Author Topic: Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej  (Read 34198 times)

Bathin

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #15 on: 04 June 2007, 11:55:54 »
Quote
desperat19 :
Chłopaki nie płaczą, Poranek kojota, e=mc2,.... ogólnie polską klasyke kina :)

:)

max.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #16 on: 04 June 2007, 12:07:47 »
Trzymajmy sie ram tematu - bo inaczej.........spadniemy w przepasc:D Kazdy ma inny gust -  ale wybaczcie  Poranek kojota, czy Chłopaki nie placza - to dla mnie  dno i siedem metrow mułu - ale to wolny kraj i kazdy ma prawo co innego lubic  - te filmy sa DLA MNIE  beznadziejne.  Co innegp Psy, czy Płukownik Kwiatkowski, zgadzam sie one moga byc zakwalfikowane do kanonu najlepszych filmow polskich.

Ps. Czterech pancernych i Hansa Klosa - ogladam zawsze kiedy w telewizji leca - czyli co rok :)

AdikPL

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #17 on: 04 June 2007, 12:31:34 »
podoba mi sie uzycie AK-47  w czsie 2 wojny swiatowej w  4 pancernych ,  gosc od rekwizytów miał pojecie :))

Bathin

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #18 on: 04 June 2007, 12:52:26 »
Quote
AdikPL :
podoba mi sie uzycie AK-47  w czsie 2 wojny swiatowej w  4 pancernych ,  gosc od rekwizytów miał pojecie :))

Hehe, wczoraj grałem na 50-cio slotowcu i nagle czytam wymianę zdań między dwoma rodakami, ewidentnie gówniarze bo zaczęli chwalić się jakie mają bronie i jeden z nich napisał "a ja mam kałacha, niezły jest":dontgetit

AdikPL

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #19 on: 04 June 2007, 13:18:24 »
heheheeeh :)

Skucha

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #20 on: 06 June 2007, 09:28:39 »
ta pamietam beke jak w ktorejs czesci psow koles walil z AK-47 w pociag i ten sie wykoleil O.o n/c

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #21 on: 06 June 2007, 14:20:25 »
W przypadku 4 pancernych trzeba nadmienic fakt (o czym wiele osob zapomina) ze serial skladal sie z 2 czesci:

1sza: do 8 odcinka (tytulu nie pamietam, ale dochodza do balktyki i Janek poznaje ojca) seria ta akurat pod wzgledem realizmu wypadala dosc dobze, co prawda teciak przebrany za tygrysa to nie tygrys ale wygladalo to nawet znosnie
2ga: zostala nakrecona po wielkim sukcesie pierwszej czesci i to wlasnie w niej pojawiaja sie karabiny AK czy BRDM'y

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #22 on: 07 June 2007, 08:39:40 »
"Byliśmy Żołnierzami". Film opowiadający o utworzeniu amerykańskiej 1.Dywizji Kawalerii Powietrznej i jej chrztu bojowego w Wietnamie.W roli głównej Mel Gibson.Polecam!!!:yes:yes:yes


max.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #23 on: 08 June 2007, 07:13:42 »
"Byliśmy Żołnierzami" - ciekawa fabuła i niezła akcja. Obok "Plutonu", "Czasu Apokalipsy ", i moim faworycie "Łowcy Jeleni ", jest to jeden z lepszych filmow o wojnie w Wietnamie. :D

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #24 on: 08 June 2007, 08:40:27 »
Quote
max.pl :
"Byliśmy Żołnierzami" - ciekawa fabuła i niezła akcja. Obok "Plutonu", "Czasu Apokalipsy ", i moim faworycie "Łowcy Jeleni ", jest to jeden z lepszych filmow o wojnie w Wietnamie. :D


Hmm "Apocalypse Now" oraz "Dear Hunter" sa wg mnie filmami osadzonym w okresie wojny wietnamskiej a nie o niej. Co do "We were soldiers" to film IMO taki sobie, jak pisalem wczesniej zdecydowanie bardziej cenie sobie "84 Charlie MoPic" oraz "Hamburger Hill"

TheGianT

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #25 on: 12 June 2007, 20:52:56 »
Moje ulubione
1 szeregowiec ryan
2 Kiedy ucichna dziala
3 Wróg u bram
4 Kierunek Berlin
5 Kompania Braci
6 Czterej Pancerni i Piec

Beznadziejne
Cienka czerwona Linia.

