Author Topic: Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej  (Read 34203 times)

max.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« on: 02 June 2007, 07:46:04 »
Sadzę, ze kazdy kto gra w RO ma swoje ulubione i znienawidzone filmy lub seriale wojenne. Wpiszcie te, ktore uwazacie za arcydzieła kina wojennego - oddajace najlepiej klimat II wojny światowej, i te ktore sa totalnym nieporozumieniem, badz w sposob ewidentny  przekłamują historie.
Temat, ten pewnie gdzies sie przewinal na forum- ale mowie szczerze nie chce mi sie szukac :D

Arcydzieła !!!!
1. Kompania Braci
2. Szeregowiec Ryan
3. Wróg u bram
4. Lista Schindlera

Dno !!!!!
1. Enigma
2. Cienka czerwona linia

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #1 on: 02 June 2007, 07:58:12 »
Ulubione:
1. Suche majty na dnie morza
2. Spocony w lodówce 4
3.Kto zaje**ł worek wapna z budowy
4. Powrót w plastikowym worku 2

Znienawidzone:
1.Zabili go i uciekł
2. Biografia o nocniku
3.Ubłocony po szyje

Bathin

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #2 on: 02 June 2007, 08:19:17 »
No Desperat, jestem pod wrażeniem twojej wrażliwości na piękno kina.:)

DWS to mój konik i na tego typu filmy patrzę od strony realizmu, a w szczególności zwracam uwagę na rekwizyty wykorzystywane w tych filmach. Najlepsze dla mnie podobnie jak Twoje dwie pierwsze pozycje to "Kompania Braci" i "Szeregowiec Ryan" (chodź kilka wpadek się w tych obrazach zdarzyło) no i absolutne arcydzieło niemieckiej kinematografii "Das Bot".
Niezły też jest "Wróg u Bram", ale tylko pod względem akcji bo z rzeczywistością ma mało wspólnego, prawdziwy Zajcew nie był takim kozakiem, albo co w Stalingradzie w 1942 robi T-34/85 który tak naprawdę swój debiut miał w 1944, podobna sytuacja jest z filmem "Stalingrad".
Są też dwa nowe filmy Eastwooda, których nie oglądałem, a ponoć są niezłe "Sztandar Chwały" i "Listy z Iwo Jimy", filmy o wojnie na Pacyfiku, pierwszy opowiada losy amerykańskich boysów, drugi pokazuje ten konflikt oczami japońskich żołnierzy.
Ale tak na prawdę najlepsze dla mnie filmy wojenne, ale niestety nie o II wś to "Pluton" i absolutny nr jeden "Czas Apokalipsy".
A tak przy okazji to od kilku tygodni do piątkowego "Dziennika" jest dodawany film z serii "Oblicza Wojny"
Do tej pory ukazały się: "Stalingrad", "Orzeł wylądował", "Ucieczka z Sobiboru", "Das Bot", "Na zachodzie bez zmian", "Życie jest piękne".
Co do "Cienkiej czerwonej linii" to film jest po prostu nudny, ale jeżeli chodzi realizm to jak najbardziej ok.
Pzdr

max.pl

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #3 on: 02 June 2007, 09:04:26 »
Desperat - rzeczywiscie jest zdesperowany, Wielki Brat (Siostra) jest pod wrazeniem twojego wyboru :p

Zaweziłam temat do II wojny swiatowej - poniewaz jako maniak kina - bym wpisala ze 20 pozycji (zadnych innych skojarzen) :D filmowych.
Zgadzam sie, ja tez lubie "Czas Apokalipsy " - szczegolnie wersje rezyserska, "Pluton" - klasyka (Chris; "Największym wrogiem byliśmy sami dla siebie".  - ulubiony cytat z filmu ),.......... i reszta " Złoto dla zuchwałych", "Działa Nawarony" :D

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #4 on: 02 June 2007, 09:56:37 »
ooooj wieeecie ,ze żartowałem :D

Z wojennych filmow to lubię Działa nawarony,  iiiii  ten no... z Clintem Eastwoodem  kiedy się wbijali do takiego zamku.... tam jeszcze jakąś kolejką linową jeżdzili ... zapomniałem tytuł :P
jheszcze jest kilka ale tytułów nie pamietam :blush:blush:blush:blush:blush
 jak mi sie przypomni to napisze :D

