Author Topic: INEA z Armored Beasts 2.06  (Read 16366 times)

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #30 on: 07 May 2007, 17:55:31 »
Kaszpir jakim prawem (moralnym, bo zadnym innym, jestes tylko adminem) poprawiasz moje posty. naprawde szacunek, szkoda ze od razu ortami sie nie zajales, interpunkcja i brakiem polskich liter, zaprzestajac tylko na swym przerosnietym ego.
zlosliwy chcesz byc, cos mi chciales pokazac? przeskanuj cale forum i popraw wszystko na swoj jedyny sluszny poglad.
rozumiem ze ta strona to cale Twoje zycie ale moglbys sie czasem opanowac.

peace & love

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #31 on: 07 May 2007, 18:20:48 »
sorry, porawialem tylko moejgo nicka, jestem na jego punckie drazliwy
az takim chamem nie jestem aby przeinaczac totalnie posty.
masz racje, od tera bede sie opanowywal

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #32 on: 07 May 2007, 18:34:06 »
jakbys sie zwal Adam Cipa (jest taki pan, widzialem w telewizji) to nauczyl bys sie byc mniej drazliwy, albo zmienil nick:P

przeprosiny przyjete, na Twoje szczescie jednak masz honor i godnosc, bo juz myslalem ze Olka zadaje sie z jakims dupkiem i co gorsza moim imiennikiem;)

pzdr

wiciu

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #33 on: 07 May 2007, 19:56:12 »
Quote
_KaszpiR_ :
X)
u nas nadal po macoszemu sie traktuje esport, czy promocje w interenc innymi metodami niz standardowe. Ale to sie powoli zmienia z przyczyn takich, ze przychodzi firma zza chodu, niekoneiczne z duza kasa ale wprowadza sprawdzone techniki owocujace dochdami po jakims czasie, a nie zyskiem z kopyta.

No tak.. wtrące swoje parę gorszy choć zdaję sobie sprawę że to offtopik :). Otóż sytuacja wygląda jeszcze gorzej. INEA jest typowym miejskim providerem. Obecność serwerów  gier w jej zasobach to nic innego jak tylko obciążenie maszyn, i zjadanie łącz ( choć ten ruch generowany przez gry jest w skali takiej firmy niezauważalny). W związku z tym trudno przekonać providera do tego że WARTO zasponsorować publiczny serwer gry. Gdyby taka inea sprzedawała swoje usługi w skali kraju to może faktycznie byłoby łatwiej. Ale INEA tego nie robi.. i adresuje swoje usługi do rynku lokalnego (wielkopolska). Jak przekonać taką firme o "konieczności" wywalenia tych minimum 8000 zł na serwer gry skoro dzięki temu dowie się o INEI 100 ludzi w POLSCE gdzie połowa pochodzi z Przemyśla a pozostali ze Szczecina a tylko 2 z Poznania.  Wyżebrane zasoby można utrzymać tylko i wyłącznie dzięki solidności, poszanowaniu tego co się otrzymało i ekonomicznemu zagospodarowaniu zasobów. Bardzo łatwo sprawić by serwer który ma być " reklamą" stał się gwoździem do trumny.

Co do firm stricte hostingowych... faktycznie nie jest tak źle. W sieci widać sporo serwerów publicznych stawianych przez GN, PP czy też WR. To że nie ma naprawdę potężnego serwera dla RO to wina nie tych firm wynikająca z krótkowzroczności albo skąpstwa, ale tego że nie ma rynku dla serwerów RO.  Trudno hostować grę w która nikt nie chce grać. W świetle tego wylobowanie w takich firmach porządnego mocnego serwera jest rzeczą niemożliwą. Może nawet mógłbym się podjąc jakiś rozmów z nimi.. ale wiem że nie mam żadnych kart przetargowych.
Dlatego w PL mamy serwery jakie mamy. A te które są (mówię o RO) utrzymywane są tylko i wyłącznie dzięki uporowi fanów i wkładowi pracy paru ludzi i udziału nielicznej społeczności graczy.
Ale wiecie.. nie ma co wplatac w te dyskusję tematu kasy.  Klany nie chcą się zrzucać po 5 zl miesięcznie na serwer klanowy a co dopiero mówić o jakiś publikach. Dla mnie najważniejsze jest to że ktoś sie tym interesuje.. czyni to z zaangażowaniem i z pasją.
Po prostu męska zabawa w granie. ;)
Jeszcze raz sorki za offtopa.

daj5zl

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #34 on: 07 May 2007, 21:42:36 »
Nie wierze ze gdyby bylo zwiekszone np. do 28 slotow to ping zwiekszyl by sie dwukrotnie. Dzisiaj grajac przy 22 ping byl ponizej 50!! A piechota da sie grac spokojnie do pingu 150. Na innych serwerach grajac w 10 osob mialem ping 150-200, a po jakims czasie jak sie zwiekszylo do 28 ping byl 250-300. Wiec to niemozliwe ze jak INEA by miala np. 30 slotow to by sie porobily takie lagi ze wogole by sie nie dalo grac...

Alex

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #35 on: 08 May 2007, 10:35:39 »
Quote
daj5zl :
Nie wierze ze gdyby bylo zwiekszone np. do 28 slotow to ping zwiekszyl by sie dwukrotnie. Dzisiaj grajac przy 22 ping byl ponizej 50!! A piechota da sie grac spokojnie do pingu 150. Na innych serwerach grajac w 10 osob mialem ping 150-200, a po jakims czasie jak sie zwiekszylo do 28 ping byl 250-300. Wiec to niemozliwe ze jak INEA by miala np. 30 slotow to by sie porobily takie lagi ze wogole by sie nie dalo grac...


