Author Topic: Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?  (Read 27123 times)

KraKooV

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #15 on: 22 December 2006, 11:07:39 »
Ja zdecydowanie wole jeździć bez załogi. Jakoś narazie chyba 2 albo 3 osoby mi sie podobały jak jeździły ze mna ale zawsze bez jest lepiej. Zawsze samemu sobie ustawisz ten czołg itp. A jak ktoś inny juz to zawsze coś nam pasować nie będzie :).

pyra.pl

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #16 on: 29 December 2006, 18:28:31 »
Witam
Nawet "nowy" może coś potrafić, sam widziałem jak jakiś "klanowy" driver leciał na złamanie karku po polu bitwy i skończył jako dymiący stek. Sztuką jest zajść przeciwnika ze strony najmniej spodziewanej i powoli, aby działonowy/dowódca mógł zobaczyć cel i podać komende mechanikowi. Jak ktoś zna mapy może nieźle powymiatać przeciwnika nawet ze słabym/nowym mechanikiem (pod warunkiem że ten słucha rozkazów). Jeśli mnie zobaczycie w czołgu, nie krzyczcie "wypad" lub "spe...j" bo tego nie lubie !!
Gwoli wyjaśnienia, co do czołgów to kłania się dawna Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu (rusznikarz/działonowy).
Dziękuje za uwage.

voodo

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #17 on: 07 February 2007, 09:10:33 »
ogolnie lepiej jest grac z kims kumatym. malo takich,, przy przeladowywaniu lepiej spieprzac za oslone, jak sie ma drivera. w czolgu tylko przez tsa. moze jakos podobieramy sie w pary? :o) skoro tu sami kumaci? wtedy rozgrywka wiele by zyskala.
pozdrawiam
Rafal


J@hoo

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #18 on: 15 February 2007, 11:40:06 »
Stary temat, ale ja jestm nowy. Osobiście grywam wyłącznie w takowe gry, RO nie jest prosta grą ale przyjemną. Do rzeczy:
1. Tzw. "Klany" - otóż zacząć trzeba od zachowania klanowiczów w grze - 78% to opyszałki, którzy myślą że są cool, w rzeczywistości kończą rozgrywkę jako przegrani. Kolega pyra.pl wyjaśnił dosadnie słownictwo ów "super" graczy.
2. Czołg aby był w pełni wykorzytany musi mieć obsadę, zatem jeżeli jest załoga w 100% nawet laików bez TS-a lub innej formy łączności ma 30% szansę przeżycia na polu.
3. Jak kazdemu wiadomo każdy z załogi ma inny punk widzenia, zatem komunikacja jest wskazana.
4. Dowódca czołgu powinien być na wieży działa a nie z okiem w lufie - w ten sposób ma większe pole widzenia i to jest błąd podstawowy, który w większosci przypadków kończy się wielkim buum i smiercią załogi.
5. Komendy dostępne w grze są zbyt płytkie, zatem cięzko się porozumieć pomiędzy mechanikiem, a dowódcą w przypadku laika.
6. Grając i używając obojętnie jakiego programu do gawędzenia, wiadomą sprawą jest, ze rozkazy i ich wykonanie skutkuje w 95% (te 5% zostawiam na reakcje mechanika), jest to równorzędne z tym, że zniszczenie takiego czołgu staje się niezmiernie trudne.

Krótko mówiąc :
a) Używając czołgu nalezy mieć: np. TS-a + załogę (nie musza być to klanowicze)
b) W przypadku braku komunikacji - osobiście wolę jeździć samemu, niestety moje szanse są nikłe, bo jak wiecie trzeba oddać strzał, przeładować i do tego nie dac sie zestrzelić przeciwnikowi, a wiąże się to z tym że trzeba odjechać, podjechać, schować się lub użyc innej dostępnej formy osłony przed strzałem.

slowak111

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #19 on: 15 February 2007, 14:18:56 »
Quote
J@hoo :
Stary temat, ale ja jestm nowy. Osobiście grywam wyłącznie w takowe gry, RO nie jest prosta grą ale przyjemną. Do rzeczy:
1. Tzw. "Klany" - otóż zacząć trzeba od zachowania klanowiczów w grze - 78% to opyszałki, którzy myślą że są cool, w rzeczywistości kończą rozgrywkę jako przegrani. Kolega pyra.pl wyjaśnił dosadnie słownictwo ów "super" graczy.



