoną (jak w transporterze Sd.Kfz.251).

-tM][Pitraq

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #16 on: 22 August 2006, 17:04:36 »
Zdecydowanie wolę niemiecką myśl techniczną... z ruskich pojazdów to t34 ofkoz a z hitlerowskich machin to StugIII

krv[PL]

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #17 on: 22 August 2006, 19:38:45 »
ja najbardziej lubie rosjan i ich ciezkie czolgi czyli IS-2 i KW-1 to sa moje ulubione pojazdy :D

wOOjtek

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #18 on: 22 August 2006, 20:12:10 »
Zdecydowanie do ulubionych należy to oto cudeńko które widać na zdjęciu poniżej.:)





Znienawidzone to wszystko co ma wymalowaną czerwoną gwiazde na pancerzu :D

Pozdrawiam

-=:Vampir:=-

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #19 on: 25 August 2006, 13:04:16 »
moje u bolszewików IS-2 i KW-1 ale tylko do camperowania:D jeśli chodz o bitwe to T-34 wypada lepie bo ma szybszy przeładunek, SU też lubie ale do walki jego mały kąt lufy jest nie praktyczny ale za siłę ognia go cenie:D

U niemiaszków lubie Stuga, Panterke i Panzer IV, a od Tygrysa wole sie trzymac jak najdalej bo to jest chyba tylko płapka na gąśenicach:D

Macias1973

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #20 on: 25 August 2006, 13:09:14 »
Tygrys mnie wkurza przez wolny obrót wieżyczki, do tego dołujący dźwięk obracania i wewnętrzny niepokój dla czego to tak długo trwa. I kiedy ustawisz na celu brzdęk i .....bum
Stug to jest to, na początku septyczny co do tej maszyny, obecnie moja dziewczyna :D

Totenkopf.SpierS

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #21 on: 26 August 2006, 18:19:56 »
Sturmgeschütz IV (SdKfz 167) Najlepsze działo w grze

piter306

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #22 on: 27 August 2006, 11:58:02 »
Też mi się fajnie walczy StuG-iem ale żeby w pełni go wykorzystać to potrzebna jest 2 osobowa zgrana załoga.

Macias1973

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #23 on: 28 August 2006, 11:35:56 »
Quote
piter306 :
Też mi się fajnie walczy StuG-iem ale żeby w pełni go wykorzystać to potrzebna jest 2 osobowa zgrana załoga.

Zgadza sie, choć akurat ten pojazd/czołg ma ta zaletę( dla innych wadę) ze działo ma tylko określony i mały kat regulacji ostrzału. Moim zdaniem idealny dla jednego gracza ponieważ kierując i tak mamy świadomość ze musimy ustawić czołg frontem. Mamy jasna sytuacje i kiedy ustawimy czołg frontem do wroga szybkie przeskoczenie do działa umożliwia szybkie dokładne do celowanie i ognia.
Inne czołgi umożliwiają obrót wieżyczki  i zazwyczaj skuszeni tą możliwością penetrujemy obszar co tym samym zwiększamy czas postoju i narażenie na ostrzał wroga. Kiedy uświadomimy sobie ze zostaliśmy trafieni wyszukujemy tego celu kręcąc wieżyczką zamiast jak w Stug-u  ruszyć jadąc i wtedy wyszukujemy. Nie wiem czy sens mojej wypowiedzi jest zrozumiały.

