Author Topic: FightNighty w Red Orchestra: OF 41-45 (off-topic sugestii)  (Read 9234 times)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Akurat mutator jest bardzo dobry - szybko weryfikuje graczy. Bo jak ktoś ma statystyki 7/30 i wyzywa innych, zę są idiotami, to łatwo go można zgasić.  :D

Tylko że ten gość jako jedyny może ginąć na punktach przejęcia jako atakujący (czy nawet broniący). Więc określanie poziomu gracza na podstawie proporcji zabić do zgonów jest mylnym źródłem. Osoba która ma statystyki 10:1 może np. całą grę kampić i to nie w miejscach gdzie wesprze tym działaniem resztę drużyny w ataku/obronie.
« Last Edit: 23 January 2015, 20:35:35 by Rozumny(PL) »
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #1 on: 24 January 2015, 01:19:34 »
Kampic tez trzeba umiec  ;)  - zmieniac pozycje i kitrac sie, utrzymujac przy zyciu. Akurat widac, kto ma na serio dobry stosunek k/d ratio  :P
« Last Edit: 24 January 2015, 01:28:51 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Iluzjusz

  • Guest
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #2 on: 24 January 2015, 01:56:38 »
Wczoraj jak przykampiłem obok respawna przeciwnika (tzn, nie wiem czy to był resp, po prostu zabłądziłem, a co chwila ktoś wyskakiwał z krzaków to go zdejmowałem xd ) to szybko nadrobiłem K/D (które swoją drogą nei było takie złe). W sumie wczoraj jak z wami grałem to była moja pierwsza rozgrywka na serwerze jako NIE czołgista. Byłem miło zaskoczony (ale dobra, już cicham bo odbiegam od tematu).

Żadne statystyki w pełni nie odzwierciedlają umiejętności graczy. Np jak kiedyś grałem w WoT'a to bardzo długo lamiłem, potem się ogarnąłem, ale staty dalej miałem jak dla noba. Wiem, że porównanie średnio udane, bo k/d i punkty zerują się, ale w sumie jak by spojrzeć na to w odpowiedniej skali, to jakiś sens to ma. Pomijając, że czasami ktoś może przyfarcić jak i z k/d jak i z punktami.


Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #3 on: 24 January 2015, 12:53:14 »
Może i ja się kiedyś pojawię, zrobię z Wami porządek :D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #4 on: 24 January 2015, 16:06:51 »
Sprobuj kampic w ataku na Odessie albo na Zytomierzu.  :P
Nikt nie mowi o lezeniu obok spawna i biciu do wlatujacych kolesi, bo nie o to chodzi.
w RO gram jako raq

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #5 on: 26 January 2015, 00:07:30 »
Ja również nie przepadam za tym wskaźnikiem KDA, dla mnie taki wskaźnik zupełnie kłóci się z logiką gry, która nie polega na zbieraniu fragów, ale na realizowaniu zadań, to nie jakiś deathmatch w quake, by jakiś camper budował swoje ego w ten sposób. Gram w RO ostatnio rzadko, a kiedy ostatnio byłem na FN to miałem jakieś 7/30, bo starałem się przejąć pierwszy bunkier na tej cholernej Basovce. KDA był wtedy silnie demotywującym aspektem zniechęcającym do gry (po dłuższej przerwie jestem chłopcem do bicia, a ten wskaźnik to tylko lepiej pokazuje) NIE O TAKIE RO WALCZYŁĘM

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #6 on: 26 January 2015, 07:00:22 »
No ale tak czy siak się odczuwa bezsilność, nawet bez tego wskaźnika. Tutaj można  dopiero unaocznić skalę nędzy naszego teamu  ;) Z resztą Basovka to już taka urokliwa mapa, ze bez ogarniętego dowódcy od dymu, snajpera i mg dla Niemców jest po prostu tragiczna  ;D
w RO gram jako raq