Jestesz nowy? To z kond taka ocena, klanowiczow RO???

seba200

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #20 on: 20 February 2007, 12:22:40 »
yoo

Generalnie wyznaje taka zasade ze komadir rzadzi! ale.....
po 1-sze: kiedy widze ze penetracja nastapila jako kierowca ustawiam czolg na 11 lub 1(pod warunkiem ze widze gdzie jest nasz oponent) dlatego ze nastepna kulka bedzie przyslowiowym gwozdziem do trumny. Niech nikt nie krzyczy w sluchawke teksty typu: "czekaj, juz go widze, - czekaj gdzie sie obracasz". Tego typu teksty doprowadzaja mnie do furii. Kierowca jest naprawde waznym elementem gry, wazne jest ustawiene do 2 czolgu. Wyjezdzanie na "szeryfa" czasami nie ma sensu. Jesli zalozymy ze niedlugo na wszyskich mapach bedzie nowy patch pancerny  to warto przemyslec co robimy w danej chwili. Poza tym komandir musi przekazac co to za czolg do nas wali, by ewentualnie zamiast ustawiania na 11 lub 1 poprostu sie wycofac by obrac inna taktyke.
po 2-gie: oszolomow nie brakuje, czasami sam wole pojezdzic zeby sobie troche pograc dluzej, bo wezmy taka mape konigplatz. Tygrys wyjezdzajac z respownu, czasami odrazu dostaje od ustawionego Is-a, a wiekszosc tych oszolomow poprostu jezdzi byle do przodu. Predkosc jaka zazwyczaj jezdze(jak ktos prowadzi) to istny wyscig pokoju. Wszszyscy zasuwaja jakby im ktos za to kase dawal:) Ludzie naprawde nic nie da sie ustrzelic jak buja tak jak podczas sztormu:) wiecej ustrzelilem jezdzac spokojnie do kazdego wzniesienia i majac czasami mapke jak na dloni wystawiajac tylko wiezyczke.

Przeplyw informacji miedzy komandirem a driverm jest mega wazna. Mamy tez pozycje strzelca MG ktory tez jest mega wazny - widzi najwiecej pod ostrzalem. To on najwczesniej widzi to co dzieje sie w granicach 100 metrow i wiecej wokol czolgu, koszac przy okazji piechote. Ta gra nie jest na fragi tylko gra zespolowa.

pozdrawiam

PrezesOi

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #21 on: 21 February 2007, 08:03:10 »
Pyszałek mode ON:
1. nie lubię dłużyzn na mapach czołgowych - dlatego staram się ultra szybko zakonczyc zwyciestwem te mapki. ostatnio udało się odbębnić Arad w około 3-4 minuty (obie rundy), zaraz po tym Ogledów-tu juz gorzej bo w sumie jakies 10 minut
2. czołg z pełną załogą? jestem od zawsze ich zwolennikiem, po stronie przeciwnej :) zawsze to mniejsze zagrożenie dla dobrego singlowego czołgisty w RO.
3. po co mi commander i jego cudowna lornetka skoro znam rozkład respow wroga, i możliwe marszruty, obojętnie jakby nie kombinował? po co mi kierowca skoro jego czas reakcji nawet na TSie jest o sekundy gorszy od tego co sam planuje zrobić i zrobię?
4. gram od lipca i nie spotkałem ANI JEDNEJ 2-3 osobowej załogi która miałaby szanse w starciu z doświadczonym samotnikiem.
Pyszałek mode OFF.

Alex

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #22 on: 21 February 2007, 09:06:02 »
Mapy czołgowe=zło konieczne, nie przepadam i nie lubie. Bo czołgi w RO to chyba jakas pomylka. Autorzy gry może mieli i dobry pomysl ale efekt koncowy to porażka. Daleko im do symulatora i niedużo bliżej do zręcznościówki.

Jedyna mapa z czołgami na której lubie grać to Oględów. Ale i tak gram zawsze jako pak-zolnierz wg reguły #1 Prezesa-"jak najszybciej to skończyć".

W pkt 2 Prezes też ma rację, tylko, że ja wychodze z odrobiny innego zalozenia: trzech w czołgu przeciwnika=3 fragi naraz (czolgi w starciu z piechotą na ogledowie mają małe szanse i nie pomoże tutaj 1 czy 3 osobowa zaloga). Zagrożenie dla piechoty czy czołgów (przy 3 osobowej załodze) takie same jak przy jednoosobowej.

Ten nowy mod nic nowego oprócz zmiany równowagi sil. I wcale nie jestem przekonany czy akurat na lepsze.
A nowy tryb lornetki? Po co to komu. Nim zdazysz sie dobrze rozejrzec i "zaplanowac" trasę to juz jestes trup.

