Author Topic: Aster... serwer nie stej ziemi  (Read 17823 times)

Goral

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #45 on: 16 June 2007, 15:54:18 »
Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził.
Na serwerze nie było adminów, były narzekania, że jest burdel i nie idzie grać.
Trawa zrobił nabór, i myślicie, że gracze rzucili się na rolę admina? Nie, jedynym ochotnikiem był desperat, resztę adminów trawa musiał namawiać.
Niestety, teraz społeczeństwo, graczy też, zrobiło się konsumpcyjne. Tylko brać. Dać z siebie coś, i to za free już jest rzadkością. Wszyscy tylko żądają, uzurpują sobie jakieś prawa i krytykują wszystko co im się nawinie, szczególnie to co im samym nie pasuje.
A to layout, a to zachowanie na Forum, a to zachowanie na serwerze, i ciągle coś, wszędzie lepiej niż tutaj.
Ale jak się poprosi kogoś, żeby pomógł to ogarnąć, za free, zrobił coś dla innych, a to inna gadka. Znaleźć parę takich osób wśród graczy to prawie niemożliwe.
Serwis się nie rozwija, bo nie ma chętnych redaktorów, którzy by tchnęli życie w serwis. My dajemy narzędzie, ale bez merytoryki to nie ma wielkich szans na powodzenie. Dajemy dwa serwery, ale bez adminów, którzy dużo grają i jest ciągle ktoś z nich obecny na serwerze, nie będzie porządku.
A nie wystarczy jeden admin, musi być ich z 8 żeby "obsadzić" przez większość czasu oba serwery. Zgłosił się jeden, trzech namówił trawa. I co? Nie minął tydzień i znów jest źle. Nawet Ci co się udało ich namówić, teraz mają w nosie adminowanie, żeby jakiś niezadowolony gracz (nie bez własnej winy) psy na nich wieszał, w imię czego. Nikt im za to nie płaci.
Wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem jest zamknąć serwery, na które ciągle gracze narzekają, bez względu co by się na nich nie działo. Pewnie i serwis niepotrzebnie działa?
Trzeba to przemyśleć, skoro nie zmieniło się na lepsze od początku naszego istnienia (razem z RO:OF) i nie zapowiada się, żeby ktoś chciał nas wspomóc na poważnie na obu płaszczyznach, może nie warto tracić czasu i pieniędzy?

max.pl

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #46 on: 16 June 2007, 16:10:08 »
Powiem szczerze, chcialam sie zgłosic - nawet rozmawiałm z kilkoma osobami na ten temat. Placiłam co miesiac na serwer IS FFA, to i mogłabym tez wydac pare groszy na  RO.Współredagowałam strone klanu i administrowałam serwer, wiec troche sie znam.  Niestety, po wypowiedziach paru osob widze, ze nie warto tracic czasu ani pieniedzy na budowanie polskiej sceny RO.  Wole sobie pograc na zachodnich serwerach, a polskie będe  omijac szerokim łukiem - moze zajrze czasem tam z ciekawości.

Alex

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #47 on: 16 June 2007, 16:26:56 »
Tak sobie przeczytałem to co Góral napisał i zdziwił mnie fakt, że nie było chętnych do pilnowania porządku na serwerze. Sam nieraz narzekałem na bałagan panujący na serwerach (głównie na Inei bo tam spedzałem większość czasu). Ostatnio byłem przekonany, że po niejakim okresie stagnacji sprawa porządku na asterach się wyklarowała. Mnie samego odrobinę zirytowało ostatnio ze 2-3 gostków na kenigu, kiedy grając niemcami urządzili sobie fajna zabawę strzelając do swoich. Po tym co napisał Góral nie dziwię się, że nie było żadnego z adminów.

Spędzam mnóstwo czasu grając w RO, co prawda w większości na serwerze 1stCav, ale nie widzę powodu dla którego nie miałbym grać dużo częściej na asterze . Dlatego żeby nie było, że  prawie wszyscy tylko psioczą i nikt nie chce nic za free zrobić, możecie liczyć na moja pomoc. Myślę też, że kilku moich kolegów ze starego UKFu też chętnie pomoże. Bo mimo wszystko warto jednak utrzymać tych kilka polskich serwerów.

Goral

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #48 on: 16 June 2007, 16:47:09 »
Quote
max.pl :
Powiem szczerze, chcialam sie zgłosic - nawet rozmawiałm z kilkoma osobami na ten temat. Placiłam co miesiac na serwer IS FFA, to i mogłabym tez wydac pare groszy na  RO.Współredagowałam strone klanu i administrowałam serwer, wiec troche sie znam.  Niestety, po wypowiedziach paru osob widze, ze nie warto tracic czasu ani pieniedzy na budowanie polskiej sceny RO.  Wole sobie pograc na zachodnich serwerach, a polskie będe  omijac szerokim łukiem - moze zajrze czasem tam z ciekawości.

