Author Topic: Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??  (Read 36442 times)

Wrona

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« on: 02 February 2007, 13:08:35 »
Witam!

Dziś (2.02) wieczorem około godziny 20.00 chcielibyśmy z Matim i jego ludźmi spróbować zagrać w sposób planowany, z taktyką, dyscypliną i rozkazami.
Potrzeba jeszcze kilku osób chętnych do tej eksperymentalnej rozgrywki.

Każda ze stron konfliktu wybierze podczas przeznaczonego na to czasu na początku meczu swojego dowódcę, ten z kolei obsadzi role kaemisty, sapera, snajpera itd. Będzie obowiązywać posłuszeństwo rozkazom, brak samowoli, voicechat, pilnowanie ustalonej wcześniej pozycji w szyku, zakaz nadespamu (bezładne rzucanie granatami bez rozkazu) i kilka jeszcze rzeczy, które omówione zostaną przed rozpoczęciem potyczki.

Najprawdopodobniej dla zwiększenia poziomu realizmu wszyscy zostaną poproszeni o korzystanie wyłącznie z kanału Local czatu głosowego i nie pisanie niczego na klawiaturze. Zgodziliśmy się z Matim, że najmiodniej będzie zagrać najpierw na próbę tylko z jednym życiem na mapę.

Chętnych prosimy o zgłoszenia w niniejszym wątku.

asn

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #1 on: 02 February 2007, 16:39:58 »
życzę szczęścia...

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #2 on: 02 February 2007, 17:53:46 »
No to jak z tym graniem macie ludzi ja bardzo chetnie podporzadkuje sie madremu dowodcy;) no albo sam poprowadze karna druzyne do boju;)

Mati

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #3 on: 02 February 2007, 19:20:08 »
Trzeba będzie ustalić jakiś termin.

EDIT: Ale to jak będą ludzie ^^

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #4 on: 02 February 2007, 19:35:44 »
Quote
Mati :
Trzeba będzie ustalić jakiś termin.


Taa ale co najmniej z 2 dniowym wyprzedzeniem, tutaj coś rozkręcić to trzeba czaaaasuuuu ;)
Hmm a poza tym to nie wiem jakim schematem dobierzecie ludzi, ale assasin trochę racji ma;)
Jak robiliśmy "choinkę" to wystarczył 1 chopek-roztropek żeby wcu-rwić innych i mocno pomieszać szyki :)
A logistycznie to jak by to miało wyglądać, żeby uniknąć takiego czegoś, "prywatna" sesja wytargowana u (BACZNOŚĆ!) Admina (SPOCZNIJ!) czy jak?? ;)

Mati

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #5 on: 03 February 2007, 08:05:12 »
Dobranie ludzi chyba najbardziej sprawiedliwe będzie poprzez losowanie (?). Będą 2 teamy z, których wyłoni się 1 lub 2 dowódców, którzy będą koordynować działanie danej grupy.

Z.A.Q

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #6 on: 03 February 2007, 09:03:42 »
Na jakim servie??

Mati

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #7 on: 03 February 2007, 09:10:31 »
Spokojna głowa, jak będzie trzeba (czyt. jak będą chętni) to server się załatwi.

BTW. Mówcie wprost, czy chcecie czy nie, bo takie pytanie nie bardzo mi mówią... W sumie to nic mi nie mówią.

Goral

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #8 on: 03 February 2007, 13:03:36 »
Wylosować dowódców? Bez sensu. Ktoś albo jest dowódcą albo nim nie jest. To trzeba udowodnić, a nie "wyciągnąć krótszy patyk".

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #9 on: 03 February 2007, 13:16:02 »
dowodcow wybiera grupa ;D

asn

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #10 on: 03 February 2007, 13:17:23 »
juz wiem jak to wszystko wypali... nady będą latać gdzie chcą i nikt się nie będzie słuchał xD

YankeSmgn

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #11 on: 03 February 2007, 14:23:01 »
Quote
assasin :
juz wiem jak to wszystko wypali... nady będą latać gdzie chcą i nikt się nie będzie słuchał xD


Pesymista :S

Termin juz jakis ustaliliscie ?

Mati

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #12 on: 03 February 2007, 15:30:04 »
Quote
Quote from: Wylosować dowódców? Bez sensu. Ktoś albo jest dowódcą albo nim nie jest. To trzeba udowodnić, a nie "wyciągnąć krótszy patyk".


