Author Topic: Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka  (Read 5095 times)

Ziuk

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« on: 26 June 2007, 11:14:12 »
Witam

Chciałbym przekształcić mapę Basovka tak by rozgrywka na niej przypominała choć trochę pierwszą wojnę światową. Nie chce zmieniać nic w grafice tej mapy ale chciałbym zmodyfikować poszczególne klasy żołnierzy tak aby na mapie zostali riflemeni i jeden żołnierz z ciężkim karabinem maszynowym mg42 dla każdej z drużyn.
Riflemen-ów chciałbym pozbawić granatów.
Należałoby tez wydłużyć nieco czas rozgrywki i zwiększyć zasoby żołnierzy po obu stronach.

Przypuszczam że tego typu modyfikacji dokonuje się w tej części edytora która zwie się RORoleInfo jednakże nie wiem jak konkretnie coś takiego tam wykonać czy mógłby ktoś coś w tej sprawie doradzić.

To w sumie niewielka modyfikacja a może poskutkować ciekawą rozgrywką.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #1 on: 26 June 2007, 12:28:55 »
radze pogrzebac w dzaile mofyfikacji map na forum http://redorchestragame.com

Bathin

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #2 on: 26 June 2007, 12:40:20 »
Proszę nie profanować Basowki, wystarczy że gdzieś jest już z czołgami:((
A ta Twoja modyfikacja nie ma nic wspólnego z I w.ś.

AdikPL

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #3 on: 26 June 2007, 12:52:48 »
jak bys ich w kosy zaopatzrył zamioast   broni to mozesz je nazwac powstanie kosciuszkowskie

Ziuk

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #4 on: 26 June 2007, 14:56:50 »
Quote
Bathin :
Proszę nie profanować Basowki, wystarczy że gdzieś jest już z czołgami:((
A ta Twoja modyfikacja nie ma nic wspólnego z I w.ś.


Nie pytałem się o opinie na temat modyfikacji ale o pomoc w niej, ewentualne wskazówki itp.
Jak się nie podoba i nie masz ochoty pomóc to co się czepiasz?
To że masz taka czy inną opinie niewiele wnosi do tematu.

AdikPL

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #5 on: 26 June 2007, 15:03:35 »
Duzo wnosi , bo gra opiera sie w realiach II WŚ  a ty chesz z niej zrobić  jakies dziwactwo, nie ma nic złego jesli zachowasz ja dla siebie tylko ale jesli zaczniesz puszczac w obieg to bedzie juz lipa,  co do  zmian jesli chesz to zrobic fachowo to pamietaj ze w I wojne była inna bron i umundurowanie,  tak ze pamietaj  o tym zanim cos zrobisz .

daj5zl

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #6 on: 26 June 2007, 15:28:39 »
Racja, nie ma sensu robic Basovke w czasy IWŚ, mausery to jeszcze jeszcze bo te z IWŚ od tych z WŚII roznily sie wlasciwie tylko dlugoscia, ale MG42? To juz kompletnie nie pasuje...
Za to chetnie bym chcial zobaczyc przerobiona Basovke i inne mapy z realistycznymi skladami druzyn. Aktualnie na basovce jest jakies 4 smg (troche przesada), jak w 1941 w niemieckich druzynach bylo po 1 smg i mial je tylko dowodca. Ze wzgledu na to ze w RO (kiedy jest full) team ma 16 ludzi a to troche wiecej ludzi niz 1 druzyna wiec mozna by dodac dwoch ludzi z smg czyli squad leader+assault trooper. Na mapach jak stalingradkessel czy krasnyioktaybr rowniez powinno byc tylko 2 smg (dowodca+assault trooper) poniewaz te mapy to 1942 a w tym okresie nadal przewazaly tylko 1 smg w druzynach niemieckich. Ludzie wtedy rzucali by sie na wszelkie smg lezace na ziemi a szczegolnie ppshe, zreszta tak jak bylo naprawde. Niemcy bardzo czesto brali pepesze po ruskich. Ale to raczej nie wypali bo ktory w miare popularny serwer przyjmie takie mapy...

AdikPL

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #7 on: 26 June 2007, 15:48:34 »
interesuje sie bronia ale wspólczesna wiec mam pytanie czy pow ykończeniu amunicji w pepeszy  taki niemiec maiał  z czego dopasowac amunicje ?

Guz

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #8 on: 26 June 2007, 16:37:34 »
Niemcy przerabiali ppsz'e do 9x19 KLIK, ponadto mieli zapasy amunicji 7.63x25 Mauser do pistoletow C96 ktore znajdowaly sie na ich wyposazeniu takze podczas IIWS

Ziuk

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #9 on: 26 June 2007, 18:02:34 »
Adik ja trochę o pierwszej wojnie wiem i być może gdybyś miał trochę dobrej woli to byś zwrócił uwagę że chodziło mi o to żeby rozgrywka na tej mapie przypominała choć trochę pierwszą wojnę światową nie roszczę sobie pretensji do masowego uznania tej ewentualnej modyfikacji. Dlatego daruj sobie dalsze rozbijanie tego tematu a ewentualne wątki poboczne zamieniaj w osobne tematy na forum.
Mam nadzieje że jest tu jakaś moderacja.

Bathin

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #10 on: 27 June 2007, 06:23:12 »
Ok, jeżeli chcesz żeby np Basovka przypominała pole walki z Iws to zrób dwie linie okopów, w jednej np. żabojady w drugiej szwabki, pomiędzy okopami druty kolczaste. Każda z drużyn powinna mieć po ckm, reszta rajfle. Każdej ze stron na przemian wyłaziła by z okopów do szturmu, komu uda się dotrzeć do pozycji wroga i utrzymać przez jakiś czas wygrywa. Oczywiście w okopach wroga walka na bagnety. Super by było jakbyś jeszcze do tego dodał artę i gaz:D, a jak gaz to i maski przeciwgazowe.

AdikPL

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #11 on: 27 June 2007, 10:01:10 »
Dokładnie Bathin , w czsie I WŚ   latali TYLARIERA i na hura, no i chyba jednak inne umundurowanie było ale sie nie znam  wiec nie powiem ze napewno.

Wawer

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #12 on: 27 June 2007, 14:43:02 »
Quote
Ziuk :

Przypuszczam że tego typu modyfikacji dokonuje się w tej części edytora która zwie się RORoleInfo jednakże nie wiem jak konkretnie coś takiego tam wykonać czy mógłby ktoś coś w tej sprawie doradzić.



Jak widać gość nie pyta się was o zdanie czy to robić.
Pyta się jak... a odpowiedzi nie udzielacie więc po co ta cała wasza pisanina?

AdikPL

  • Guest
Pomoc]Pierwsza wojna na mapie Basovka
« Reply #13 on: 27 June 2007, 15:27:17 »
sam edytor sciagasz za pomca  steama , przynajmiej do map .