Author Topic: Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd  (Read 8914 times)

asn

  • Guest
Już się spotkaliście z absurdem jakim jest super osłona nowego Panzera IV H.... Od kiedy jego osłona odbija PanzerFausty?! To jest idiotyzm ponieważ teraz od boku Panzer jest praktycznie niezniszczalny.... można oczywiście użyć saczel ale trzeba wtedy bliżej podejść... osłona Panzera IV H miała osłabić pocisk z fausta i rusznic AT, który ja przebijał a następnie uderzał w pancerz główny nie penetrując go... Twórcy gry muszą coś z tym zrobić.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #1 on: 01 November 2006, 15:14:36 »
celuj z wiezyczke ;D albo wez zajdz go od tylu.

ja juz celuje w szczeline tak aby trafic z rifle w kierowce - a juz najfaniej jak sie koles wychyli to z mosina w czape :D

Yab_PL

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #2 on: 01 November 2006, 18:40:04 »
nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie ze w Stugu ta szczelina jest najwieksza

Cholinex86

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #3 on: 02 November 2006, 13:01:20 »
Możliwe Jab, a co do nowego czołgu to mi jakoś nie wydatniła się "niezwykłość" tego czołgu. Nawet z 30m. panzerfaust spokojnie może zniszczyć tec czołg z boku.

asn

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #4 on: 02 November 2006, 14:01:01 »
Zamieściłem artykuł z filmikami jak można się zabić panzerfaustem. Link dla tych którzy go nie znajda.

NiKuTa

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #5 on: 02 November 2006, 14:14:19 »
Taki gówniany silnik gry. Mój znajmamy pokazał i opisywał mi jak to jest zrobionw w grze bo zajzał do kodu gry.

egoniusz

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #6 on: 05 November 2006, 23:29:54 »
ta silnik gry to badziewie straszne,kurcze do nast czesci mogli by uzyc silnika z half lifa,programisci z valve zrobil kawal dobrej roboty grafika jest swietna a co najwazniejsze ma male wymagania......

Wawer

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #7 on: 06 November 2006, 01:11:33 »
No cóż wymagania aż takie małe nie są ale rzeczywiście dziwi mnie że w DoD na silniku source mam więcej fps przy najwyższych ustawieniach niż w RO. Nie wiem jednak czy to kwestia silnika gry bo się na tym nie znam. Wydaje mi się jednak że gdyby RO było na silniku valve to przy dużych przestrzeniach byłby jednak kłopot.

PrezesOi

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #8 on: 06 November 2006, 08:36:49 »
Quote
Taki gówniany silnik gry. Mój znajmamy pokazał i opisywał mi jak to jest zrobionw w grze bo zajzał do kodu gry.


1. twoj znajomy jest pewnie genialnym programistą skoro "zajrzał" do skompilowanowgo kodu gry (kod zrodlowy nie zostal upubliczniony z tego co wiem), i zobaczyl ze jest "gowniany"
2. jezeli engine ut2004 byl taki zly, to czemu tyle gier (i to hitow) z roznych firm powstalo na jego podstawie?
3. nie twierdze ze engine zastosowany w ro jest dobry jezeli porownac go z nowszymi silnikami tyu source czy doom3. tez do szalu doprowadzaja mnie te ograniczenia typu przeciwpancerne wiejskie płoty.

ramzes

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #9 on: 06 November 2006, 09:44:54 »
hm co do panzera IV H to fakt oslona miala za zadanie zredukowanie sily ognia z pf i rusznicy jednak co do pf to sie nie zadzam naprawe mozna spokojnie ustrzelic panzera z boku bez problemu tylko trzeba wiedizec gdzie najlepiej wycelowac (wiecie o co come on:D  ) osobiscie jednak wole szalec panzer II pancerz slaby ale szybko laduje sie dzialo wiec jak ktos umnie z tego zrobic uzytek to poprostu rzadzi:))) no to tyle reasumujac lekka poprawke mozna zrobic do Panzera IV H ale ogolnie nie jest zle pozdro

_IronMaiden_

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #10 on: 02 February 2007, 20:39:14 »
Quote
PrezesOi :
Quote
Taki gówniany silnik gry. Mój znajmamy pokazał i opisywał mi jak to jest zrobionw w grze bo zajzał do kodu gry.


1. twoj znajomy jest pewnie genialnym programistą skoro "zajrzał" do skompilowanowgo kodu gry (kod zrodlowy nie zostal upubliczniony z tego co wiem), i zobaczyl ze jest "gowniany"
2. jezeli engine ut2004 byl taki zly, to czemu tyle gier (i to hitow) z roznych firm powstalo na jego podstawie?
3. nie twierdze ze engine zastosowany w ro jest dobry jezeli porownac go z nowszymi silnikami tyu source czy doom3. tez do szalu doprowadzaja mnie te ograniczenia typu przeciwpancerne wiejskie płoty.


a ja sądzę, że tu trzeba optymalizacji przez duże "O". spójrzmy na grę Star wars republic commando z tego co wiem jest na tym samym silniku... (wsytarczy porównać np. komendy dla konsoli - są identyczne... wiem ze dla wielu gier są identyczne ale silnik UT to jedyny dla ktorego komenda na widok zza pleców brzmi "behindview" a nie cg_thirdperson (jak np w q3)) więc - republic commando na moim sprzęcie dziala fajnie na 800 x 600 i srednich detalach choc brak oblusgi shader model w mojej karcie (gf4 mx 440) powoduje znikanie tekstur ;] ale fakt w republic commando poziomy są malutkie ale na ekranie niejednokrotnie jest aż kolorowo od wybuchów itp... a w RO poziomy są olbrzymie ;]