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #26 on: 30 July 2007, 13:00:19 »
DZIś (30.07.07) NA POLSACIE MEGA HIT  TORA ! TORA! TORA!    :P  

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #27 on: 30 July 2007, 13:09:34 »
W sobote byly szyfry wojny :) A tora tora tora mam jeszcze gdzies na VHS'ie ;P

J@hoo

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #28 on: 30 July 2007, 14:32:25 »
A ja zproponuję wam takie tytuły:
Tutaj lista:

Wróg u Bram - Enemy At Gates
Fikcja - Opowiesć o zmaganiach 2ch legendarnych snajperów w Stalingradzie

Kompania Braci - Band Of Brothers
Historia kompanii E 506 pułku 101 Dyw powietrznodesantowej w trakcie II WŚ POLECAM

Łowca Jeleni - Deer Hunter
Dramat psychologiczny przedstawiający podejscie amerykanów do wojny w Wietnamie

Jarhead - Żołnierz piechoty morskiej - Jarhead
W pewnym sensie historia w krzywym zwierciadle ukazująca życie żołnierzy USMC w trakcie operacji Pustynna Burza

Krzyzacy
N/C

BlackHawk Down - Helikopter w ogniu
Ekranizacja książki o tym samym tytule, traktującej o historycznym starciu Amerykanów z Milicją Adida w trakcie operacji w Somalii 1993
Najlepszy film o wspópłczesnych wojownikach jaki widziłem

Szeregowiec Ryan - Saving Private Ryan
Historia oparta na faktach, pierwszy film, który zapoczątkował gorączkę filmów 2go wojennych we współczesnym kinie.

Pearl Harbor
Romansidło z elementami bitewnymi

Pluton - Platoon
Dramat psychologiczny ukazujący wojne w Wietnamie taką jaką była.

Apocalipse Now - Czas Apokalipsy
Jeden z najlepszych filmów o Wietnamie, Ukazuje Bezsens wojny i podejscie żołnierzy amerykańskich do tego konfliktu.

Pianista - The Pianist
N/C

The Unit
Serial o bliżej nie określonej jednostce specjalnej oparty na książce o tym samym tytule. Ukazuje niecodzienne metody działania j spec.

SWAT
Film z wielkimi aspiracjami i totalnie porypanym zakończeniem. Przedstawiona taktyka działania oddziałów AT.

Działa Nawarony - Guns of Nawarone
Klasyka kina wojennego. Grupka komandosów podejmuje się trudnego zadania wysadzenia dział na wyspie Nawarone.

Komandosi z Nawarony - Force 10 from Nawarone
Średnia kontynuacja Komandosów z nawarony, tym razem jednak komandosi wyruszają aby zlikwidować pewien cel strategiczny ...

Parszywa 12 - Dirty Dozen
Grupa skazańców w zamian za ułaskawienie podejmuje się wykonania niebezpiecznej misji.

Czterech pancernych i pies
N/C

Trylogia Bournea
Generalnie jest to ekranizacja kryminału mistrza tego gatunku Roberta Ludluma, polega generalnie na tym że tytułowy Bourne traci pamięć i przez reszte powiesci dowiaduje się kim był w przeszłości. Generalnie bardzo ciekawe sceny akcji, tylko dosc typowo bohater z 5 razy w ciągu powiesci powinien byc martwy ale "fartem" przezywa postrzał z m16  poza tym bardzo wciagające

Powstanie
Nicholery nic nie wiem o tym filmie ...

Wojna Światów - War of the Worlds
Ekranizacja Noweli Orsona Wellesa, traktująca o Walce ludzi z Najeźdzcami z marsa. W przeciwieństwie do Książki akcja toczy się w XX wieku a nie XIX

Snajper 1,2,3 - Sniper 1,2,3
Kolejne części historii o Snajperze USMC Tomasie Bekecie.
Jedynie pierwsza część zasługuje na uwagę reszta to szmira.

Ludzie Honoru - Men of Honor - A Few Good Men
Oparta na faktach historia o pierwszym czarnoskurym nurku US NAVY. Inny Film o tym samym tytule to historia o prawnikach JAG i śledztwie w sprawie Guantannamo Bay

Stawka większa niż życie
N/C

9 ta Kompania - 9ta Rota
Historia Radzieckiego oddziału w trakcie w alk w Afganistanie.

Władca Pierścieni - Trylogia
N/C

Top Gun
Romansidło w scenerii Fighter town ga. Próba przy toczenia opinii publicznej realiów szkoły TOPGUN

Potop
Ekranizacja trylogi H.Śenkiewicza

Over There
Seriall o 'Świeżym Mięsku" Podczas operacji Irqui Freedom. Zaskakujący sposób przedstawienia "Amerykańskich Chłopców"

Byliśmy Żołnierzami - We Were Soldiers
Wietnam. Historia wprowadzenia w życie nowego konceptu "Kawalerii Powietrznej".

Polowanie na Czerwony Październik - The Hunt For Red October
Ekranizacja pierwszej powieści Toma Clancyego. Zainspirowana faktami ucieczka radzieckiego okrętu podwodnego na zachód

Na tyłach wroga
Akcja toczy się w trakcie II WŚ na tyłach niemieckich oddziałów - filmik powinien się spodobać.

i wiele innch :):):)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #29 on: 30 July 2007, 17:37:04 »
J@hoo, ta lista wyglada  jak z ostatniego numeru CKM ;)