Author Topic: Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?  (Read 19291 times)

Wrona

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« on: 09 August 2006, 07:56:06 »
To znaczy, czy widać wyraźnie przewagę niemieckiej broni pancernej? Grałem chwilkę podczas darmówki i mam niejasne wrażenie, że Panther góruje w starciu z T-34, a może miałem kilka fuksów...

Zyklon

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #1 on: 09 August 2006, 08:01:36 »
Hmmm malo gralem.. Ale powiem tak :) Wszystko zalezy od Ciebie i przeciwnika :) Postrzelalem sobie troszke do IS-2 do T-34 i prawie nigdy nie sciaglem na duzym dystansie za pierwszym razem. Tymczasem bywalo (nie raz !) ze moj Tygrysek plonal malowniczo po pierwszym strzale. Wiec wydaje mi sie ze to bardziej kwestja skilla niz przewagi ruskich badz niemcow w sprzecie pancernym.

pastor44

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #2 on: 09 August 2006, 12:21:31 »
Mam male pytanie do znawców broni pancernej w RO czy jest mozliwe w grze oczywiscie
ubicie IS`a-2, niemieckim Stugiem III ??
(a tak poza wątkiem to zdarzyło mi sie raz zaobserwowac jak załoga bodajze T-34 na mapie Baraszka
(taka zimowa z mostem) tłukła zacięcie we wrak Ferdinanda :D (Ferdinand-Elephant?juz nie pamietam dokladnie
jaki model stoi na tej mapie)

Zyklon

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #3 on: 09 August 2006, 12:46:14 »
Takiego pojedynku jeszcze nie odbylem :D Ale raz zniszczylem pierwszym strzalem T-34, a strzelalem PzIII. Dostal poprostu bezposrednio w gorna czesc wierzyczki (w "dach") gdzie pancerz najcienszy. Akurat jakos tak pod dziwnym kontem do mnie podjechal :D

Macias1973

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #4 on: 09 August 2006, 12:50:43 »
Quote
pastor44 :
(a tak poza wątkiem to zdarzyło mi sie raz zaobserwowac jak załoga bodajze T-34 na mapie Baraszka
(taka zimowa z mostem) tłukła zacięcie we wrak Ferdinanda :D (Ferdinand-Elephant?juz nie pamietam dokladnie
jaki model stoi na tej mapie)

Dla ułatwienia identyfikacji Ferdinand-Elephant to cała poprawna nazwa.
Samobieżne działo przeciwpancerne 8,8 cm Pak43/2 "Ferdinand-Elephant.
Zdjecie

Zyklon

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #5 on: 09 August 2006, 13:50:21 »
No nie dokonca :) Pierwotna nazwa to Ferdinand. Ale po modernizacji jaka te wozy przeszly na poczatku 44 roku zmieniono nazwe na Elephant :) Ale to szczegolik tak naprawde :)

Macias1973

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #6 on: 09 August 2006, 13:56:19 »
Quote
Zyklon :
No nie dokonca :) Pierwotna nazwa to Ferdinand. Ale po modernizacji jaka te wozy przeszly na poczatku 44 roku zmieniono nazwe na Elephant :) Ale to szczegolik tak naprawde :)

Masz racje, nie chciałem sie rozpisywać.

Tyt@n

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #7 on: 11 August 2006, 00:13:27 »
W walkach pomiędzy czolgami liczy sie w większosci skill : )

Hammer

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #8 on: 18 August 2006, 15:37:14 »
Jeśli chodzi o pojazdy to zauważyłem dość niepokojące zjawisko dużej ilości rykoszetów pocisków wystrzeliwanych z Tygrysa (nie wiem jak z Pantery bo raz może tylko nią grałem) i to nie tylko od IS'a-2 ale także T-34 na średnich lub bliskich dystansach (do 700m). Zaliczyłem rykoszet strzelając z Tygrysa w boczny pancerz T-34/85 z odległości ... 400m. :con  
Po przejrzeniu (tylko ogólnym) oficjalnego forum gry doszedłem do wniosku, że twórcy brali pod uwagę jedynie parametr penetracji pancerza (kaliber - grubość pancerza) jednak nie uwzględnili bardzo ważnej rzeczy: jakości wykoniania pancerza (skład stali, obróbka cieplno-chemiczna) oraz jakości używanej amunicji. Chyba nie muszę nikomu mówić, że kultura techniczna niemiec była o wiele wyższa niż radziecka myśl techniczna :D

Macias1973

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #9 on: 28 August 2006, 16:17:13 »
Nurtuje mnie kwestia załogi która jest na pozycji zewnętrznej/obserwacja. Nie mylić z wyskoczeniem z pojazdu.
Zdarzyło mi sie kilkadziesiąt razy strzelić celnie w jakaś cześć pojazdu/czołgu kiedy wspomniany kierowca/działowy/dowódca wystawał i ani razu albo tego faktu nie zauważyłem żeby taki oglądający poniósł konsekwencji w postaci ran czy śmierci.
Trochę to dziwne bo w przypadku trafienia takiego jednak mogło razić odłamkami, pomijam sprawe postrzału z karabinu bo jest to możliwe.

pastor44

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #10 on: 28 August 2006, 16:54:02 »
Balans sił mozemy zauwazyc na praktycznie kazdej mapie
np. Arad i fakt wystepowania tam czołgów ciezkich Is-2
prawda jest bowiem taka ze zaden z wyzej wymienionych czolgów
nie bral udzialu w tej bitwie (bo jest to miejsce prawdziwej bitwy ktora miala miejsce)
Mi osobiscie zawsze sie wydawalo ze takich czolgow Rosjanie po pierwsze
mieli znacznie mniej a po drugie to chyba uzyto ich pod sam koniec wojny...

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #11 on: 03 September 2006, 23:50:05 »
NIE

pastor44

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #12 on: 04 September 2006, 08:26:30 »
To proszę o odpowiedz kiedy ten typ czolgu wszedl w uzycie(pierwsza akcja bojowa)
Aha i moglbys bardziej Cziken rozwinąc swoją wypowiedz bo nie wiem czemu chcesz zaprzeczyc...
Od grudnia 1943 roku do grudnia 1945 , wyprodukowano 4392 czołgi ciężkie IS-2 (z działem kal. 122 mm).
Ale muszę przyznac ze nieustannie modernizowany okazal sie naprawde dlugowieczny
poniewaz sluzyl az do lat 60.A czolgi  Is-2M az do lat 80...

Bohun

  • Guest
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #13 on: 04 September 2006, 09:34:14 »
Nie wiem kiedy pierwszy raz zostały użyte isy-2, ale czytałem kiedyś o bitwie pod studiznkami i tam one występowały, czyli jest to lato 44. Podejrzewam. że na froncie isy-2 pojawiły się znacznie wcześniej.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Czy zbalansowano rozgrywkę, jeśli chodzi o pojazdy?
« Reply #14 on: 04 September 2006, 10:24:32 »
Macias, na temat wystajacych ludzikow z czolgu juz byl temat - bug w grze i czasem sie nie chowaja (czyli np siejesz seria w kolesia ktory w rzeczywistosci tam nie ma (duchy)