Author Topic: Jak dodac mapy typu [exe.]  (Read 6152 times)

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Jak dodac mapy typu [exe.]
« on: 17 July 2013, 13:45:16 »
Tak jak w temacie :)

Sorry moze dla was jest to debilne pytanie ,ale ja dopiero co zaczynam zabawe z serwerem dedykowanym.Szczere dzieki za odpowiedzi...

PS: albo jak dodac mapy innego formatu.. zip , 7z .....

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak dodac mapy typu [exe.]
« Reply #1 on: 17 July 2013, 18:24:27 »
Tak jak w temacie :)

Sorry moze dla was jest to debilne pytanie ,ale ja dopiero co zaczynam zabawe z serwerem dedykowanym.Szczere dzieki za odpowiedzi...

PS: albo jak dodac mapy innego formatu.. zip , 7z .....
No zaczynasz widzę ogólne zabawę ze środowiskiem systemu komputerowego. ZIP i 7Z to formaty kompresji plików i jako takie należy je po pobraniu dekompresować. Po co kompresja (podam aby uprzedzić pytanie) - po pierwsze plik jest mniejszy a po drugie to jeden plik a nie np. jak się może zdarzyć kilka mniejszych plików które musiałbyś ściągać oddzielnie.
exe to program samowykonujący się - a w przypadku naszego Mapowiska taki samorozpakowywujący sie instaler map - użyteczne dla graczy, bo wystarczy ściągnąć i kliknąć w ten plik a instalacja sama się potoczy (instalator sam znajdzie ścieżkę - czyli w które miejsce ma rozpakować swoją zawartość). Można oczywiście podać mu inną ścieżkę, tak żeby mieć pliki oddzielnie a nie dołączone do gry, no ale ja się pytam po co?:P
Dla dodania do serwera lepszym rozwiązaniem jest rozpakowywanie np. zipów i wysyłanie rozpakowanych elementów w odpowiednie katalogi serwera, no chyba że masz odpowiedni skrypt albo używasz komend na serwerze to wtedy taki spakowany plik również lepiej ściągać na serwer i tam go obrabiać, ale skoro pytasz o zipy i 7z to nie podejrzewam, że masz taką wiedzę aby to zrobić, tak więc nie mieszając pozostań lepiej przy pierwszym sposobie.