No i właśnie przez takie postawy mamy to co mamy na scenie RO. Jest nas tak mało, że powinniśmy dbać o siebie nawzajem. Wspomagać się na ile się da.
Ale jak coś trzeba zrobić, to eeee.... polska cena RO albo nie istnieje albo jest do dupy, i niech lepiej tak zostanie, może ktoś inny się będzie udzielał. Jak mu się uda to może zajrzę... i ocenię jego pracę.
Skoro masz takie doświadczenie, to dlaczego się nim nie podzielisz z innymi? Wolisz je wykorzystywać do oceniania zamiast do działania? Szkoda. Ale nie dziw się potem, że polską scenę RO opanowują "dzieci".

Desperat

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #49 on: 16 June 2007, 17:09:49 »
Powstał regulamin.  Cacy. Moim zdaniem  wypełnialem wszystko ok - po za jednym powinienem przeprosic.... ale za co skoro zostal zlamany regulamin??

szczegolnie ze duzo gram nawet po 5-6 h dziennie to widze rozne przypadki... ale wasza decyzja. Pozdrawiam

Jak jest Admin to źle jak nie ma - jeszcze gorzej...

max.pl

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #50 on: 16 June 2007, 17:13:51 »
Quote
Goral :

Skoro masz takie doświadczenie, to dlaczego się nim nie podzielisz z innymi? Wolisz je wykorzystywać do oceniania zamiast do działania? Szkoda.

hmmm, mi teraz juz nie jest szkoda. Jeszcze kilka dni temu mialam zapał, zeby cos zrobic dla RO, ale teraz po co ?????  Jezeli  kilka osob nie moze przebolec konstruktywnej krytyki - i rozmawiac na poziomie - patrz desperat, to ja nie mam zamiaru tracic swojego cennego czasu. Jezelibym cos adminowała, to kazdy miałby prawo sie wypowiedziec na temat mojej pracy - taka praktyke stosowałam w IS. Gracze, ktorzy grali na serwerze FFA  doceniali moja prace  - nawet zagraniczni - proszac o uzyczenie serwera na wary nigdy nie odmawiałam  i serwer zawsze był przygotowany odp do rozrywki. Oczywiscie takze, krytykowali , wieszali na mnie psy - ale jezeli  oni mieli racji - to sie przyznawałam i przeprosiłam.   Nie jest dyshonorem przyznac sie do błedu, gorzej wypierac sie i obrazac innych mimo, ze nie ma sie racji.  Widac, tu panuja inne zasady. Lepiej sidziec cicho i sie nie wychylac. Mi nie odpowiada tak postawa wiec nie ma miejsca dla mnie wsrod adminów serwerów.
Sadze, ze z tego powodu nikt nie bedzie płakał - na pewno nie ja - popracuje troche dla klanu i moze cos zrobie pozytecznego dla IS. Zycze - szczerze - ze znajdziecie adminów, ktorzy sprostają tej  ciezkiej pracy. Jezeli, na serwerze zapanuje ład i porzadek to   bede pierwsza, ktora sie wpisze i im pogratuluje ! :)


PS. Moj watek mozecie zaklasyfikowac to tej kategorii: Jeśli admin nadużyje swoich uprawnień, nie należy z nim o tym dyskutować, tylko niezwłocznie zgłosić zażalenie na Forum serwisu.

Sherman

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #51 on: 16 June 2007, 17:42:38 »
Quote from: max.pl
Wole sobie pograc na zachodnich serwerach, a polskie będe omijac szerokim łukiem - moze zajrze czasem tam z ciekawości.
Cieszymy się!!! Naprawdę!

Quote from: max.pl
Oczywiscie takze, krytykowali , wieszali na mnie psy - ale jezeli oni mieli racji - to sie przyznawałam i przeprosiłam. Nie jest dyshonorem przyznac sie do błedu, gorzej wypierac sie i obrazac innych mimo, ze nie ma sie racji. Widac, tu panuja inne zasdady.
Co?? Radzę przeczytać jeszcze raz wszystkie posty (ludzie trzymajcie mnie!)

Quote from: max.pl
Mi nie odpowiada tak postawa wiec nie ma miejsca dla mnie wsrod adminów serwerów.
Ohh! Jakaż szkoda! Ubolewamy nad tym szczerze! Żałujemy, że twoja łaska nie spłynęła na nas!