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #11 on: 03 February 2007, 00:16:26 »
nie zapominajmy ze RO było modem do gry, czyli najpierw zostal napisany jako skrypt wlasciwie od zera, potem zaimpelentowano engine.
Prawda jest taka ze wersja UT2004 (walsciwie wszelkie UT) na sterownikach DirectX chodza slabo. Na OpenGL pamietam odpalaem RO i dzaiallo o jakies 30% szybciej, ale poniewaz gra nie byla od dawna optymalizowana pod ten tryb to trudno jes tto odpalic, a jak sie odpala to sa niezle bledy i sie grac nie da.

jedyna przyczyna dlaczego wsiedli na DirectX byly efekty graficzne jaie mozna uzyskac - hdr oraz rozmycie w celowniku snajperskim w model view. Ale wydaje mi sie ze mozna byloby to  zalatwic jakby kolesie znali lepiej OpenGL a nie directX'a. Inna sprawa ze UT2007 jest na DirectX 10 tylko (jesli sie nie myle),a  to juz jest wymuszone przez Microsoft ktory im dale kase za to ze rozwijaja gry na DirectX.

Optymalizacja by sie przydala, szczegolnie map, ktore czasme sa kompletnie niedoswietlone, wiec bardzo wiele zalezy od maperow.

voodo

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #12 on: 07 February 2007, 09:00:55 »
jak na temat pojazdow to niezle zescie pojechallliiii....... w bok ;o)








Amizaur

  • Guest
Panzer IV H - super czolg przeciwko piechocie i jego absurd
« Reply #13 on: 15 September 2007, 15:31:07 »
Quote

Quote

Taki gówniany silnik gry. Mój znajmamy pokazał i opisywał mi jak to jest zrobionw w grze bo zajzał do kodu gry.

1. twoj znajomy jest pewnie genialnym programistą skoro "zajrzał" do skompilowanowgo kodu gry (kod zrodlowy nie zostal upubliczniony z tego co wiem), i zobaczyl ze jest "gowniany"
2. jezeli engine ut2004 byl taki zly, to czemu tyle gier (i to hitow) z roznych firm powstalo na jego podstawie?
3. nie twierdze ze engine zastosowany w ro jest dobry jezeli porownac go z nowszymi silnikami tyu source czy doom3. tez do szalu doprowadzaja mnie te ograniczenia typu przeciwpancerne wiejskie płoty.


Nie wiem czy to ja jestem tym znajomym, ale mam wrażenie że Nikuta miał na myśli nie dokładnie "engine" Unreala tylko po prostu kod (skrypty) samej RO. Engine Unreala jak dotąd nie radzi sobie tylko z jedną rzeczą - obsługa kolizji obiektów latających z prędkościami ponad 700-800m/s... przynajmniej w RO sobie nie radzi i z tego powodu pociski czołgowe nie mogą latać z prawidłowymi prędkościami bo będzie dużo błędów... co ciekawe pociski karabinowe latają równie szybko i problemów z kolizjami mniejszych od czołgu obiektów zwykle nie ma... więc może da się to jakoś obejść z dobrym programistą.
Natomiast kod RO przynajmniej w części dotyczącej czołgów jest.... bardzo prymitywny, to znaczy sposób modelowania jest bardzo prymitywny (do kodowania nic nie mam), albo bez najmniejszej chęci zachowania jakiegokolwiek realizmu (wiekszego niż w RTSach, gdzie czolgi tez najpierw dymia, potem dymia mocniej, potem sie pala, potem wybuchaja... modelowanie pancerza jest w RO zblizone do tego z Close Combat, czyli bardzo uproszczone, a "model" Close Combat z kolei wywodzli sie wyraźnie z bardzo prosciutkich regul jakiejs wczesniejszej gry planszowej...) albo bez najmniejszej znajomości sposobów działania i efektów różnych typów broni oraz podstaw fizyki ze szkoły średniej. Przykład - odbijanie się panzerfaustów... przykładów podobnych można podać ze 100. Ale na przykład nierozdzielenie pancerza czołgu na CHOCBY wieże i kadłub przypisać nieznajomości rzeczy się chyba nie da... jaki jest czołg każdy widzi... po prostu TW uznalo ze taki "realizm" jest wystarczający dla ich docelowej klienteli. Tak samo Panzerfaust ma przypominać widocznie taki z filmów niż ten z rzeczywistości.

W modzie wziałem dla Panzerfausta kod z pocisków HE i jeśli dobrze pamiętam to teraz wybucha zawsze gdzie nie trafi - i jest również zabójczy dla ludzi z odległości odpowiedniej jak na ok. kilograma trotylu. Musze za to sprawdzic (bo nie pamietam) czy skirtsy na pewno wciaz dzialaja przeciwko HEAT (bo jest tez pocisk 75mm heat w modzie).

Po prostu wcześniej w normalnym RO PF był traktowany jako pocisk kinetyczny, i jeśli nie spenetrował (a osłony boczne to w kodzie po prostu anulowanie penetracji panzerfaustow) to była odgrywana animacja rykoszetu... Miał panzerfaust również niezwykle "pomysłową" balistyke.... :P teraz działa tak jak prawdziwy (ta sama prędkośc poczatkowa, wspolczynnik balistyczny i tor lotu). Nie zaimplementowalem jeszcze niestety bezpiecznika ktory uzbrajalby sie po przebyciu odpowiedniej odleglosci i backblastu ktory zabijalby ludzi z tylu lub samego strzelajacego jesli ma cos za plecami.