Author Topic: Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej  (Read 34201 times)

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #30 on: 31 July 2007, 20:36:27 »
Film o czołgu ( i załodze) w Afganie nazywał się, bodajże "Bestia", poza tym wiekszość filmów ( i seriali) które wymieniliście to są dobre pozycje. Jest jeszcze dobry rosyjski film o Czeczenii "Wojna", serial "Sztrafbat" typowo w realiach IIWŚ !! . O Czeczenii "Grozovye Vorota".

Wittmann

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #31 on: 31 July 2007, 21:43:26 »
No dlamnie to najlepszy jest:
Stalingrad
Der Untergang
Wojna Harta
Kryptonim Gwiazda
Czterej Pancerni i Pies
Kompania Braci
Jak Rozpętałem 2 wojnę światową

a nie nawidze:
Kiedy Umilkną Działa
Szyfry wojny
Cienka Czerwona Linia
Wróg u Bram(fajny film ale za fantastyczny)

AC| AdRain

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #32 on: 03 August 2007, 20:35:54 »
czy ktoś wie coś o takim serialu jak Sztrafbat? ;)

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #33 on: 03 August 2007, 20:43:05 »
2 posty wyżej pisałem, dobry serial, bardzo w klimacie RO. Warty obejrzenia , gdzieś w necie były teksty po polsku, dostępny oczywiście tylko ( sic! ) legalna metodą, drogą zakupu :wink, zapytaj osła.:p Chyba 7 odcinków było, polecam w oryginalnym języku.

Biały Orzeł

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #34 on: 03 August 2007, 22:34:16 »
Żelazny Krzyż był dobry.Niemiecki film o WWII pokazany oczami niemieckiego rzołnieża.MOCNE:yes

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #35 on: 03 August 2007, 22:49:01 »
Quote
Biały Orzeł :
Żelazny Krzyż był dobry.Niemiecki film o WWII pokazany oczami niemieckiego rzołnieża.MOCNE:yes


:O_o ja rozumiem dysgrafie, dysortografie czy wszystkie inne dys ale no bez przesady...

Co do filmu to ty przypadkiem nie mylisz filmow :>

Bo nie jest to tylko i wylacznie niemiecka produkcja, co wiecej dosc fikcyjna watpie by sytuacja opisana w tym filmie miala by prawo zdazyc sie w rzeczywistosci. Po za tym w moim odczuciu scenarzysta nie mial zamairu pokazac obrazu wojny z oczy niemeickiego soldata tak jak to ma miejsce w Stalingradzie. Jak dla mnie film ma na celu pokazac ze w armii niemieckiej nie sluzyly same s.syny lecz takze ludzie honorowi. Chce tez pokazac "karierowictwo" niektorych oficerow

Biały Orzeł

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #36 on: 04 August 2007, 01:37:36 »
eeeeeeeeeeeee ale babol:blush A co do filmu,mimo wszystko mi się podobał.Stalingrad lepszy,ale Krzyża nikt nie wymieniał a uważam,że warto obejrzeć.

Baran

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #37 on: 27 August 2007, 19:05:43 »
Zdecydowanie Pluton, Czas apokalipsy, Listy z Iwo Jimy, Sztandar chwały, Hamburger Hill, Szeregowiec Ryan, Lista Shindlera no i oczywiście Łowca jeleni.
Zdecydowanie padaka Byliśmy żołnierzami (nieśmiertelny Gibson w roli głównej i odważni "nasi chłopcy" przeciw żółtej zarazie ginącej na pęczki, he he he no i konający, cały zalany krwią chłopaczek bulgoczący 'uummieram za ojjczyznee" no i faktycznie umiera. Nie wiem jak wy, ale jakbym był konający to raczej sypałbym na lewo i prawo soczystymi wiązankami :D), 9 Kompania (ta sama propaganda jak poprzednio tylko w ruskim wykonaniu, do tego hordy arabów stosujących bardzo ciekawą taktykę ataku z bardzo wolnego marszu, oczywiście w pozycji stojącej:no. Ale płatek rządzi:yes - swoją drogą przyjebana mina).
Zresztą i tak "Czterej pancerni i pies" rządzą - wystarczy spojrzeć na statystyki oglądalności:D