Quote from: max.pl
Zycze - szczerze - ze znajdziecie adminów, ktorzy sprostają tej ciezkiej pracy. Jezeli, na serwerze zapanuje ład i porzadek to bede pierwsza, ktora sie wpisze i im pogratuluje !
Chciałem tylko zauważyć, że to ty zahamowałaś przywracanie porządku na serwerach i to ty zrobiłaś niemiłosierny burdel, więc radzę nie pisać więcej takich tekstów.

Albo nie, napiszę wprost: zamknij się dziumdzio.

Goral

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #52 on: 16 June 2007, 17:49:46 »
No cóż, nikt Cię nie będzie namawiał, albo ktoś chce albo nie chce, potem dopiero sprawdza się czy się nadaje.
Ja tylko przestrzagam przed generalizowaniem i klapkami na oczach.
Jak już wspomniałem, jako główny sponsor serwisu i jeden z głównych adminów serwerów, uważam że desperat przesadził. Czego dałem wyraz wcześniej.
Uważam, że się też poniekąd do tego przyczyniłaś. Zamiast lekceważyć admina słowami "już się boję", wystarczyło powiedzieć "OK, już nie będę, tak mi się wyrwało" i grałabyś dalej. I nie byłoby całego tego zamieszania.
Gdybyś napisała na Forum zażalenie na zachowanie desperata i tylko jego, a nie mieszała z błotem serwera i wszystkich pozostałych adminów, za działanie jednego, świeżo upieczonego admina, pewnie i dyskusja przybrałaby inny obrót.
No cóż, jest wolność słowa, ale nie zwalnia z obowiązku uważania na to co się mówi.
[_]
@Sherman: nie obrażaj innych użytkowników Forum. To że max.pl ma inne zdanie niż Ty czy też inni, nie upoważnia Cię do tego. Nie na tym serwisie.

max.pl

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #53 on: 16 June 2007, 17:58:22 »
Kolego Sherman, utwierdzasz mnie w moich pogladach,  moze chociaz  uroda ci wynarodziła  braku  poziomu intelektualnego i kultury.  Moge ci obiecac, a nawet zagwaratowac, ze  bede nadal tepic głupote. Widac, po twoim wpisie ze jest jeszcze wiele do zrobienia.

Goral - dzieki za twoje wypowiedzi, bo sadze ze jako nieliczny w tym gronie rozumiesz problemy sceny RO - patrzysz przyszłosciowo. Jezeli moj watek przyczynił sie do pokazania czy tez  uscislenia  regulaminu  serwera, to nawet warto było  czytac  niektore wypowiedzi na poziomie - dno i siedem metrów mułu.  Zgodze sie jednak ze moje  stwierdzenie - juz sie boje - , było moze niefortunne - ale reakcja admina,  była przesadzona - po prostu  kara  nieadekwatna do winy - i o to chodzi w całym tym wątku.  Do, takiej wypowiedzi zmusiła  mnie sytuacja  jaka  panowała na serwerze - nie działo sie dobrze,  troche wkurza jak po odrodzeniu nie mozesz sie ruszyc pare kroków bo dostajesz granatem lub kulke w łep -   dlatego przeklnełam  i dalsza czesc........     Nie zmienie zdania, co do odp adminów  za serwer.

A co do  Shermana - przez takich jak on  wielu nie ma ochoty  robic czegokolwiek dla RO. Ja sie niezniże do twojego poziomu i nie bede cie obrazac -  uszanuje twoja wypowiedz - chociaz jest na poziomie szesciolatka - porostu dzieciom mozna wiele wybaczyc.

Strahd

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #54 on: 16 June 2007, 18:31:20 »
Dobierajcie sobie lepszych adminow . Desperat wywalil login i haslo na publiku. Login: heineken pass: spiropent. Bez obawy, juz zmienili, ale po jakichs 2 godzinach (i paru probach zalogowania sie przez Desperata po ktorych znow wywalal wszystko na publika). Musze oddac krolowi co krolewskie i przyznac , ze zmiana portu Webadmina na inny niz defaultowy uratowala Aster przed zmiana hasla:D

Sherman

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #55 on: 16 June 2007, 18:35:30 »
Taa, literówka więc zły admin! Won z takimi!

Żałosne.

Goral

  • Guest
Aster... serwer nie stej ziemi
« Reply #56 on: 16 June 2007, 19:34:29 »
Zamykam ten wątek, bo raczej już do niczego nie doprowadzi. Obydwoje nie zachowali się na serwerze wobec siebie jak należy, a przez ich dwoje rozdzą się niepotrzebnei szersze emocje. Nie widać chęci porozumienia między zainteresowanymi i raczej się go nie doczekamy.