Author Topic: Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej  (Read 34239 times)

Trójgraniec

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #45 on: 17 October 2007, 00:08:25 »
A "Żelaznego Orła" to nikt nie widział??

TheGianT

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #46 on: 17 October 2007, 14:17:37 »
Jeszcze moje ulubione to:

Byliśmy żołnierzami
Sztandar Chwały.

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #47 on: 17 October 2007, 21:25:07 »
Guz, chodzi o to ze w całym filmie nie zobaczyłem ani razu gestu "pięciu piw", to chyba jakaś "polityczna" poprawność, czy co?
Na każdej wojnie z każdej strony jest okrucieństwo i wychodzą najgorsze instynkty, a co Serbowie wyczyniali na Bałkanach w latach 90tych ? Toż to powtórka z II WW.

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #48 on: 18 October 2007, 08:03:59 »
Dobra a teraz tak na rozluznienie atmosfery http://pl.youtube.com/watch?v=VbuTV86ZXe0

Baran

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #49 on: 18 October 2007, 16:56:19 »
I jeszcze to http://pl.youtube.com/watch?v=P_D7WtOHZd0

Monty Python:yes:yes:yes

Wrona

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #50 on: 18 October 2007, 19:47:18 »
Słuchajcie - jak nazywa się taki monumentalny film radziecki z olbrzymimi scenami batalistycznymi o II wś? Za Diabła nie mogę sobie przypomnieć....
Czaję się na obejrzenie filmu "Kanał" Wajdy - ponoć genialny - wyczytałem przy okazji lektury recenzji "Katynia".

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #51 on: 18 October 2007, 22:49:41 »
Wrona ,  nie jest to czasem    ,,Wyzwolenie'' (,,Oswobozdhenie'')      Wspaniałe sceny z setkami czołgów.  
Tam były takie obrazy spod Kurska. Był też pokazany atak psychologiczny setek T-34 z włączonymi syrenami i reflektorami.
W "Wyzwoleniu" Tygrysy stadami przemierzały stepy pod Kurskiem. Tam była tez scena, w której na jednego z głównych bohaterów (taki blond lejtnant) w okopie najeżdża Tygrys.
W sumie to była taka propagandowa epopeja nakręcona z okazji 40-lecia zwycięstwa nad faszyzmem. Ale niktóre sceny batalistyczne nakrecone z rozmachem na ogromnych sowieckich poligonach. Szkoda tylko, ze w scenach z końca wojny (o ile sobie przypominam) jeździły IS 3 w dużych ilościach.
Polscy aktorzy też tam grali (Franciszek Pieczka, Barbara Brylska.
Były też np. watki dotyczące zamachu 20 lipca i samobójstwa Adolfa. Oczywiście wg sowieckiej wersji (tzn. Hitler truje Ewę Braun, a Hitlera zabija Linge, bo Adolf boi się samemu strzelić sobie w łeb).

Baran

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #52 on: 23 October 2007, 10:53:52 »
Polecam jeszcze film "Ziemia niczyja". Traktuje o konflikcie serbsko - bośniackim i pokazuje jego bezsensowność. No i działanie sił pokojowych ONZ. Polecam... ( chyba się powtarzam :satisfied).

AdikPL

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #53 on: 29 October 2007, 16:36:24 »
CO sadzicie o filmie KATYŃ ??

AC| AdRain

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #54 on: 29 October 2007, 19:42:36 »
gówno

Przytocze swoją wypowiedź z Pilskiego Forum

1) Film praktycznie cały przegadany, nic ciekawego się nie działo.. no oprócz ostatnich 15 min gdzie dokładnie było pokazane jak to wszystko wyglądało. A tak to? hmmmmm... to tak jakby pan Wajda chciał na siłę opowiedzieć nam swoją historię, tylko po co? Przecież takich historii były tysiące na wojnie i nie wiem jaki ma sens opowiadanie jej po raz kolejny.

2) Śmieszny błąd. Nie wiem czy zauważyliście ale w pewnym momencie filmu pojawił się tam ten chłopak który chciał zacząć studia. Więc ten nasz chłopczyna na początku spotkał jakąś tam swoją ciotkę, dobra ciocia zaważyła rewolwer (Nagant'a) w plecaku chłopaka i schowała go głębiej udając że niczego nie zauważyła. W dalszej scenie widzimy jak dany chłopak ucieka przed żołnierzami za zerwanie plakatu - w pewnym momencie wyciąga pistolet i próbuje wystrzelić do oponentów kiedy to wpada pod koła jeepa. Żołnierze pod chodzą do zwłok i z ręki wyciągają Lugera... nie rewolwer. Jak dla mnie porażający błąd... no chyba, że twierdzili że nikt nie zauważy nagłej podmiany pistoletów.

Razor

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #55 on: 29 October 2007, 21:02:32 »
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale gdzie jest ta scena jak wyprowadzają jeńców z pociągu - słychać syrenę karetki i to nie takiej z tamtych czasów.

Wiele osób twierdzi że film jest nudny itd ale przecież nie o to chodziło żeby pokazać przez cały film jak strzelają w tył głowy, reżyserowi zależało na tym aby przedstawić prawdziwą historię że to rosjanie dokonali tego mordu i później przez lata komunizmu wbijali ludziom do głowy że niemcy to zrobili, jest wiele osób nie znających prawdziwej prawdy o katyniu, ba - niektórzy nawet nigdy nie słyszeli zapewne słowa "Katyń". Jest to ważny temat i każdy powinien wiedzieć jak było naprawde.

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #56 on: 29 October 2007, 21:10:47 »
Quote
Razor :
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale gdzie jest ta scena jak wyprowadzają jeńców z pociągu - słychać syrenę karetki i to nie takiej z tamtych czasów.



też to słyszałem.... i w ogóle to jest  wyraźne

szczep

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #57 on: 29 November 2007, 15:10:41 »
ze względu że wiele tytułów filmów które lubię już padło wymienię fiński film "Wojna zimowa" [org. Talvisota] z 1989 roku - wiadomo o czym. fajne sceny z sołdatami w budionówkach. polecam

krv[PL]

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #58 on: 06 December 2007, 01:24:12 »
ta T-26 tez spoko sie pala... :)


a tak wogule to polecam australijski film KOKODA fajnie pukaja BRENy wogule to walka z kitajcami nie jest zbytnio ekploatowana... chyba ze jakies scierwa w stylu cienkiej czerwonej linii.. i tego typu pierdol no i sceny z bagnetami tez sa przednie ;)


a co do KATYNia wyrazny blad (w sumie nie wiem kogo.. jakiegos doradcy historycznego?!?) .. a mianowicie... kosz z pistoletami Walther P38!

Skar

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #59 on: 07 December 2007, 14:43:06 »
Nie ma filmu idealnego... Bez żadnych niedociagnięć... Aczkolwiek "Katyń" to jedyny film, na którym byłęm w kinie, po którego końcu ludzie zamiast zbierać sie i wychodzić siedzieli dalej na miejscach i gapili sie w czarny ekran... Dopeiro po około minucie zaczeli wstawać i wychodzić w milczeniu... jak dla mnie film zrobiony b.dobrze... Wkońcu nie chodziło o efekty specjalne ale o pokazanie jakiej zbrodni dopuściły się władze ZSRR i w jakim zakłamaniu żyli ludzie w powojennej polsce!