Author Topic: instruktarz dla załogi pojazdów  (Read 11440 times)

Wittmann

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« on: 08 August 2006, 12:58:50 »
cześć niewiem czemu ale po co komu taki instruktarz jeśli niema w nim wszystkich pojazdów a właściwie jest pokazana tylko 1/4 gdzie trafić tygrysa albo panzerIV czy t-34,może ktoś to wytłumaczy

Macias1973

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #1 on: 08 August 2006, 13:30:18 »
Myślę ze kilka czynników zaważyło jaka zawartość filmiku instruktarzowego została przedstawiona. Dotyczy również instruktarzu piechoty.
Raz ze długość i rozmiar tego filmu, po drugie jest to jak myślę ogólny zarys podstaw klawiszologi, zachowań, opcji.
Oczywiście różne pojazdy jak i klasy postaci sa zróżnicowane i maja inne możliwości. Ale sens kierowania,poruszania sie jest taki sam. Jeśli co pominąłem, źle opisałem proszę mnie poprawić. Reasumując rzadko w innych pozycja/grach spotyka sie takowy film, wiec jest to przydatne i pomocne. Na pewno nie zaszkodzi. A sprawa przydatności i oceny po co to jest juz kwestia indywidualna.

Goral

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #2 on: 08 August 2006, 13:35:05 »
Może nei zauważyłeś, ale nie jest to pełny instruktaż tylko przeglądówka dla początkujących graczy, którzy np. przez pierwsze 2 dni nic nie robili tylko pytali sięna serwerze "jak sie wsiada do czołgu?". A tu mają jak na dłoni, że należy stanąć przy czołgu i nacisnąć kalwisz "Z" (no i trzeba być do tego uprawnionym, bo do czołgu może wejść tylko czołgista).
Jest też pokrótce pokazane jak co obsługiwać, czyli co i czym się robi. A taktyki to już musisz się sam nauczyć.
Polecam do tego dobrą mapkę RO-Lubjankow-Schiessbahn dostępną w Mapowisku oraz instrukcję dostarczoną wraz z grą.
[_]
Przy okazji proszę o stosowanie właściwej formy pisowni czyli instruktaż a nie instruktarz

Macias1973

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #3 on: 08 August 2006, 14:14:45 »
[_]
Przy okazji proszę o stosowanie właściwej formy pisowni czyli instruktaż a nie instruktarz
[/quote]
Oj oj, to w sumie ja tez źle napisałem, choć jest pewne wytłumaczenie: jest dopuszczalna forma przez rz - ( dawna książka z instrukcjami) ale niewątpliwie masz racje..powinno być ż.

krv[PL]

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #4 on: 08 August 2006, 22:11:53 »
Quote
Wittmann :
cześć niewiem czemu ale po co komu taki instruktarz jeśli niema w nim wszystkich pojazdów a właściwie jest pokazana tylko 1/4 gdzie trafić tygrysa albo panzerIV czy t-34,może ktoś to wytłumaczy



lubie jak ktos chce miec wszysko na gotowo!

KLIKAJ!!!!!!!!!!!!

ramzes

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #5 on: 15 September 2006, 03:14:28 »
siemka gram z RO moze ze 2 dni juz:) i mam klopot bo ciagle nie moge nikogo zabic z wiekszej odleglosci TANKIEM;/ bawie sei tym q i p ale nic nie daje o co z tym come one?? nie lepiej na 0 miec i probowac szczescia:P :D

Guz

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #6 on: 15 September 2006, 03:23:34 »
Przyciski "Q" i "E" odpowiadaja za ustawienie celownika na dana odleglosc, ktora jest podna w metrachw prawym dolnym rogu ekranu. Co do przydatnosci to ja nie wyobrazam sobie gry bez tego, twoje problemy moga byc spowodowane zlym ustawieniem celownika. Polecal bym odpalil swoj wlasny pusty server i przetestowal o co w tym chodzi. Czyli ustawic celownik w jednym punkcie - najlepiej dosc dalekim, i nasteponie strzelac zmieniac ustawienia celownika o 200 metrow i strzelac po 3-4 strzalach zrozumiesz o co w tym chodzi. Pamietaj tez ze wiekszosc walk pancernych na standardowych mapach odbywa sie na dystansie nie wiekszym niz 500m

ramzes

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #7 on: 15 September 2006, 16:56:14 »
Dzieki za ta podpowiedz;) coz bede probowal moze uda mi sie ustrzelic TANKA z daleka profesjonalnie pozdr

Czarny_[FH]_pl.

