Author Topic: Majówka z Lubuskim Muzeum Wojskowym  (Read 2225 times)

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Majówka z Lubuskim Muzeum Wojskowym
« on: 01 May 2015, 15:42:08 »
Miałem przyjemność w dniu dzisiejszym odwiedzić po raz kolejny Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie pod Zielona górą (zwane dalej LMW) i stwierdziłem, że mógłbym pstryknąć parę fotek. LMW posiada w swoich zbiorach dość dużo unikatowych eksponatów, w szczególności w części plenerowej, których zdjęcia wrzucam w tym oto poście.

1. ISU - 122 (kadłub + armata)



2. T - 34/ 76 z stalingradzkiej fabryki traktorów. Należał do 1 Brygady im. Bohaterów Westerplatte (akurat w trakcie prac restauracyjnych).


3. SU - 152  - 2 z 3 zachowanych na świecie egzemplarzy (3 egzemplarz znajduje się w Kubince).
Absolutny unikat. Pojazdy w Drzonowie ponadto są z innych serii produkcyjnych (?) i posiadają inne koła jezdne. Jakby mógł ktoś o co chodzi z tymi kołami jezdnymi to byłbym wdzięczny.




4. Zachowany w dość dobrym stanie IŁ - 10


5. Goleń podwozia z dość rzadkiego samolotu jakim był HE - 177


6. Jeden z kilku zachowanych egzemplarzy radzieckiej armaty samobieżnej 2S7 Pion


7. ZSU 57 - 2


8. Jedyny zachowany egzemplarz prototypu zmodernizowanej wersji Mi -2 z oznaczeniem Mi-2M2.


9. Ił - 28


10. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Prawdopodobnie jedyny zachowany egzemplarz śmigła Junkers VS11, które to napędzało TA - 152 H. Znaleziono je w prywatnym ogrodzie w Zielonej Górze.


P.S Dzień skończyliśmy przejażdżką transporterem BTR - 152 oraz paroma zdjęciami w kokpitach samolotów:

a) ja z bratem w wnętrzu BTR - 152


b) przedział kierowcy BTR - 152


c) mój brat we wnętrzu MIGa - 21