Author Topic: Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)  (Read 6869 times)

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« on: 14 May 2007, 21:16:34 »
Jak w temacie. INEA fajny serwer ale ostatnimi czasy coraz większy bałagan tam panuje. Tych co mieli pilnować porządku nie widać wcale. Serwery na Asterze stoja najczęściej puste, ale problem jest podobny jak na INEI. Dlatego też ci, co chcą pograć sobie bezstresowo, bez chamstwa i tego rodzaju zachowań mogą wejść na serwer publiczny 1stCav (28 slotów, ip-195.122.134.73:7757). Na serwerze zawsze lub prawie zawsze jest jakiś admin, więc nie będzie problemu z wykopaniem gostka utrudniającego grę lub jego zbanowanie. Na serwerze nie ma też moda AB. W zasadzie codziennie (szczególnie wieczorami), jest co najmniej kilku dobrych graczy z różnych klanów (niekoniecznie polskich) z którymi można "poćwiczyć" mapki. Mapy są w zasadzie standardowe ale nic nie stoi na przeszkodzie aby udostępnić też najlepsze "customy".
Serwer jest "wyłączony" z gry tylko w przypadku treningów lub meczy klanowych.

asn

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #1 on: 15 May 2007, 07:20:29 »
jak to na ineii jest balagan?! przeciez sa admini zly_porucznik, Mati.PL, _KaszpiR_ - Btw kaszpir mozesz skasowac moje konto admina lub oddac je alexowi guzowi mariuszowi lub komuś innemu - jezeli chcesz oczywiscie.

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #2 on: 15 May 2007, 08:25:42 »
Assasin, zawsze mówiłem, że jak grałeś jeszcze w ro to co jak co porządek na serwerze był. Teraz admin to rzadki okaz na serwerze astera czy inei. Precyzując, to w zasadzie takie "łykendowe" ptaki. Dlatego ja i koledzy zaczynamy częściej grać tam gdzie nie musimy prosić się o bana dla jakiegoś uprzykrzającego grę dupka. Na serwerze 1stCav nie ma czegoś takiego jak ban na tydzień czy miesiąc. Ban to ban. Jak gostek "dorośnie" i nabierze kultury to będzie wiedział gdzie mnie lub kogoś z 1stCav znaleźć i poprosić o zdjęcie banana.

Desperat

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #3 on: 15 May 2007, 19:38:19 »
Quote
Alex :
 Na serwerze zawsze lub prawie zawsze jest jakiś admin, więc nie będzie problemu z wykopaniem gostka utrudniającego grę lub jego zbanowanie.


Alex, Przepraszam ale... Choć to było już jakiś czas temu grałem sobie na tym serverku ...Wszystko ładnie pięknie do czasu kiedy pewien koleszka nie zaczął strzelac do swoich i wyzywać ich .. sam dostałęm od niego  ze 3 razy... wywalioło go .. pożniej znowu wszedł i zaczął wyzywać na czacie ludzi. ADMIN BYŁ - poinformowałęm Go a On zapytał się który.. przekazałem dane... ale NIE BYŁO ŻADNEJ REAKCJI ....  grała Ekipa 1st Cav  (po przeciwnej stronie) NIKT nie zareagował .... co miałem zrobić .. pozostało tylko  rozłączyć się i pójść na inny serv ...

Może sie zmieniło ale niesmak został...

Pozdrowienia.

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #4 on: 15 May 2007, 20:05:02 »
Nie wiem jak było kiedyś. Mogę powiedzieć jak będzie teraz. Nikogo też nie zamierzamy specjalnie namawiać na grę na tym serwerze. Kto będzie chciał to będzie grał. Tym którzy wolą grać na Asterach, INEI czy innych polskich lub zagranicznych serwerach mogę życzyc tylko miłej zabawy.

PS. Jeżeli kiedyś będzie miało miejsce podobne zdarzenie to zrób screena, spisz guida i zgłoś się do mnie.

WarMan

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #5 on: 16 May 2007, 13:03:32 »
Witam ja też jestem z clanu 1stCav zapraszam do testowania naszego drugie serwera 83.170.105.133:7757 . Serwer na 32 sloty ze standardowymi mapkami. Maszyna jest postawiona w GB ale pingi przyjemne, ja jestem z Warszawy i mam ping >50.  Nie wiemy jak serwer będzie sie sprawował przy większej ilości osób dlatego zapraszam do testów.

Pozdro WarMan

Biały Orzeł

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #6 on: 16 May 2007, 18:04:03 »
Osobiście uważam,że wasz serwer ( 1st Cav ) jest jak najbardziej w porządku :yes Pozdrowienia dla całego squadu :wink

asn

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #7 on: 17 May 2007, 15:33:11 »
desperat19 - pewnie dlatego ze jestes z ac.. pfff

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #8 on: 31 May 2007, 13:42:11 »
Dla informacji. Dzisiaj zostały zdjęte bany tym z 2 AD którzy zostali zbanowani za chamstwo na naszym serwerze. Szansę poprawy należy dać prawie każdemu. Następnym razem nie pomogą żadne prośby.

