Różności > Off-topic

Programy nagrywające (FajtNajty) ;)

(1/4) > >>

Wojcieszy:
Jeśli jest już gadka o programie do nagrywania to i ja może się podczepię...
Jaki program do nagrywania polecacie (najlepiej darmowy  :police:)
Chciałbym nagrywać właśnie RO, DoD'a i inne gierki :P Nie wiadomo kiedy będzie akcja godna miszcza....
Czy takie programy mają opcje rozdzielenia dźwięku w grze i dźwięku np. z mumble? By na nagraniu tylko gra była.
I czy jest takie hmm... zakładka? Chodzi o to, że jak nagrywam 1h, a akcje mam tylko jedną, to czy da się to zaznaczyć podczas nagrania, by potem nie oglądać całego jeszcze raz...
Dziękuje  8)

Edit: Jaki tu porządek na forum... No to nowy temat ;)

BartBear_[PL]:
Oczywiście zdanie każdego należy brać pod uwagę, ale zapewne pytający celuje w nas 2-ch (ja + csMKJP).
Długi czas używałem FRAPS-a, jednak przestał on być uaktualniany jakieś 2 lata temu i stąd potrzeba przesiadki na jak najbardziej zbliżony pod względem jakości tworzonego obrazu odpowiednik.
1. Darmowy z samej nazwy nie będzie miał połowy Twoich wymagań, a wersje testowe lub shareware celowo ograniczone funkcje lub jakiś przymusowy znak wodny na całym nagraniu.
Jedyny godny polecenia - ale trzeba posiadać na prawdę mocną maszynę żeby uzyskiwać efekt w fullhd lub więcej jest OBS (https://obsproject.com/) ale nagrywanie tu jest traktowane bardziej jako efekt uboczny - bo to głównie narzędzie do streamowania, niemniej jednak mile mnie zaskoczył przy niektórych tytułach, szczególnie takich, gdzie inne dedykowane programy do przechwytywania obrazu (bez ingerencji w pliki konfiguracyjne gry, które to jak wyczytałem mogły w niektórych przypadkach być zakwalifikowane przez ochronę typu punkbuster lub jej tożsamą w danym tytule jako hack / injection i odpowiednio banowane(!))nie potrafiły się o ten obraz "zahaczyć" - a OBS nie miał takich problemów (dla przykładu podam Battlefield: Hardline).
Tak więc program wydajny, niekiedy ostatnia deska ratunku, ale komputer powinien być mocny, no i oczywiście trochę trzeba się znać na ustawieniach dotyczących buforowania/kompresji itp. żeby faktycznie wykorzystać potencjał.
Z przeze mnie osobiście testowanych skupię się na tych które bym polecił, pomijając te o których moim zdaniem nie warto nawet wspominać. Wobec czego lista będzie krótka:
Najsłabszy moim zdaniem, chociaż jeszcze ujdzie (jeżeli jest możliwość korzystania ze sprzętowej akceleracji np. Nividii) jest PlayClaw - ale nie jest darmowy i może akurat nawet nie najtańszy, ale różne promocje czasem można wyhaczyć także o cenie nie napiszę. Program posiada funkcję streamu, ale chyba najsłabszą, czyli taki dodatek, bo konkurenci też to mają...
Dobrym (i polskim) programem jest Milliris ACTION! - od pewnego czasu również z funkcją streamowania. Jakieś tam nakładki można robić, kamerki wrzucać, ale do OBS-a jeżeli chodzi o streamowanie i zmianę + konfigurację "scen" do pięt nie dochodzi. Dobry program za umiarkowaną cenę (i wspierasz polską firmę ;))
Najlepszym jak dotąd (używam zamiennie z ACTION zależnie od gry) jest ShadowPlay - można napisać "darmowy", bo dodawany jako soft do kart Nividii, czyli bez karty ze stajni N. bezużyteczny. Pakiet Nvidia Experience (w skład którego wchodzi Shadow) oczywiście również umożliwia streamowanie, widać taka plaga dzisiejszych czasów że już wszyscy streamują ;)