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #38 on: 27 August 2007, 19:40:09 »
jeśli pytacie o ogladalność, to spójżcie na Klan, M jak miłość albo ta pieprznieta wenezuelska telenowele na TVN, której nazwy nie kojaże bo zapatrzyłem sie na aktorki... a jesli jeszcze macie opcje to luknijcie też Dynastie, Mode na sukces albo Pokolenia, wojna to nie tylko śmierć i zagłada, życie to TEŻ walka o przetrwanie... ;)

a wracajac do wojny zbrojnej...

"M.A.S.H." albo "Allo, Allo" :) to byly klimaty, ale co młodsi pewnie tego nie pamietaja, Herr Flikk & Helga ownz

a widział ktoś film "Pancernik Potiomkin" ? =)) genialny film... i teksty typu "They're are only maggots, wash them out with brine"

a 22:08, bardzo ważna scena...

hah o dziwo, okrętowy doktor na naziwsko miał... uwaga uwaga... Smirnov =))

ps. Ola nie trać czasu, bo przecież 'kto ma czas oglądać starocie' :D "killed for a plate of soup"

Plazma

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #39 on: 27 August 2007, 20:15:23 »
Ta wujek "Allo, Allo" to było to :D ( to ja Lekler ) :D

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #40 on: 27 August 2007, 20:18:11 »
BUEHEHEHEEH beka na maksa :D

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #41 on: 15 October 2007, 22:07:13 »
http://pl.youtube.com/watch?v=W6L1Pa8Ks0Q Ten fragment dedykuje tym co się podniecają niemieckimi nickami, popatrzcie na swych idoli !!

Film jest pr radzieckiej, bardzo wstrząsający, mało kogo nie rusza.

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #42 on: 15 October 2007, 23:04:04 »
Sadzac po twoim awatarze nalezysz do "fanow" specnazu wiec obejzyj sobie TEN oraz TEN filmik i powiedz czy widzisz jakies podobienstwo? Ponizej masz tez krotkie info z okresu blizszego akcji danego przez ciebie filmu.

Quote from: Wikipedia

Kolektywizacja i wielki głód [edytuj]

Najbardziej krwawym przejawem działań Stalina była kolektywizacja (1929-34), czyli przymusowe zapędzenie chłopów do tzw. kołchozów, będących czymś pośrednim między spółdzielniami produkcyjnymi a komunami rolnymi. W wyniku przymusowej kolektywizacji przeprowadzonej na początku lat 30. zesłano do łagrów ponad 2 miliony chłopów, z czego tylko od lutego 1930 do grudnia 1931 ponad 1,8 miliona - kilkaset tysięcy zmarło w obozach, a kulminacją wymierzonej przeciwko chłopom akcji stał się wielki głód na Ukrainie który spowodował śmierć co najmniej od 6 [7] do 7 milionów [11][6] ludzi (niektóre szacunki podają liczbę nawet 10-15 milionów ludzi). Kolektywizacja łączyła się z eksterminacją zamożniejszych chłopów, przez stalinowską propagandę określanych mianem "kułaków" (według planów Stalina miało to być 10% mieszkańców wsi) oraz głodem spowodowanym przymusowymi rekwizycjami produkcji rolnej - o ile przed 1930 chłopi oddawali ok 15-20% produkcji, resztę przeznaczając na zasiewy, już w 1930 dostali nakaz oddawania 35% produkcji a w rok później ponad 45% - spowodowało to katastrofalne załamanie cyklu produkcyjnego. Zagrożeni widmem głodu, chłopi zaczęli ukrywać zboże, zarzynali żywy inwentarz, aby móc przeżyć - wtedy wprowadzono tzw. "brygady szturmowe" które siłą rekwirowały znalezione produkty rolne oraz zastosowano drakońskie prawo, zezwalające na skazywanie na 10 lat łagru lub karę śmierci w przypadku "roztrwonienia lub kradzieży socjalistycznej własności". Na mocy tych postanowień od 1932 do 1933 aresztowano 125 tys. ludzi z czego 5 400[7] skazano na karę śmierci. Klęska głodu na Ukrainie i Kaukazie spowodowała także liczne przypadki ludożerstwa[12][13] wśród zdesperowanej ludności wsi. Ubocznymi, pożądanymi przez władze skutkami kolektywizacji był wzrost potęgi władzy, potok wywłaszczonych chłopów do pracy przymusowej oraz dobrowolnej w przemyśle, stłumienie dążeń narodowych na Ukrainie. Ocenia się iż łącznie w latach 1929-1938 ofiarami kolektywizacji padło ok. 15[6] mln ludzi, zarówno na skutek deportacji, głodu lub masowych egzekucji. Społeczeństwu uzasadniono te ofiary stworzeniem mitu o wyimaginowanym wrogu społecznym, określanym propagandowo jako "chłop z zaciśniętymi pięściami"[6] lub "kułak", końcowym efektem kolektywizacji był zanik efektywności i spadek produkcji rolniczej o 30%[6]