Soltys

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #9 on: 31 May 2007, 15:05:46 »
Quote
Alex :
Dla informacji. Dzisiaj zostały zdjęte bany tym z 2 AD którzy zostali zbanowani za chamstwo na naszym serwerze. Szansę poprawy należy dać prawie każdemu. Następnym razem nie pomogą żadne prośby.


Z tego co mi wiadomo to nie bylo chamstwo tylko odegranie sie na graczu z 1stcav za serie po plecach na spawnie. Potem sie wywiazala niepotrzebna klotnia. Co do banow to niezrobiliscie laski, jest jeszcze masa innych serwerow gdzie sa ludzie.

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #10 on: 31 May 2007, 15:45:24 »
Quote
Soltys :
Quote
Alex :
Dla informacji. Dzisiaj zostały zdjęte bany tym z 2 AD którzy zostali zbanowani za chamstwo na naszym serwerze. Szansę poprawy należy dać prawie każdemu. Następnym razem nie pomogą żadne prośby.


Z tego co mi wiadomo to nie bylo chamstwo tylko odegranie sie na graczu z 1stcav za serie po plecach na spawnie. Potem sie wywiazala niepotrzebna klotnia. Co do banow to niezrobiliscie laski, jest jeszcze masa innych serwerow gdzie sa ludzie.


Sołtys, nikt nie zamierza robic żadnej łaski. Doszliśmy do wniosku, że raz można puścić takie zachowanie w niepamięć. Zresztą sami poprosiliście o zdjęcie banów. Nikt was też nie prosi o grę na naszym serwerze (Na innych polskich serwerach ciągle brakuje graczy). Do tego macie tyle serwerów na których możecie grać, gdzie nikt Was nie będzie banował za tego rodzaju "zagrywki".

Poza tym byłem wtedy na serwerze więc wiem jak sprawa wyglądała. Strahd upominał kilkukrotnie Twoich graczy o spokój, nim wlepił bany i nie dotyczy to tylko jednego gracza.

wiciu

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #11 on: 02 June 2007, 00:50:52 »
Quote
Alex :
Jak w temacie. INEA fajny serwer ale ostatnimi czasy coraz większy bałagan tam panuje.

Że co ? Sorki kolego ale o czym ty mówisz ? Przypadki wiochy na INEA są sporadyczne. Mało tego gdybyś nie wiedział.... mamy zajebisty system czyszczenia serwerów z buraków. Ten system to forum serwerów graczy INEA ->  http://forum.pwii.pl.
Jeśli nie ma admina.. każdy gracz może  zgłosić danego wieśniaka...my to weryfikujemy i wypłacamy stosowną karę.
Ten system działa 4 lata się sprawdza się znakomicie.  Wiesz jaki jest problem ? Gracze są nastawieni konsumpcyjnie.. a takich którym się chce cokolwiek zrobić dla serwera gdzie grają jest niewielu. Ale to problem ogólnie gamingu w PL.
Nie znasz naszego motto ? Nie znasz MOTD ? Proszę nie rób tutaj złej reklamy,. bo to niesprawiedliwe .. i mało eleganckie.

Alex

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #12 on: 02 June 2007, 17:21:08 »
Quote
wiciu :
Quote
Alex :
Jak w temacie. INEA fajny serwer ale ostatnimi czasy coraz większy bałagan tam panuje.

Że co ? Sorki kolego ale o czym ty mówisz ? Przypadki wiochy na INEA są sporadyczne. Mało tego gdybyś nie wiedział.... mamy zajebisty system czyszczenia serwerów z buraków. Ten system to forum serwerów graczy INEA ->  http://forum.pwii.pl.
Jeśli nie ma admina.. każdy gracz może  zgłosić danego wieśniaka...my to weryfikujemy i wypłacamy stosowną karę.
Ten system działa 4 lata się sprawdza się znakomicie.  Wiesz jaki jest problem ? Gracze są nastawieni konsumpcyjnie.. a takich którym się chce cokolwiek zrobić dla serwera gdzie grają jest niewielu. Ale to problem ogólnie gamingu w PL.
Nie znasz naszego motto ? Nie znasz MOTD ? Proszę nie rób tutaj złej reklamy,. bo to niesprawiedliwe .. i mało eleganckie.