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #8 on: 03 January 2007, 21:18:13 »
No wlasnie cos z tymi celownikami ale tylko w T-34/76 i KW1/76 po ostatnim patchu jest nie tak.Zauwazyliscie ze te 76-tki bija teraz strasznie daleko pomimo ustawienia celownika na 0 a jesk\li ustawimy na 200m czy tez lepiej na 400m to pocisk leci daleko w gore i przewaznie przelatuje na wrogimi czolgami pomimo ze one znajduja sie duzo wiecej:( Najlepiej to widac na mapie Black day July co wczesniej nie bylo miejsca:(

Damianx2x2

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #9 on: 04 January 2007, 14:43:59 »
Zrobiles maly odkop tematu ale i ja sie dolacze :D Jak wy okreslacie odleglosc i ustawiacie potem dzialo tak ze trafiacie , bo ja np. zawsze mam ustawione na 0 i zawsze trafiam za 1 razem nawet jak czolg jest w odleglosci 200 czy 2000m :] Bo ja nie mam takiego oka zeby okreslic odleglosc ale wystarczy ze podniose celownik troszki wyzej i gotowe :)(najlepszy do takich strzalow moim zdaniem jest is2)

Czarny_[FH]_pl.

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #10 on: 04 January 2007, 19:58:56 »
Dokladnie tez generalnie nie ustawiam celownika bo szkoda czasu a te ustawianie odleglosci to jest na czuja,taka mala namiastka realizmu:)

Damianx2x2

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #11 on: 04 January 2007, 20:20:37 »
Quote
Czarny_[FH]_pl. :
Dokladnie tez generalnie nie ustawiam celownika bo szkoda czasu a te ustawianie odleglosci to jest na czuja,taka mala namiastka realizmu:)


Nom na standartowych mapkach to dla mnie bezuzyteczne ale gralem przedchwilka na blackdayjuly gdzie czolg to ledwo widac taka odleglosc to sie bardzo przydalo, wystarczylo tylko zwiekszyc dystans i trafiales :) Mialem tez smieszna akcje . Jade na tej mapce i za chatki wyjezdza rosyjskie t34 i bylismy od siebie 10m. Obaj pod katem i walilismy do siebie i ciagle szly rykoszety, potem zaczalem sie zblirzac jak i on, po sekundzie stalismy 0,5 metra od siebie bokami :D ach to cudownie musialo wygladac, a co smieszne czolgi dalej byly cale ;] Wykonczyl mnie drugi t34 ktory zajechal mnie od tylu bo ten pierwszy przeslanial mi caly celownik :)

krv[PL]

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #12 on: 07 January 2007, 19:37:16 »
zmiana odleglosci to jest staandardowa technika... mi najbardziej brakuje mozliwosc nastawy celownika w snajpach :(

Tomciaz_PL

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #13 on: 12 January 2007, 09:31:49 »
Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem pobawić się ustawieniami celownika i wiecie co? Genialna sprawa! Ułatwia życie bardzo. Na mapach pokroju BDJ nastawy na 200 i 400 metrów okazują się niemal w 100% skuteczne :yes:yes:yes. Oczywiście jest to kwestia wyczucia, ale mi osobiście bardzo łatwo przyszło opanowanie tej techniki.

BTW: Jak używać nastaw w T-34/85 i IS-2? Nad grotem po środku okularu znajduje się pozioma linia wędrująca w górę wraz ze zwiększeniem odległości, ale nie mam zielonego pojęcia jak używać tego rodzaju celownika. Proszę o pomoc!

Wrona

  • Guest
instruktarz dla załogi pojazdów
« Reply #14 on: 13 January 2007, 05:12:23 »
Quote
Tomciaz_PL :
 Nad grotem po środku okularu znajduje się pozioma linia


celujesz punktem przecięcia linii o której mówisz z linią pionową