Co do opcji takich programów - jeżeli chodzi o dźwięk - mogą posiadać nagrywanie stereo/5.1 natomiast rozdział na źródło dotyczy niestety urządzeń występujących w mikserze systemowym, tak więc ewentualnie zapis w innej ścieżce (lub brak zapisu w ogóle) dotyczy mikrofonu, a ścieżka podstawowa "haczy" o ustawienie urządzenia odtwarzającego, które to miksuje dźwięk ze wszystkich programów - poziom mocy odsłuchu regulujesz tam, ale nie ma zapisu do oddzielnych ścieżek - w każdym razie ja osobiście nie spotkałem się z takim cudeńkiem. Czyli jeżeli nikt nie wniesie tutaj jakiegoś chwalebnego przykładu; nagranie dźwięku odbywa się z systemowego urządzenia do odtwarzania i nagrywania (2 źródła) z reguły i tak miksowanego do jednej ścieżki, z ewentualnym podziałem na 2 ścieżki.
Opcja "zakładki" nie istnieje w takiej formie jak napisałeś, natomiast jest proces buforowania, gdzie program cały czas zapełnia bufor pamięci o określonej wielkości / czasie nagrania i w momencie akcji do utrwalenia po naciśnięciu klawisza po prostu wykonuje "twardy" zapis tego co aktualnie jest w buforze na dysku.

Wojcieszy:

--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Oczywiście zdanie każdego należy brać pod uwagę, ale zapewne pytający celuje w nas 2-ch (ja + csMKJP).
--- End quote ---
Dokładnie... :) Jeśli jest ktoś inny obeznany w tych tematach to proszę o wypowiedzenie się.

--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Długi czas używałem FRAPS-a, jednak przestał on być uaktualniany jakieś 2 lata temu i stąd potrzeba przesiadki na jak najbardziej zbliżony pod względem jakości tworzonego obrazu odpowiednik.
--- End quote ---
Czemu przestał być aktualny? No bez przesady... Ja nie chce podbijać polskiego YT, lecz uwiecznić swoje akcje... By znajomym się pochwalić, mieć dla potomnych, może jakaś mała reklama gier/serwerów/społeczności... Czy możesz sprecyzować w czym on już odbiega od nowszych programów.
Z tego co wiem to da się tego frabsa jakoś łatwo też spiracić ;)

--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---1. Darmowy z samej nazwy nie będzie miał połowy Twoich wymagań, a wersje testowe lub shareware celowo ograniczone funkcje lub jakiś przymusowy znak wodny na całym nagraniu.
--- End quote ---
No znaku wodnego ja nie chce... Demówek też nie... :/ Ale jak wspominałem nie będę nagrywał jakichś pro elo filmów. No może jakiś większy jeden na reklamę bloga... No ale bez przesady :P


--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Jedyny godny polecenia - ale trzeba posiadać na prawdę mocną maszynę żeby uzyskiwać efekt w fullhd lub więcej jest OBS (https://obsproject.com/) ale nagrywanie tu jest traktowane bardziej jako efekt uboczny - bo to głównie narzędzie do streamowania, niemniej jednak mile mnie zaskoczył przy niektórych tytułach, szczególnie takich, gdzie inne dedykowane programy do przechwytywania obrazu (bez ingerencji w pliki konfiguracyjne gry, które to jak wyczytałem mogły w niektórych przypadkach być zakwalifikowane przez ochronę typu punkbuster lub jej tożsamą w danym tytule jako hack / injection i odpowiednio banowane(!))nie potrafiły się o ten obraz "zahaczyć" - a OBS nie miał takich problemów (dla przykładu podam Battlefield: Hardline).
Tak więc program wydajny, niekiedy ostatnia deska ratunku, ale komputer powinien być mocny, no i oczywiście trochę trzeba się znać na ustawieniach dotyczących buforowania/kompresji itp. żeby faktycznie wykorzystać potencjał.
--- End quote ---
http://screenshooter.net/102749214/tiyqbej Mam nadzieję, że wujek google pomoże z wiedzą o programie :P

--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Z przeze mnie osobiście testowanych skupię się na tych które bym polecił, pomijając te o których moim zdaniem nie warto nawet wspominać. Wobec czego lista będzie krótka:
Najsłabszy moim zdaniem, chociaż jeszcze ujdzie (jeżeli jest możliwość korzystania ze sprzętowej akceleracji np. Nividii) jest PlayClaw - ale nie jest darmowy i może akurat nawet nie najtańszy, ale różne promocje czasem można wyhaczyć także o cenie nie napiszę. Program posiada funkcję streamu, ale chyba najsłabszą, czyli taki dodatek, bo konkurenci też to mają...
--- End quote ---
No to chyba odpada...


--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Dobrym (i polskim) programem jest Milliris ACTION! - od pewnego czasu również z funkcją streamowania. Jakieś tam nakładki można robić, kamerki wrzucać, ale do OBS-a jeżeli chodzi o streamowanie i zmianę + konfigurację "scen" do pięt nie dochodzi. Dobry program za umiarkowaną cenę (i wspierasz polską firmę ;))
--- End quote ---
Hmm... Przeglądając tego ACTIONA zaciekawił mnie on... Cena 90zł (no na początek 30dni darmowego... to go przetestuje  :police:). Dodatkowo posiada jakieś opcje Time-Shift oraz slow motion.