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #7 on: 26 January 2015, 16:25:34 »
O widzę że znowu jedziecie po "Dymnym Generale" z ostatniego FN z RO...;p A ja myślałem że takie rzeczy tylko na Mumblu ;)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #8 on: 26 January 2015, 18:42:32 »
Dlatego niemiecki snajper, ktory ma np 60 punktow, a zabic 15 i 20 smierci to nie jest wsparcie druzyny i trzeba takiemo kolesiowi powiedziec, by zostawil to, bo nie ogarnia  :)
w RO gram jako raq

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #9 on: 26 January 2015, 19:42:16 »
To co panowie, kolejny postulat, usunąć Basovkę, bo nieogarnięci świeżacy zajmują najważniejsze klasy, uniemożliwiając czerpanie przyjemności reszcie ? :P

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #10 on: 26 January 2015, 20:25:24 »
Po prostu kicknac takiego boota jak nie chce ustapic i nic nie robi  :)
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #11 on: 26 January 2015, 22:22:31 »
Po prostu kicknac takiego boota jak nie chce ustapic i nic nie robi  :)


To głosujcie też na kick vote, bo ostatnio do musiałem "zadymiarza" ręcznie z adminki usuwać...

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #12 on: 27 January 2015, 13:50:32 »
W sumie jak jest admin, to nie trzeba kick vote  :) Wystarczy powiedzieć, że gość nic nie robi i mimo usilnych starań, by taki delikwent zmienił klasę na której mu ewidentnie nie idzie - dalej ma prośby graczy na serwerze gdzieś, wtedy niechaj go admin kicka  ;D.
Niech sobie taki typ gra strzelcem albo szturmowcem, aż nabierze doświadczenia i ograniecia gry. Niestety, czasem ludzie myślą, ze granie snajperem w ro jest takie samo jak w call of duty. Niestety, taki leżący w jakiejś trawie snajper, który nie wypełnia swoich zadań - skoro mówimy o Basove, to przede wszystkim odstrzeliwanie mg, przeciwnego snajpera i dowódcy, jest bezużyteczny i tylko nalezy mu się kolba lub kick.
« Last Edit: 27 January 2015, 16:26:27 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Iluzjusz

  • Guest
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #13 on: 28 January 2015, 14:32:24 »
Czyli mówisz, że nowi to mięsko armatnie?  ;D Granie snajperem na singlu chyba nie nauczy grania klasą. W ogóle singiel chyba niczego nie uczy prócz sterowania i map. Jak ktoś mówi "zejdź z snajpera bo Ci nie idzie" to kiedy ten ktoś ma się nauczyć? Nawet jeśli to się tyczy trudnej mapy to i tak podobną regułkę można zastosować na każdej innej mapie. Oczywiście nie mówię tu o kolesiach którzy pierwsze co to łapią się za specjalne klasy a nie umieją grać tymi podstawowymi (np. szturmowiec), tylko próbuję "wybronić" kogoś kto np. coś trochę umie grać podstawowymi klasami i chciałby spróbować/ nauczyć się snajperzyć

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Re: Sugestia odnośnie FNów w Red Orchestra: OF 41-45
« Reply #14 on: 28 January 2015, 23:22:23 »
Kampiąc w jednym miejscu i czekając na fragi też się niczego nie uczy - a tak gra 90 % snajperów spotykanych w ro. Grają  i grają tymi snajperami a przyjdzie ktoś na serio ogarnięty to takich typków morduje. Nauczyć snajperem możesz się jedynie grając przeciwko lepszemu od siebie i podpatrując jak on gra. Ja czasami gram przeciwko Hiacentemu, a Hiacenty przeciwko Heniowi (grywał).
Kampienie kolejnej setki godzin w tych samych miejscach nic nie uczy. Snajper powinien się przemieszcać, szybko celować i znikać jeszcze szybciej. Dlatego pierwsza rzecz to opanowanie strzelnia ze stojącej pozycji  ;)
w RO gram jako raq