Author Topic: Czołgi - Wasza taktyka.  (Read 43298 times)

Razer

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« on: 12 August 2006, 00:28:47 »
Więc, jaką taktyke wybieracie w starciu czołg vs. czołg.

Ja staram się trzymać przeciwnika na odległość i walić w odsłonięte miejsca (gonsienica, spod czolgu, tyl, dach). Do tego najlepiej uzywac IS-2 (swietny na odlegle strzaly), chociaz T-34 tez jest niczego sobie (tylko trzeba lepiej mierzyc). Do odleglych strzalow nie zawiodlem sie tez na Panther'ze, ale z Tygryskiem mialem juz pare niemilych akcji. :/

Czasami lubie tez SZYBKIM czolgiem podjechac blisko przeciwnika (bok albo tyl) musze byc ustawiony przodem gdyz wtedy latwiej mi sie obronic przy strzale przeciwnika (jesli moj nie wystarczy). Do takich szybkich akcji pasuje mi - SU76, T-34 i Panthera.

Tin

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #1 on: 12 August 2006, 14:19:57 »
Walki na odległość rox ! Lecz po wielu testach nie doszedłem jeszcze do słabych punktów tzn tak jak pisałeś - strzelam w spód czołgu i 1 wybucha a czasami to z dwa razy trzeba .

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #2 on: 12 August 2006, 14:59:02 »
To jest tylko jeden przykład:
Słabe punkty Stug IIIG
wiecej jest tutaj

PS
Mi wystarczy 1 strzał z pancerfausta z odleglosci max 60 metrów. (Im mniej tym lepiej). Jak na razie! Po pewnym czasie pojawia sie zgrane zespoły, Rudy 102 itp...

Macias1973

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #3 on: 12 August 2006, 15:17:48 »
Wczoraj grając przekonałem sie do pancerki...nawet moim zdaniem mi to wychodziło :wink
Taktyka: hmmm kiedy jestem sterem, żeglarzem i wiatrem to przede wszystkim jazda pomału, czestę zatrzymywanie sie, analiza terenu....wyszykiwanie dogodnych miejsc w terenie. I tak cyklicznie do przodu. Bez brawury i szybkiego działania.
Natomiast kiedy kooperuje z innym graczem/i staram sie prowadząc pojazd wczuc sie w tok myslenia strzelca, czyli ustawic czołg tak aby jak najlepiej podac strzelcowi najdogodniejszą mozliwosc, pamietac zawsze zeby spogladac na komendy wydawane strzelca. I to byłoby wszystko, podalem przykład taktyki mojej do konkretnej postaci kierowcy.
Acha i jak najdalej od naszych innych czołgów...czeste kolizje, wciskanie sie na siłe.

Goral

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #4 on: 12 August 2006, 15:29:32 »
Taktyka? Jak w całej grze, bohaterzy żyją najkrócej...
W starciu jeden na jeden staram się pierwszy oddać celny strzał, bo jest szansa na poprawkę. Staram się tak ustawić czołg, żeby było go jak najtrudniej trafić skutecznie, a także zająć taką pozycję, żeby góra 2 strzałami pokonać przeciwnika.
W starciu jeden na więcej czołgów, przy dobrej obsadzie przeciwnika to trzeba postarać się zniszczyć jeden najdogodniejszy cel i zapamiętać to miejsce dobrze, żebyśmy trafili na nie z respa drugim czołgiem :D
[_]
Jak w czołgu jest załoga, to staram się zawsze wykonywać to co do danej roli należy. Nawet jak jest dowódca, który nie wie co robi.
Jak jestem kierowcą a nie ma KMisty, to w przypadku "przerwy w ruchu" pojazdu przejmuję tą role, aby w razie czego ostrzeliwać piechotę albo wrogi czołg (czasem uda się trafić kogoś w środku :) )

Razer

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #5 on: 12 August 2006, 20:58:16 »
Zauważyłem że Panzerfaust ma taką "linijke", da sie zmienić na niej to "oczko"? no na czolgach odleglosc koordynuje sie "q" i "e".