Teraz powiem ze idea nazizmu i faszyzmu jest mi daleka jednak trzeba byc obiektywnym, a na twoim filmie ukazane sa dzialania tzw. Einsatzgruppen - TUTAJ WIECEJ. Czyli powiedz mi czemu chesz oceniac wszystkich wedle jednej miary?

pyra.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #43 on: 16 October 2007, 20:57:50 »
A dlaczego oceniasz mnie po avatarze ? Czy ja mam "złote myśli" Ojca Narodów w podpisie pod każdym postem ? A Einsatzgruppen to nie byli Niemcy ? A kto ? Może Papuasi ?
Stalin i Hitler to byli mordercy, i to jest niezaprzeczalny fakt, nie gloryfikuje jednych czy drugich. Nie mam zamiaru się kłócić, porostu film jest bardzo ciekawy ( jak wyż. napisałem)
Uczyć mnie historii nie musisz, uczyłem się jej 3 razy inaczej, 1 przed 1989, 2 raz po 1989 i 3 raz za panowania miłościwego nam i wam PiS-u. A na ustnej maturze z historii miałem stosunki Rzeczpospolitej Polskiej z ZSRR w okresie międzywojennym.
Aha, a na przymusowych pochodach 1wszo majowych nosiliśmy hasła typu:
Popieramy pokojową politykę ZSRR i Młodzież socjalistyczna w przyjaźni z Pionierami ZSRR ale takie były czasy


Co do mojego avatara, to to jest jednostka ALFA.
Pod nazwe specnaz wrzuca się najczęściej do jednego wora jednostki tak elitarne jak Alfa czy Wympieł po plutony specjalne OMONU lokalnych MSW, których jedyną umiejętnością jest bicie wąstych panów sprzedających na targu w Nalcziku cebule i pomidory.
Na dwóch biegunach znajdują się wzorcowa pod względem czarnej taktyki akcja na Dubrowce przeprowadzona przez Alfę podległą FSB i Biesłan gdzie lokalny tzw."specnaz" pokazał co potrafi. Mieszanie akcji stricte kontrterrorystycznych z charakterystycznymi dla wojskowego specnazu (zwiad, dywersja) jest nieporozumieniem.
A to co pokazałeś na filmach to zwykli szweje.

Uff, ale offtopa zrobiliśmy :wink

P.S. a kto zauważył w jaki sposób salutują niemcy w "Stalingradzie" ??

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #44 on: 16 October 2007, 22:12:36 »
Wrzucenie wszystkich do jednego wora mialo na celu pokazanie ze ty tez tak robisz bo nie mozesz powiedziec ze wrzucenie do jednego worka np takiego Otto Kretschmera i Theodora Eicke bo sklasyfikowanie takie jest poprostu nie sprawiedliwe a trzeba powiedziec ze to glownie popaprancy z ss odpowiadali za wiekszosc mordow.

Co do salutowania to nie salutowali z prostego powodu by nie dawac strzelcom wyborowym okazji do zdjecia oficerow