Author Topic: Chęć udziału w sparingu  (Read 5169 times)

matchaus

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« on: 22 January 2007, 08:04:09 »
Witam wszystkich,

Na wstępie kilka słów o sobie i o grupce znajomych z jaką mam przyjemność grać w "Red Orchestra".
Jestem już dość "wiekowym" graczem. Moje początki grania, to praktycznie początki historii komputerów PC.
Jeśli mówimy o graniu w "multi", to najwyżej cenię sobie kulturę osobistą i czystą grę (koniecznie w tej kolejności!).
Tyle o sobie.

Gram wraz z grupką dobrych znajomych od ładnych paru lat.
Nie wiem czy ktoś z Was spotkał nas na serwerach - występujemy z tagiem klanowym [FrL] albo [KG/W].
Moi koledzy są w podobnym wieku do mojego. Posiadają też podobne zapatrywania jeśli chodzi o "kulturę gry".
Choć obecnie nie tworzymy formalnie klanów, to nasze tagi są pamiątką po grze w "Medal of Honor". Swojego czasu (kilka lat temu) bawiliśmy się w "grę klanową" dość "poważnie".
Obecnie nie gramy już w "Medala" - gra znudziła się nam dość mocno (do tego zestarzała), no i mieliśmy problemy z regularną grą w większym teamie.

Dlaczego Red Orchestra?
Gra, gdzie główny nacisk położony został na realizm musiała wzbudzić nasze zainteresowanie. W końcu w "Medala" graliśmy na realizmie CPR 1.11 - był to ówcześnie najmocniejszy z używanych na świecie realizmów (BTW - Polacy mieli z tego powodu sporo problemów w konfrontacji z klanami z Europy, grających na mniej "wymagającym" realizmie).
Dalej - pomimo oczywistych wad RO, jesteśmy zdania, że takie "symulowanie pola walki" jest krokiem w dobrą stronę.
RO nie jest FPSem ceniącym "akrobatyczne strzelanie" (np. "Call of Duty") - to nas cieszy najbardziej.

Gramy w "Red Orchestra" od czasu jej premiery na świecie. Czy regularnie? Ostatnio tak.
Unikamy jednak polskich serwerów. Po pierwsze z uwagi na brak interesujących map (o tym za chwilę), a po drugie z powodu nierzadko skandalicznego zachowania polskich graczy.
Grywamy wieczorami - po 22.00.

Nasze ulubione mapy, to mapy "kombinowane", gdzie współdziałanie piechoty i pojazdów ma kluczowe znaczenie dla zwycięstwa (naszą "ukochaną" mapką jest "Berezina").

Szukamy jakiegoś polskiego klanu (ew. grupy ludzi), którzy tak jak my cenią kulturę gry, oraz grają w RO późnymi wieczorami.
Jesteśmy w stanie wystawić od 6 do 10 osób (może nawet więcej), aby zagrać jakiś sparing, albo po prostu pobawić się wspólnie.
Nie posiadamy obecnie serwera (niestety...).

Moje GG - 25024 (non-stop niewidoczny)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!

slawekk

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #1 on: 22 January 2007, 13:22:29 »
Witam RO graczy.
Jestem z opisanego powyżej teamu używającego taga [FrL]
Przyłaczam sie do matchausa i też zapraszam do wspólnej zabawy w RO. Mamy nadzieje ze w końcu zagramy przeciwko jakiemuś mocnemu przeciwnikowi z którym gra jest o wiele przyjemniejsza niż walka z pospolitym ruszeniem :)
Szkoda ze liga na Clan Base dotyczy tylko map piechociarskich -ja preferuje czołgi, ale najlepsza zabawa to kombinacja- najlepiej taka jak na wspomnianej w poscie wyżej Berezinie.
Nie znamy "polskiej sceny RO" - jeśli oczywiście coś takiego istnieje :)  (kiedy slysze "polska scena czegośtam to noz sam sie otwiera :D: ) ale mamy nadzieje ze są  jacyś gracze w Polsce grający coś więcej niż tylko niezdyscyplinowanie mięsko armatnie.
Do zobaczenia na polu walki
Pozdrawiam

Dziki_Koziol

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #2 on: 22 January 2007, 14:15:10 »
Tzn, wasza propozocyja dotyczy tylko "grup zorganizowanych"? Nie należę do żadnego klanu, ale chciałbym spróbować gry, która byłaby w jakiś sposób zorganizowana itp, a nie tylko polegała na "każdy sobie punkty skrobie" :) Dodam, ze jestem w podeszłym wieku i chamstwa również nie lubie. :D

MataDor

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #3 on: 22 January 2007, 14:18:29 »
Co do polskich servów to muszę się nie zgodzić bo panuję tam generalnie porządek. Jednostki nie pożądane są szybko banowane. Teamplay też jest niezły. A mapy są standardowe, czyli takie jakie gramy w ligach, jak dla mnie wypas. Mapy piechociarskie to kwintesencja tej gry.
A co do wieku to widać że nie jesteście osamotnieni ;)

