Author Topic: Katyń  (Read 8478 times)

pyra.pl

  • Guest
Katyń
« Reply #15 on: 13 July 2007, 19:38:41 »
Troszkę prowokowałem , a Bereza Kartuska to było więzienie polityczne :) Przynajmniej dowiedziałem się dużo o zdjęciu które od początku mnie wstrząsneło, tym bardziej że mam małe dziecko ( 5 lat )

Dziki_Koziol

  • Guest
Katyń
« Reply #16 on: 13 July 2007, 20:32:00 »
Quote
a Bereza Kartuska to było więzienie polityczne


Nie zapominaj o Świętym Krzyżu - tam też siedzieli polityczni i to w o wiele gorszych warunkach niż w Berezie. ;)

pyra.pl

  • Guest
Katyń
« Reply #17 on: 14 July 2007, 13:58:16 »
Na Świętym Krzyżu siedział mój ulubiony pisarz, Sergiusz Piasecki, bardzo barwna postać przedwojennej Polski

Dziki_Koziol

  • Guest
Katyń
« Reply #18 on: 14 July 2007, 23:05:46 »
Quote
pyra.pl :
Na Świętym Krzyżu siedział mój ulubiony pisarz, Sergiusz Piasecki, bardzo barwna postać przedwojennej Polski


O tak," Kochanek Wilekiej Niedźwiedzicy", "Żywot człowieka rozbrojonego", "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - te jego książki czytałem i to po kilka razy. Postać bardzo barwna, niejeden by się zdziwił jak "bawili" się ludzie w Polsce przed II wojną. Hehe, broń, wóda, koks i dziewczyny :D

Lokomotiv

  • Guest
Katyń
« Reply #19 on: 15 July 2007, 00:03:52 »
Quote
PrezesOi :
W Kambodży nie było ani Lenina ani Stalina, i był komunizm z ludzką twarzą.
pyra... to jest prowokacja a'la onet czy ty naprawde porownujesz bereze z katyniem?


Co za bzdura. Ideologia Pol Pota miała więcej wspólnego z anarchizmem niż marksizmem. Pozostałych dumań pseudospeców od komunizmu nie chce mi się komentowac.

PrezesOi

  • Guest
Katyń
« Reply #20 on: 15 July 2007, 05:51:41 »
Quote
Lokomotiv :
Co za bzdura. Ideologia Pol Pota miała więcej wspólnego z anarchizmem niż marksizmem. Pozostałych dumań pseudospeców od komunizmu nie chce mi się komentowac.

Pol Pot, wł. Saloth Sar (19 maja 1925 – 15 kwietnia 1998 ) – komunistyczny dyktator, w młodości mnich buddyjski, nauczyciel i członek Komunistycznej Partii Kambodży. Studiował na prywatnej uczelni technicznej EFR w Paryżu, nie uzyskał dyplomu. Od francuskich komunistów nauczył się ideologii, wstąpił również do francuskiej loży masońskiej. W 1960 roku współzałożyciel Komunistycznej Partii Kambodży a w latach 1963-1979 jej sekretarz generalny. Dowodził oddziałami zbrojnymi Czerwonych Khmerów. Jego światopogląd ostatecznie ukształtował się w ChRL pod wpływem Rewolucji kulturalnej i programu jaki wówczas przedstawił Mao Tse Tung.
No faktycznie nie mial nic wspolnego z komunizmem. Notka z wikipedii.

pyra.pl

  • Guest
Katyń
« Reply #21 on: 15 July 2007, 13:02:25 »
Batalia większa niż o teczki w IPNie he he