Author Topic: RO2/RS za ciemno i brak widoczności...  (Read 3491 times)

Offline Snajperitto

  • Towarzysz broni
  • Posts: 3
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
RO2/RS za ciemno i brak widoczności...
« on: 02 August 2015, 21:21:05 »
Cześć,
Podobny temat już był, ale jest on jakiś niekompletny i nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Generalnie mam sporawy problem, czasem też z TK.
Problemem jest to że na większości map jest dla mnie po prostu za ciemno (nie pomaga rozjaśnienie w opcjach), tu chodzi o kontrast i gamme. W RS np na guadalcanal w niektórych miejscach jest tak ciemno że widze tylko czarne plamy. albo coś się tam poruszy i po prostu strzele po czym okazuje się że to jednak był ludź z mojego składu...
Nie da się gdzieś jakoś przestawić gammy/kontrastu? W opcjach oprócz jasności tego nie widzę.

Problem 2:
Widoczność itp... czasem zwyczajnie z dalszej odległości nie odróżniam czy to swój czy przeciwnik - to kłopot z ustawieniami czy czym?
I jak to jest że czasem ja potrzebuje snajperki żeby gościa w ogóle zobaczyć a on wyciąga mnie z KM'u z 200m ?

Problem 3:
Trawa... Nie da się tego jakoś wyłączyć? Bo ja uważam to troche za nie fair... Ja muszę się z trawy jakoś wychylić żeby coś zobaczyć a gość siedzący w bunkrze przy KM'emie tej trawy z dalszej odległości po prostu nie widzi (a widzi tylko moje truchło na pustym polu...)
Da się coś z tym zrobić? Bo mnie już krew zalewa. Albo leże w wysokiej trawie i mam utrudnioną widoczność a gość mnie w niej nie widzi albo nie widzimy trawy w ogóle... Pomijam fakt świata realnego gdzie kładąc się w trawie z karabinem wyborowym w wysokiej trawie, wystaje tylko delikatnie zamaskowana lufa karabinu gdzie trzeba podejść na pińć mjetrów żeby dojrzeć...



Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Re: RO2/RS za ciemno i brak widoczności...
« Reply #1 on: 03 August 2015, 22:06:30 »
1. W ROengine.ini znajdź linijkę odpowiadającą za gammę i zwiększ nieco wartość z 2.2 do np. 2.6
Pobaw się w opcjach z post processingiem
2. Alianci biegają z bronią w obu rękach, Oś w jednej. Strzelanie z rkm na 200m akurat trudne nie jest  :P
3 Trawa jest jaka jest i tyle