W lidze RO w CB mało się dzieje.
Za to ROL działa ostro i meczy odbywa się tam zatrzęsienie – jak najbardziej polecam tą ligę (mimo że mój team właśnie z niej wyszedł, ale to inna sprawa….)

http://www.roladder.net/index.php?site=news

na tej stronie łatwo znajdziecie sparing partnera, sporo teamów się ogłasza jak widzę

I jakby co zawsze można spytać na quake.net kanał #roladder

Powodzenia :)

PS. jak nie dacie rady nikogo znaleźć (xfire:matador76, gg:164474) na spara to dajcie znać, może coś się wymyśli

ciocia|Ola

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #4 on: 22 January 2007, 15:31:21 »
Hm, to eee.... no zdziwił mnie ten post. Bo ja właściwie tylko gram na polskich serwerach i z małą, ale jakże sympatyczna grupką ludzi spędzam miłe chwile ganiając z Mosinem późnymi wieczorami, (co jest rzeczą względna, bo dla jednego 23.00 to późno a dla drugiego to dopiero dzień :P )
matchaus, slawekk może kiedyś wesprzecie POLSKĄ SCENE RO pogrywając na rodzimych serwerach, tym bardziej, że jak mówicie cenicie sobie kulturę osobistą z racji wieku :) ja, co prawda jestem jeszcze młoda dla 12-latków to już raczej stara :) , ale z racji płci lubię porządek.
MIŁEJ ZABAWY W RO życzę PA

EDIT: ort

Goral

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #5 on: 22 January 2007, 16:56:21 »
Trudno się z ciocią nie zgodzić.
Zresztą polskich serwerów obecnie jest chyba 4 czynnych. 2 są pod egidą Red.Orchestra.PL, jeden jest tylko z mapkami standardowymi a drugi custom only ma chyba 95% wszystkich oficjalnych customów (chyba mamy największe mapowisko na Świecie!).
"Nasi" ludzie też kontrolują serwer ICP, i większość z nas kulturę osobistą i team play ma na pierwszym miejscu. Nie pozwalamy zepsuć charakteru RO, który jest wyjątkowy.
Dlatego zawsze można sobie popykać w doborowym towarzystwie dla przyjemności i zabawy.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Chęć udziału w sparingu
« Reply #6 on: 22 January 2007, 19:01:23 »
212.76.32.52:7757:7767  [PL] Red.Orchestra.pl & Aster.pl [only custom maps]
zapraszamy bo czasem są mapki custom na które często włażą zagraniczni, ale i Polaków jest wystarczająca ilość i to raczej ci z klasą (chamstwo nagradzamy banami)

matchaus

  • Guest
Chęć udziału w sparingu
« Reply #7 on: 01 February 2007, 09:54:01 »
Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie!

Nawet nie wiecie jak bardzo mnie cieszy "tępienie" chamstwa.
Brak kultury to wielka przypadłość polskich serwerów (mówię ogólnie) i każda inicjatywa mogąca ukrócić ten proceder jest mi szczególnie bliska.

Dziki_Koziol ---> Nie wiem pod jakim nickiem grasz, ale jeśli nas spotkasz, to zagadaj - zapraszamy na własny TS, oraz do wspólnej gry.
(orócz tego moje GG masz przy nicku)

MataDor ---> Nie dziwię się Twojemu podejściu co do map "piechociarskich". Jeśli ktoś pragnie grać "pro", to jest praktycznie na nie skazany (oczywiście poza zamiłowaniem w tego typu mapkach).
Nasze obecne nastawienie jest bardziej "4fun", więc... główną zasadą jaką się kierujemy jest dobrze się bawić w grupie (nie każdy lubi tylko biegać, więc preferujemy mapy "kombinowane").
Dziękujemy za zaproszenie - jeśli zdrowie pozwoli :wink to się na pewno spotkamy.

ciocia|Ola ---> Z wielką chęcią wsparlibyśmy scenę RO, gdyby nie fakt, że nasze ulubione mapki rzadko pojawiają się na naszych serwerach :/
(Standartowe - Arad, Bondarevo. Zmodyfikowane - Berezina, Smolensk_Stalemate, PariserPlatz, wateverovko)
Choć nie stronimy od map stricte "piechotnych, to gustujemy w mapach "kombinowanych"...
O trudnościach "wspierania" sceny RO niech najlepiej świadczy fakt, że dużo lepiej znam Mike'a_Nomada (z serwerów i z oficjalnego forum) niż Was :)

Goral ---> Całkowicie się z Tobą zgadzam co do wyjątkowego charakteru RO. Dobrze, że ktoś w Polsce to zauważył i docenił.
A jeśli chodzi o mapki, to... cóż... wchodząc do gry koło 22.00 nie spotykam u nas tych "customowych"... Pewnie jest to wynikiem takich a nie innych preferencji naszych graczy.
Nie - ja nie zamierzam dyskutować z gustami. Cieszę się, że ludzie garną się do tej świetnej gry, tyle, że my gramy wtedy gdzie indziej :)

_KaszpiR_ ---> Jeszcze dziś dodam serwer do ulubionych i będę sprawdzał co tam aktualnie "leci".


Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam!

Over & out.