Author Topic: Niespójność tekstur na mapach RO.  (Read 3034 times)

ciocia|Ola

  • Guest
Niespójność tekstur na mapach RO.
« on: 07 March 2007, 12:21:45 »
Kto źle patrzy błądzi :), Kto wie co jest grane nie błądzi. Umiejętność orientowania się w przestrzeni jest uwarunkowana płcią mózgu i nie mówię tu o budowie anatomicznej. Pora, więc na lekcje orientacji w przestrzeni :) Nie każdy potrafi odczytywać mapy, nie każdy potrafi szybko orientować się w przestrzeni. Bardzo zły układ jest, gdy podczas wspólnej jazdy samochodem kieruje pojazdem mężczyzna a pilotem jest kobieta :) My nie umiemy czytać map :)

Będąc świadomą swoich ułomności nie mogłam zobaczyć tego, co zauważył KaszpiR na mapie RO-StalingradKessel. Teraz się nie dziwię, że czasem potrafię pobłądzić :) a w szczególności na nowych mapkach MCP, skoro momentami jest człowiek wprowadzany w błąd. Proponuje się przyjrzeć rysunkom poniżej. Po lewej mapka sytuacyjna, – która zapewne umiecie czytać lepiej niż ja, a po prawej screen z tego miejsca.



Nietrudno zauważyć, że ściana budynku ma elewacje zewnętrzna inna niż to, czego byśmy się mogli spodziewać patrząc na tą ścianę ze środka budynku. Ach ta współczesna technologia budowlana. Całe szczęście, że drzwi w budynku nie można otworzyć, bo to dopiero byłby magiczny tunel:) ku wolności :)
Tak podsumowując – zauważyliście więcej takich buraków?!


EDIT: poprawki estetyczne

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Niespójność tekstur na mapach RO.
« Reply #1 on: 07 March 2007, 13:21:14 »
potem dodam wiecej

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Niespójność tekstur na mapach RO.
« Reply #2 on: 07 March 2007, 17:06:55 »
haha Olka jestem pod wrazeniem dobrego posta:))

no a takie efekty to nic innego jak zakrzywienie czasoprzestrzeni:) pomiedzy ta sciana a drzwiami (zaleznie od punktu widzenia) pewnie jest druga mapka (buhah) ;) z istniejacymi podobnymi lokacjami ale odzwierciedlajacymi druga strone zewnetrznych drzwi za roletą i swiat alicji z krainy czarow za malutkimi drzwiczkami z wnetrza kamienicy:P moze nawet krecili tam polski Kingsajz =))
zapalencom i znajacym mapy proponuje poszukiwania 'drugich stron' tych dziwnych lokacji - moze _KaszpiR_ juz je zna :P moze byc z tego niezla wielowymiarowa pajeczynka. ciekawe czy Stephen Hawking grywa w RO, bo sprzężony z maszyna pewnie jest;)

heh przez takie zagrania mapki wydaja sie po prostu WIEKSZE ;) taki trik;) sie ostatnio dziwilem jak upchneli w lokacjach tyle fajnych zakamarkow, a to widac prosty zabieg;) wchodzisz do budynku magazynu a tam cala dzielnica i czlek bladzi, buhaha teraz wiem dlaczego na mapce nie pokazuja czlonkow teamu, pewnie ludzie by zglupieli kompletnie gdzie kto jest, bo polowy by nie bylo albo upchnieci w glowce od szpilki :D niee no spokoo ja wiem, maks realizm:P bardzo relatywny;) (swoja droga powinna byc mini mapka i radar - chocby dzwiekowy z rozroznieniem niemiec/rusek- o promieniu zgodnym z parametrami ludzkiego sluchu, sporo informacji i nawet troche realizmu i latwiej by ogarnąć taktycznie ta krzywa bardzo czasoprzestrzen RO)

a co do płci mózgu, hhaahha Olka przyznaj sie, kogo w pole wywiozlas :)) moze jeszcze odnajdziemy biedaka, pewnie gdzies bladzi w skarpetkach:)

i mam nadzieje ze nie wylece z tematu za trolowanie, szanujcie kosmitow;)

peace & love on earth

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Niespójność tekstur na mapach RO.
« Reply #3 on: 07 March 2007, 19:27:58 »
Stalingrad Kessel
zauwazcie schodki na scianie do wiekszego budynku. oraz okna pod poddaszem
http://red.orchestra.pl/datas/spgm/index.php?spgmGal=maps/stalingradkessel&spgmPic=2#spgmPicture
po drugiej stronie nie tylko nie ma schodow albo i pietra czy dzwi na tej wysokosci - wiecej, jest wielka brama  od srdoka z drzwiami w kolorze do wysadzenia - oczywiscie od strony zewnetrzneij nie ma po nich sladu

komin
http://red.orchestra.pl/datas/spgm/index.php?spgmGal=maps/stalingradkessel&spgmPic=12#spgmPicture
jak sie przyrzycie to musialby miec palenisko na parterze, a tam nic nie ma, chyba ze w podziemiach ... kto to wie