Goral

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #6 on: 12 August 2006, 21:04:56 »
Dla mnie ta linijka dziwna jest! Wyższe okienko powinno mieć mniejszy zasięg a niższe większy, tak mi się wydaje.

coralgol

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #7 on: 12 August 2006, 21:37:27 »
Quote
Razer :
Zauważyłem że Panzerfaust ma taką "linijke", da sie zmienić na niej to "oczko"?

"oczko" zmienia sie klawiszem rodzaju ognia (czy jak on sie tam zwie)
btw linijka nie jest dziwna, wyzsze okienko powinno miec dalszy "zasieg" i tak bylo w rzeczywistosci
a co do sposobu na czolgi, maly (50mb) filmik dla ptrdowcow :wink
http://cibersenra.org/video/dispararPTRD.wmv

Razer

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #8 on: 12 August 2006, 22:54:14 »
Quote
Goral :
Dla mnie ta linijka dziwna jest! Wyższe okienko powinno mieć mniejszy zasięg a niższe większy, tak mi się wydaje.


Nie, jest dobrze. Im wyżej, tym wyżej jest lufa = dalej leci pocisk.

Goral

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #9 on: 12 August 2006, 23:50:15 »
Już to przećwiczyłem, trzeba zobaczyć jak działa w praktyce, wtedy wszystko staje się jasne i jest OK :)
Zmiana zasięgu następuje poprzez użycie klawisza F.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #10 on: 14 August 2006, 09:54:57 »
Trzeba odpowiednio ustawiać czołg, aby zmiejszyć ryzyko zniszczenia. Najlepiej ustawić go pod pewnym katem, wtedy pociski nieprzyjaciele będa odbijać sie od pancerza - Rys.1. Najniebezpieczniejsze są strzały pod małym kątem.


Rys.1

Macias1973

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #11 on: 14 August 2006, 10:05:05 »
SdKfz 251 i SU-76, czy udało sie komuś wrzucić granat do środka pojazdu?  Powinno być to wykonalne bo wymienione pojazdy sa "cabrio" , próbowałem niestety nie trawiłem a następne próby kończyły sie dla mnie śmiercią...

Goral

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #12 on: 14 August 2006, 10:20:48 »
Mnie się udało. Musisz poćwiczyć.
Fajnie się z tych pojazdów także "wyłuskuje" graczy bronią ręczną :)

Macias1973

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #13 on: 14 August 2006, 10:35:13 »
Czyli wykonalne, musze poćwiczyć ten stały fragment gry...

Razer

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #14 on: 14 August 2006, 11:17:47 »
Wczoraj wieczorem trafiła mi się miła rzecz. Tygrysem zjeżdżałem ze wzgórza i nagle IS-2 trafił mnie w gąsienice. Stałem tak jak pokazuje csMKJP i na dodatek na wzgórzu więc byłem nachylony działem w dół. Jako, że nie mogłem jechać, a do czołgów przeciwnika miałem daleki dystans, postanowiłem poćwiczyć strzelanie z daleka. Byłem tam z 15 minut, strzelanie opanowałem do perfekcji zwykle 1-2 strzały z daleka wystarczą do rozwalenia przeciwnika. Ale ja też byłem pod ostrzałem, odbiło się ode mnie jakieś 30 pocisków... tak, tak 30. Strzały ze średniego dystansu (jakieś 60%) odbijały się od pancerza na wszystkie strony, a bliżej nawet przeciwnika nie dopuszczałem. Strzały z dalekiego dystansu (jakieś 40%) odbijały się, ale niestety 3 trafiły celnie. Jednym słowem miałem niezłą zabawę kiedy waliłem do IS-2 który daleko stał na wzgórzu, a dwa T-34 które były dużo bliżej nie mogły mi nic zrobić. Zauważyłem też Bug… jeżeli najpierw jesteś przy dziale, potem zejdziesz do sterowni (kierowca) a potem znów przejdziesz na działa… to w twoim pierwszym strzale, wystrzelisz, ale pocisk nie wylatuje, a czasami leci gdzieś w zupełnie innym kierunku niż ty patrzysz. Trzeba to naprawić!