Wrona

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #23 on: 21 February 2007, 13:04:00 »
Myślę, że post trochę zbyt radykalny. Wystarczyłoby: nie lubię czołgowych. I tyle - de gustibus non est disputandum...
I nie: "po co to komu", tylko "ja tego nie potrzebuję. Ale powodzenia Alex na mapach stricte piechociarskich... Pzdr!

seba200

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #24 on: 21 February 2007, 15:48:35 »
No alex przydalbys sie na froncie do ubezpieczania pozycji czolgow zeby jak piszesz "(czolgi w starciu z piechotą na ogledowie mają małe szanse i nie pomoże tutaj 1 czy 3 osobowa zaloga)"
Nowy mod? - hmm jesli nie widzisz roznicy to urzyj lornety:))) - bez obrazy

Alex

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #25 on: 21 February 2007, 17:57:22 »
No dobra seba200, "użyj" lornetki i powiedz co takiego cudownego ten mod wnosi. tylko nie przytaczaj mi tego co mogę sam wyczytac tutaj na forum w artykułach. i na ktorej ze standardowych map czołgi mają decydujace znaczenie dla zwycięstwa; moim zdaniem na żadnej.

J@hoo

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #26 on: 22 February 2007, 07:40:34 »
Quote
slowak111 :
Quote
J@hoo :
Jestesz nowy? To z kond taka ocena, klanowiczow RO???


Tak nowy z bagażem doświadczeń w grach o podobnym klimacie, jak również doświadczony klanowicz (nie w RO). Oceniam zawsze zaistniały fakt, który dotyczył mojej osoby.
Przykład:
Czołg - gościu w nim siedzący z tagiem [xxx](nie będę tu wymieniał klanów RO) siedzi w wieży, zatem wchodze na pozycję kierowcy i co czytam :"spadaj to mój czołg" - lol? niestety tępak grał z kolegą z klanu ale byli w przeciwnych drużynach. Przykład 2.: Gram MG - wołam o ammo - podbiega klient i mi daje ...... kolba w łeb,  dodatkowo dopisuje ;P - czyż to nie piękne?, czy RO jako gra zespołowa to tylko klany? klanowicz klanowiczowi tylko daje ammo?, klanowicz z klanowiczem może jeździć w czołgu?.
Na koniec: Rozumiem że klanowicze mają TSa i się porozumiewają co ułatwia im grę, ale i w tej grze i w innych zauważyłem GHOSTERÓW - brawka za to.
No i slowak111 - czy zauważyłeś że większość graczy z tagami gra na fragi ? a nie zespołowo ? - jak nie to się przyjrzyj.
Sorki - ale osobiście nie znoszę chamstwa w grze.

slowak111

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #27 on: 22 February 2007, 08:03:42 »
No i slowak111 - czy zauważyłeś że większość graczy z tagami gra na fragi ? a nie zespołowo ? - jak nie to się przyjrzyj.

[/quote]



Zauwazyłem. Bo większość graczy sobie chce poprostu pograc a nietraktująm gre poważnie,albo niewiedząm oco w niej chodzi.

Wrona

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #28 on: 22 February 2007, 08:08:36 »
Ghoster? Kto to?  Osoba na Spectatorze pomagająca przez TS kolegom informacjami o ich przeciwnikach?

PrezesOi

  • Guest
Wolisz jeździć z załogą czy bez niej?
« Reply #29 on: 22 February 2007, 08:11:25 »
Jahoo, to ze jestes nowym graczem w RO jest dla mnie oczywiste - mimo tlumaczenia, wczoraj bohatersko odbijales na Odessie nieodbijalną w tym momencie flage na HQ. Mala rada - najpierw sie bardziej zadomów w tej grze  zanim zaczniesz ustawiac po kątach innych.
Jezeli wszedlbys mi do czolgu ktory obslugiwalem sam, powiedzmy w srodku bitwy/starcia i wesolo zaczal bawic sie w "noob-teamplay" z miejsca wyzwolilbys taki pokład złej many który zakończyłby się dla ciebie tragicznie.
Quote
Sorki - ale osobiście nie znoszę chamstwa w grze

Dla mnie chamstwem jest takie wlasnie narzucanie swojej wizji "teamplayu".
Gracze z tagami graja na fragi? Wszystko jest wzgledne - zalezy z jakimi tagami to raz. Dwa - czolowe klany, i ich klanowicze maja w glebokiej d... fragi, punkciki itd. liczy sie zwyciestwo i wyrownana dobra gra. Dlatego to "tagowcy" czresto zmieniaja teamy zeby wyrownac dysproporcje sil.