A gdzie ja pisałem, że wylosuje się dowódcę ? :> Heee ? Dowódcą musi być ktoś kto się orientuje i wie "co z czym się je". Najprawdopodobniej losować bedzię się ludzi do drużyn, żeby było sprawiedliwie albo ustali się z góry.

Quote
Quote from: juz wiem jak to wszystko wypali... nady będą latać gdzie chcą i nikt się nie będzie słuchał xD


Daruj sobie chłopie...

Quote
Quote from: Termin juz jakis ustaliliscie ?


Jeszcze nie. Najpierw trzeba zebrać ludzi, a potem ustali się termin. Przyjmując optymistyczny punkt widzenia to myślę, że w następny weekend takie coś by się zagrało.

Yab_PL

  • Guest
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #13 on: 03 February 2007, 17:10:11 »
imho koncepcja calkiem fajna, ale raczej gorzej z realizacja. Po pierwsze to graczami musza byc tacy z 'glowa na karku'. Nie chodzi mi tutaj ze tylko klanowcy, ale tez nie tacy z ulicy. Nie twierdze ze kazdy nowy to idita, ale 3a zrobic jakas selekcje, tych co sie spotyka na serwach i potrafia cos zagrac a nie stoja na respie i strzelaja w slonce. Dwa: 1 zycie. Rozumiem, RO jest z zalozenia gra kamperska, z reszta ja nic nie mam do kamperstwa, ale przy takim systemie rozgrywki obroncy beda starali sie grac na czas. Poza tym jak sobie wyobrazacie realizacje tego? Trzy: pomijajac fakt podporzadkowania sie graczy to 3a zrobic cala hierarchie, na wypadek jak dowodca zginie. Poz tym ciezko tez bedzie wytlumaczyc gdzie kto ma sie z czym rozlozyc. Z tymi granatami to tez debilstwo, bo nawet na publicach granaty sa w ogromnej czesci rzucane 'inteligentnie' czyli po to zeby wyrzadzic krzywde wrogowi, czy to w obronie czy w ataku. Granaty 'na komende' moga wiecej strat niz pozytku przyniesc.

Btw. wiele z elemantow wymienionych przypomina gre klanowa 8)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Kto chce spróbować gry w RO 'z dawką roleplay'??
« Reply #14 on: 03 February 2007, 21:00:10 »
Co do terminu, no wychodzi że w przyszły weekend będzie najlepiej (tzn. wystarczający czas na zgłoszenia "śpiochów" a na tyle bliski żeby chęci nie opadły ;) )... z tym że należy chyba narzucić sztywny termin samej rozgrywki, a także deadline do zgłoszeń :)... inaczej po prostu będzie bur....nieporządek :D
Co do samej gry, bo przygotowania pewnie na jakimś TS'ie się odbędą (podział, wybór itd.) to oczywiste jest myślenie wszystkich zawodników a nie wykonywanie "ślepo" komend, na tej samej zasadzie przy śmierci dowódcy drużyna leży...najpierw merytorycznie a za chwilę już fizycznie ;)
Tak więc ustalenie "łańcucha dowódczego" jak najbardziej wskazane.
Jak wspomniałem inteligencja w grze ma się także objawiać tym, że jeżeli dowódca kategorycznie nie zakaże strzelania, obowiązuje "ogień wolny" a więc jeżeli możemy oddać pewny strzał to strzelamy, tak samo z rzutem granatu - myślę że różnicą od "zwykłej" gry będzie NIE rzucanie granatów "na pamięć" i na ślepo w miejsca domniemanego pojawienia się wroga...zasymulujemy tutaj sytuację gdzie jedna jak i druga strona na mapce jest "pierwszy (i ostatni) raz"...a nie 90 czy któryś tam z kolei :) Karność drużyny to utrzymanie szyku (jeżeli oczywiście nie leci do nas granat przeciwnika :) ) a także czego mi baaardzo brakuje w niezorganizowanej rozgrywce WZAJEMNE OSŁANIANIE SIĘ, może taktyczne poruszanie się dwójkami, tzw. "chyłkiem i zakosami" :D:D, każdy doniesie MG amunicje a ten da prawdziwe "covering fire" a nie będzie starał się wyłuszczać fragi z krzaków :D:D
No to tyle, a co do udziału to nie zawsze niestety chcieć znaczy móc, więc dobrze poznać dokładny termin zawczasu, coby można podziałać w temacie wygospodarowania godzinki lub więcej ;) na rozgrywkę, więc please dajcie bliższe namiary to z chęcią się zgłoszę :):)