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #24 on: 30 August 2006, 20:25:28 »
kocham tygrysa, rządzi na black day july, prawie niezmiszczalny w 1vs1

"Panzer" Meyer

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #25 on: 02 September 2006, 20:58:45 »
ja tam uwielbiam stug III na orel 76/88 gdy jeżdze sam. Ma bardzo dobre działo, wygodny celownik (imo dużo lepszy niż w pz IV bo widać dokładnie gdzie spada pocisk co na dalekich dystansach ma podstawowe znaczenie przy wprowadzaniu poprawek), a ładowanie kolejnego nabiju trwa 7 sekund - t34 potrzebuje aż 13. Pozatym jest mały i niski przez co trudno go trafić (dużo pocisków przelatuje nad wozem) - wadą jest taka sobie wytrzymałośc, niewiele pocisków (choć rzadko się kończą) i oczywiście brak wieży, ale gdy jeżdze sam brak wieży i tak mi zbytnio nie doskwiera :P
Ale szybkość ładowania działa stuga ma podstawowe znaczenie - gdy wypatrze t34 z daleka - oddaje strzał. Z reguły celny - t34 spanikowany szybko oddaje - pocisk bardzo często przelatuje nad niską i wąską sylwetką stuga, a ja poprawiam i dobijam rosjanina. Piękna maszyna:)

Bardzo dobrze jeździ się także tygrysem, ale minimum we dwóch :P Dzisiaj miałem dobrego strzelca-dowódce i rozwalaliśmy jakieś 200 ton ruskich czołgów jednym rajdem :) Oczywiście na orel....

Bohun

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #26 on: 04 September 2006, 10:52:04 »
Moje ulubione czołgi to Pantera i IS-2 - stawiam je na jednej półce. Niestety, o ile do isa udaje mi się często dostać, to do pantery bardzo rzadko. Wtedy z konieczności wsiadam do Tygrysa. Natomiast zupełnie nie rozumiem zachwytami nad stugiem. Porównując współczynniki (te z oficjalnej strony gry) jest to zupełnie przeciętny pojazd. W czołgu po wyeliminowaniu czołgu wroga mogę sobie wyszukiwać następny cel, gdy tymczasem do działa ładuje się kolejny pocisk. Przesiadki w stugu, aby obrócić się do nowego celu powodują niepotrzebną stratę czasu.

Bathin

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #27 on: 04 September 2006, 11:09:53 »
Quote
Totenkopf.SpierS :
Sturmgeschütz IV (SdKfz 167) Najlepsze działo w grze

Chyba kolego pomyliłeś gry.
w00jtek, mogłeś chodziarz wstawić zdjęcie wersji StuG-a która występuje w grze.
Piszecie że IS wymiata, rzeczywiście, wczoraj cztery razy wypaliłem w Panterę i nic, Czereśniak w Panterze raz wypalił i mój IS zamienił się w pochodnię:|
Zdecydowanie przypadł mi do gustu StuG, chociaż brakuje mu mg.
Pzdr

Goose

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #28 on: 04 September 2006, 13:18:44 »

(mniejwiecej to samo co w grze :P)
Bardzo lubie ROwego STUGa ponieważ:
a) krótki czas ładowania
b) dobre własciwosci balistyczne xP
c) niska sylwetka trudniejsza (przynajmniej w teorii) do trafienia
Wady:
a) banalnie trafic w miejsca z amunicją
b) banalnie rozwalic silnik
W T-34/85 też już "wyczaiłem" miejsce z amunicją wiec bójcie sie mojej "pancernej piesci" ;).

EDIT: Na "Oględzinach" STUG idealnie sie nadaje do ostrzeliwywania farmy a szczególnie tamtejszej stodoły pociskami HE - rosyjskie ciała nie toleruja za bardzo takiej amunicji ;).

"Panzer" Meyer

  • Guest
Ulubione pojazdy.
« Reply #29 on: 04 September 2006, 13:22:12 »
Ktoś tu pisze, że nie rozumie zachwytów nad stugiem. Cóż, kolego. Ulubiony nie oznacza najlepszy bo to, że is2 i pantera są najlepszymi czołgami w grze chyba nie ulega wątpliwości. Jazda stugiem to dużo większe wyzwanie. A co do parametrów - nie są one w przypadku stuga przeciętne. Nie są wysokie, ale napewno stug jest jedyny w swoim rodzaju :) Pokaż mi czołg, który ładuje się w 7 sekund :P