Poczytaj sobie trochę tematów na tym forum. I nie mów mi, że że każdy może zgłosić "buraka" bo jak uczy doswiadczenie ci którzy są władni ukarać takiego gnojka olewaja temat zupełnie. Od czasu do czasu napiszą coś od niechcenia o tym jaki to olbrzymi problem z dodaniem kogokolwiek do listy zbanowanych. W zasadzie z ich postów można wywnioskować tylko to, ze taka akcja z banowaniem na czyjś wniosek jest tak samo mozliwa jak otworzenie w d.. parasola.
Podam tylko jeden przykład ale przy odrobinie checi znajdziesz ich wiecej. Ten akurat jest z tematu :Łosie na polskich serwerach-pregierz" (najlepiej przeczytaj cały):

[Trawiator  #7638   2007-03-13 10:29 GMT]
Kaszpir ma uprawnienia do banowalania ludzi którzy są aktualnie na serwerze, nie może dodać bana gdy dana osoba antualnie nie gra (mowa oczywiście o serwerach Astera). Aby dodać czyjeś ID (osoby która nie gra obecna na serwerze) do listy banów trzeba:
- wyłączyć serwer,
- dopisać bana do pliku,
- odpalić ponownie serwer

Teraz kwestią jest to czy opłacalne jest wykonać poniższe czynności aby dodać dwóch matołków którzy ponownie nie wejdą na serwer?
Gdy wejdą ponownie na serwer i znów zaczną rozrabiać wystarczy wejść na IRC'a i zgłosić to na naszym kanale, jak będzie admin to zbanuje ich przez webadmina i będzie po problemie.


Wychodziło na to, że trzeba było się prosić "szefostwo" o porządek na serwerze. Mnie to po prostu zbrzydło. A wchodzić na irca? Lepiej wyjść z serwera bo jest to mniej problematyczne.

INEA była moim ulubionym serwerem na którym spędzałem większość czasu grając w RO. Ale po kilku takich "reakcjach" przeniosłem się na inne serwery. Co nie oznacza, że na niej nie gram. Gram, ale już rzadko bo nie chce mi się pisać jakichkolwiek postów z prośbą o bany dla kogokolwiek kto psuje grę.
Czytając ostatnimi czasy posty na tym forum mam wrażenie, że jedynym zmartwieniem adminów jest to żeby ściągnąć ludzi z innych serwerów. Żeby serwery nie stały puste. Podejrzewam, że nawet za cenę porządku na serwerach.


Przypadki wiochy są sporadyczne? Kolego, nie grasz, więc nie wiesz o czym mówisz. Zresztą sporadyczne to ile u Ciebie oznacza? 4, 5 na tydzień? Żeby była odpowiednia reakcja na tego rodzaju zgłoszenia to nie byłoby tego tematu.

Co do motta to go nie znam. Mogę się tylko domyślać, że brzmi coś jak "chodzćie na nasze serwery i róbcie co chcecie". Co do reklamy to sami sobie ją robicie. Dobrą czy złą, macie ją taką na jaką zasłużyliście. Przy odrobinie chęci znajdziesz inne moje posty w których chwaliłem serwer ICP jako ten na którym naprawdę dobrze i przyjemnie się gra. Byli wtedy inni admini i inne zasady, może trochę twarde ale zawsze przestrzegane. Nie sztuką też jest "napukać" adminów którzy boją się własnego cienia i jakiejkolwiek krytyki. Bo to nic nie zmieni. Decyzja admina na serwerze musi byc niepodważalna przez wyższych rangą adminów. Niejednokrotnie burak dostawał bana za "żarty" na serwerze, pisał posta na forum a _KaszpiR_ go odbanowywał lub zmniejszał karę. Jak w takiej sytuacji można utrzymać porządek?

Wiem, że najlepiej przyjmowane są pochwały i inne takie ochy i achy. Ja nie mam najmniejszego zamiaru podlizywać się komukolwiek. I nie uważam też aby to co napisałem teraz, czy kiedykolwiek było "mało eleganckie".

[1stCav]SokoleOko

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #13 on: 04 June 2007, 06:28:20 »
Quote
Soltys :
Z tego co mi wiadomo to nie bylo chamstwo tylko odegranie sie na graczu z 1stcav za serie po plecach na spawnie. Potem sie wywiazala niepotrzebna klotnia. Co do banow to niezrobiliscie laski, jest jeszcze masa innych serwerow gdzie sa ludzie.


Sołtys, zaraz po tym wydarzeniu wysłałem Ci maila (adres @gmail.com, wziąłem go ze strony Twojego clanu) z opisem sytuacji. Do dziś zero reakcji, więc może daruj sobie ;)

Soltys

  • Guest
Serwer [1stCav] Multigaming Community (PL)
« Reply #14 on: 04 June 2007, 12:01:10 »
Quote
[1stCav]SokoleOko :
Quote
Soltys :
Z tego co mi wiadomo to nie bylo chamstwo tylko odegranie sie na graczu z 1stcav za serie po plecach na spawnie. Potem sie wywiazala niepotrzebna klotnia. Co do banow to niezrobiliscie laski, jest jeszcze masa innych serwerow gdzie sa ludzie.


Sołtys, zaraz po tym wydarzeniu wysłałem Ci maila (adres @gmail.com, wziąłem go ze strony Twojego clanu) z opisem sytuacji. Do dziś zero reakcji, więc może daruj sobie ;)


Dostalem meila, wyczerpujaca opisales zaistniala sytuacje. Ale po rozmowie ze "swoimi" wywnioskowalem to co napisalem kilka postow wyzej. Nie odpisywalem na meila aby nie cagnac zaistnialej sytuacji w nieskonczonosc;)