--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Najlepszym jak dotąd (używam zamiennie z ACTION zależnie od gry) jest ShadowPlay - można napisać "darmowy", bo dodawany jako soft do kart Nividii, czyli bez karty ze stajni N. bezużyteczny. Pakiet Nvidia Experience (w skład którego wchodzi Shadow) oczywiście również umożliwia streamowanie, widać taka plaga dzisiejszych czasów że już wszyscy streamują ;)
--- End quote ---
No nie posiadam karty zielonych... A opcja streamu... No raczej to mi nie będzie potrzebne. W tym stuleciu daruje sobie podbijanie twitcha oraz YT ;)


--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Co do opcji takich programów - jeżeli chodzi o dźwięk - mogą posiadać nagrywanie stereo/5.1 natomiast rozdział na źródło dotyczy niestety urządzeń występujących w mikserze systemowym, tak więc ewentualnie zapis w innej ścieżce (lub brak zapisu w ogóle) dotyczy mikrofonu, a ścieżka podstawowa "haczy" o ustawienie urządzenia odtwarzającego, które to miksuje dźwięk ze wszystkich programów - poziom mocy odsłuchu regulujesz tam, ale nie ma zapisu do oddzielnych ścieżek - w każdym razie ja osobiście nie spotkałem się z takim cudeńkiem. Czyli jeżeli nikt nie wniesie tutaj jakiegoś chwalebnego przykładu; nagranie dźwięku odbywa się z systemowego urządzenia do odtwarzania i nagrywania (2 źródła) z reguły i tak miksowanego do jednej ścieżki, z ewentualnym podziałem na 2 ścieżki.
--- End quote ---
To suabo  :(


--- Quote from: BartBear_[PL] on 07 December 2015, 18:45:33 ---Opcja "zakładki" nie istnieje w takiej formie jak napisałeś, natomiast jest proces buforowania, gdzie program cały czas zapełnia bufor pamięci o określonej wielkości / czasie nagrania i w momencie akcji do utrwalenia po naciśnięciu klawisza po prostu wykonuje "twardy" zapis tego co aktualnie jest w buforze na dysku.

--- End quote ---
Czyli... Po wciśnięciu przycisku jakiegoś zacznie się ,,robić" filmik do momentu wciśnięcia tego? Czyli... Będę musiał potem usunąć całą resztę z przed tej akcji  :'(

A i jeszcze jedno pytanko... Program do edycji filmów... Co polecacie? Bo dotychczasowy windows moviemk oraz video mach już mnie do nerwicy doprowadzają :P

csMKJP:
Ja pierwsze filmy nagrywałem OBS (obciążałem procesor), kilka nowszych filmów powstało za pomocą aplikacji Milliris ACTION! (wykorzystuje AMD APP czyli kartę graficzną). To tle jeśli chodzi o moje doświadczenie z programami do nagrywania.

Będziesz posiadał kartę graficzną AMD to darmowym programem do nagrywania jest Amd gaming evolved. Oczywiście możesz przetestować OBS i nagrywać korzystając z technologii QucikSync (jak będziesz miał procek i5)

Edytory video to pytanie do BartBear_[PL]. Ja tnę filmy za pomocą Avidemux wysyłam na YT i tam edytuje. Jestem na etapie szukania edytora.

Ryszka:
Bart z tego co się orientuję, pracuje teraz na Sony Vegas. No ale ten program to już nie zabawka, o czym świadczą możliwości i cena.  Ja używam CorelVideo studio pro. Kosztował mnie około 300 zł. Nasz mentor Bart też kiedyś go używał wiec kroczę śladami mistrza. Corel to taka pół zabawka, pół program. Do edytowania dźwięku i obrazu daje radę. Przy odrobinie wyobraźni, można z niego wydusić wiele. Słabo wygląda na nim kluczowanie, więc ten aspekt odpada. Chociaż posiadam Corel Video już ponad rok czasu, dalej potrafi zadziwić. Odkryłem ostatnio rysowanie na żywo, oraz manipulowanie ścieżkami dźwięku w czasie rzeczywistym. Na początek moim skromnym zdaniem Corel wystarcza. A sprzężony z potęgami od Adobe hm.......... Potrafi zdziałać cuda ;). Pozdrawiam.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version