Nie wiesz co mówisz. Grając klanówkę przy pingu 150-170 wobec 40-60 przeciwnika nie masz specjalnych szans na sukces. Gra na takim pingu to męczarnia. Wszyscy pouciekaliby z tego serwera. _KaszpiR_ & Wiciu wiedzą co robią, a Ty po prostu przyjmij to do wiadomości, że nie ma szans w chwili obecnej na zwiększenie ilości slotów. Zresztą nie ma chyba takiej potrzeby...

daj5zl

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #36 on: 08 May 2007, 11:35:43 »
Dobrze ale skoro z 10 do 30 graczy na innym serwerze ping zwiekszyl sie tylko o 100 (nawet przesadzilem, ping 150-200 byl juz grajac w kilka osob, a jak byl full to ping byl okolo 250) to tym bardziej nie mozliwe ze na INEA gdzie z 22 osobami na serwerze jest ping 50 to po zwiekszeniu do np. 28 slotow zwiekszy sie ping do 150...

Mati

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #37 on: 08 May 2007, 12:38:00 »
Nie rozumiesz co się do Ciebie mówi... INEA nie zwiększy na razie ilości slotów i tyle.

daj5zl

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #38 on: 08 May 2007, 13:31:05 »
To Ty nie rozumiesz. Moj poprzedni post nie mial na celu zwiekszenia slotow tylko mowie o tym ze dodanie kilku slotow wedlug mnie nie zwiekszylo by az tak pingu ze porobily by sie straszne lagi..

Czarny_[FH]_pl.

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #39 on: 08 May 2007, 14:06:19 »
Panowie cieszmy sie ze wogole sa jakies polskie serwery:)))))))

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #40 on: 08 May 2007, 16:48:32 »
Quote
daj5zl :
To Ty nie rozumiesz. Moj poprzedni post nie mial na celu zwiekszenia slotow tylko mowie o tym ze dodanie kilku slotow wedlug mnie nie zwiekszylo by az tak pingu ze porobily by sie straszne lagi..


niestery ale kompletnie nie zrozumiales mojego wywodu
zwiekszenie slotow ma 2 efekty
- zwiekszenie pingow w RO, co mozna przezyc.
- lagi na pozostalych serwerach gry - call of duty 2 i enemy territory. tutaj nie bedzie pomiluj od strony tych gier - szczegolnie ET, gdzie gracze sa non stop, i w wykinu lagow od razu by wyskoczyli z pretensa czemu to RO ma wiecej slotow niz ET - przeciez maja do grania na tym serwerze rowne prawo jak gracze RO.

dzieki twoim propozycjom na RO moze i bylo by wiecej slotow ale bylyby lagi, co wiecej na jescze 2 innych serwerach bylby lagi. majac 1 procesor dwurdzeniowy obiciazony w 100% kazdy, nie da sie dac wiecej mocy jednemu programowi bez odjecia mocy innemu procesowi - procesor nie jest z gumy.

twoja propozycja jest taka: aby zrobic sobie troche lepiej (za cene paru niewygod), dokopalbys innym.

Mati

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #41 on: 08 May 2007, 16:58:32 »
Quote
daj5zl :
To Ty nie rozumiesz. Moj poprzedni post nie mial na celu zwiekszenia slotow tylko mowie o tym ze dodanie kilku slotow wedlug mnie nie zwiekszylo by az tak pingu ze porobily by sie straszne lagi..


No to źle myślisz. Nie dość, że w RO podczas grania czuło by się dyskomfort to jeszcze w innych grach, na tym samym serverze. Poza tym, Kaszpir daję Ci to do zrozumienia od kilku postów, ale jakoś nie dociera to do Ciebie.

daj5zl

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #42 on: 08 May 2007, 17:54:40 »
Mati nie badz taki przemadrzaly, ja poprostu mam swoje zdanie a nie ze tego nie rozumiem. Mimo ze serwer obsluguje inne gry wedlug mnie przy +2-4 slotach ping nie zwiekszylby sie znaczaco i to wszystko. Nie zalezy mi na tym zeby na tym serwerze bylo wiecej slotow. Poprostu myslalem ze ten serwer bedzie mial mapy czolgowe z AB, a ze wzgledu na to ze ciezko jest przyciagnac ludzi na mapy czolgowe to 30 slotow to jest minimum zeby zachecilo gracza na serwer.

Mati

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #43 on: 08 May 2007, 18:05:26 »
Jeżeli Cię moja wypowiedź uraziła, to przepraszam :blush. Ja tylko daję do zrozumienia, że tak jak myślisz, niestety, ale się nie da zrobić. I tym, myślę, że można skończyć ten temat. :yes

Ja też chciałbym aby był jakis polski, dobry server z samymi mapami czołgowymi, taki jak Orel czy BlackDayJuly, ale na stan dzisiejszy nie ma co na to liczyc, a szkoda...

wiciu

  • Guest
INEA z Armored Beasts 2.06
« Reply #44 on: 08 May 2007, 19:42:19 »
Hmm... ale ja wspomniałem o możliwości potestowania RO przy większej ilości slotów na INNEJ całkowicie pustej maszynie.
Jakoś ten wątek został przez was pominięty.
No coż... hehe.. niechaj więc będzie jak jest.