Guz

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #5 on: 02 June 2007, 10:06:31 »
Hmm o ile w duzej mierze zgadzam sie z poprzednikami to "Apocalypse Now" nie nazwal bym filmem wojennym tylko osadzonym podczas wojny. Ososbiscie zdecydowanie bardziej wole filmy osadzony w konflikcie w indochinach. Pozowle sobie wymienic tych kilka pozycji ktore jeszcze nie zostaly wymienione czyli Full Metal Jacket, Hamburger Hill, 84 Charlie MoPic. Jezeli chodzi o filmy osadzone w IIWS to zgadzam sie ze Das Boot jest calkiem ciekawy jednak ksiazka mi bardziej przypadla do gustu. Flags of our Fathers hmm film calkiem niezly ale tez zastanowil bym sie nad nazwaniem go filmem wojennym. Stalingrad uwazam za dobry kawalek kina. Natomiast Bands of Brothers czy Save Pvt. Ryan jakos specjalnie nie przypadly mi do gustu. Bardzo duzym sentymentem daze tez poiskie filmy wojenne z Kolumbami na czele. Z nowych filmow bardzo przypadla mi 9-ya Rota, ale to wzgledu na to ze filmow o afganie jest jak na lekarstwo Po za tym zaden film nie bedzie w 100% realistyczny - chyba ze dokumentalny. Bo zaden film nie oddaje prawdziwej potwornosci wojny.

Bathin

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #6 on: 02 June 2007, 11:51:18 »
Quote
desperat19 :  iiiii  ten no... z Clintem Eastwoodem  kiedy się wbijali do takiego zamku.... tam jeszcze jakąś kolejką linową jeżdzili ... zapomniałem tytuł :P

"Tylko dla orłów"

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #7 on: 02 June 2007, 12:22:55 »
Dzięki Bathin :)  właśnie o ten film mi chodziło:D

Dziki_Koziol

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #8 on: 02 June 2007, 12:25:30 »
Z filmów wojennych to serial "Deutsche Wochenschau", szczególnie te odcinki od wiosny 1944 z Ostfrontu.   :D Ma ktoś kanał TVP Historia? Jak wygląda na nim sprawa z sowieckimi i polskimi kronikami wojennymi?

Ja lubię "Cienką czerwoną linię" właśnie dlatego, że nie ma tam zbyt dużo fajerwerków.

Artur20

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #9 on: 02 June 2007, 18:34:44 »
Dla mnie 'Das Boot' to nr.1 Potem Stalingrad i Szeregowiec Rayan

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #10 on: 03 June 2007, 09:49:10 »
nooo pluton, black hawk down, czas apokalipsy(" I looove the smell of napalm in the morning... " i ta ćpająca muzyczka syntezatorowa...), szeregowiec ryan, cienka czerwona linia (warto ten film znac chocby dlatego ze polak dostal oscara za zdjecia... hehhe i niezrownany pieniacz Nick Nolte haah tez dodal smaku, swietna narracja...) klasyka... 'full metal jacket' stanleya kubricka? naprawde godny film, pokazuje wojne od troche innej, wcale nie mniej drastycznej strony... polecam

poniekad tez zawsze dobrze sie bawilem ogladajac 'parszywą dwunastkę' z niezawodnym, aczkolwiek juz nieobecnym master of disaster vel Kojak King Of Chupa-Chups

a co do wojen... polecam teledysk ktory mam w podpisie - do the evolution - nawet Ola tam jest - eh te kobity:P

peace!

AdikPL

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #11 on: 04 June 2007, 10:47:42 »
zgodze sie co do PLUTONU to klasyka, ale czas apokalipsy i cieka czerwona linia to najgorsze filmy jakie widziałem

Bathin

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #12 on: 04 June 2007, 11:15:38 »
Quote
AdikPL : ale czas apokalipsy i cieka czerwona linia to najgorsze filmy jakie widziałem

o ten drugi film to nie będę miał do ciebie pretensji, ale za "Czas Apokalipsy" to masz przesrane w RO. Mam ten film na DVD i oglądałem go chyba z 10 razy już ! Może pomyliłeś go z jakimś innym filmem ?

Desperat

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #13 on: 04 June 2007, 11:24:56 »
Ja tam wowle z Penthouse'a  :D  :D:D:D:D:D:D  
hahaha

Polskie filmy
Chłopaki nie płaczą, Poranek kojota, e=mc2,
PSY, Psy 2, Pułkownik kwiatkowski,.... ogólnie polską klasyke kina :)

AdikPL

  • Guest
Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej
« Reply #14 on: 04 June 2007, 11:33:04 »
no bathin tym sie róznimy od swiń ze nie wszytko zjemy co nam podadza,  wiec nie kazdy musi lubic to samo kino  , to ja juz wole obejrzec prpagandowych 4 pancernych  i  dzielnego szarika
 POLECam filmy : 9 kompania  i   czołg, dwa  kultowe filmy o ruskich w afganistanie !!!