Author Topic: DNI NATO 2014 OSTRAVA  (Read 3268 times)

Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
DNI NATO 2014 OSTRAVA
« on: 21 September 2014, 11:23:56 »
Oto krótka relacja z Dni Nato w Ostrawie.
Impreza  na której co roku jest mnóstwo ludzi i pasjonatów techniki lotniczej jak i lądowej.
Ze względu na mierne możliwości mojego sprzętu do uwieczniania takich wydarzeń , pozwoliłem sobie posłużyć filmikami profesjonalistów które w 100 % lepiej oddadzą ducha tej imprezy.Było super, na spotkaniu stawili się również nasi  koledzy Ufo has landed i Guy Sajer.
Szczęśliwie kuzyn podjął się zadania kierowcy więc mogłem też zdegustować nektaru i miodu na usta jakim jest czeskie piwo- mmmm.A stoisk z tymże sprzętem było tyle że nawet przy takich tłumach nie stało się w kolejce więcej jak 5 min. co jest i tak rekordem.
W przeciwieństwie do naszych imprez ceny są przyjazne klientom -pół litra piwa różnych marek i to nie jakaś tam woda chrzczona -30 kcs , a za dwie   :D potężne przesmaczne i ogromne  kiełbachy z pysznym chrupiącym chlebem i czeską zarąbiastą musztardą - 100 kcs (16 zł)
Liczę na kolegę Ufoka że wklei reportaż zdjęciowy ponieważ miał dobry aparat i uwiecznił również Naszą małą grupę co będzie dowodem że tam byliśmy  :laugh:

A teraz trochę materiału filmowego :
1 ogólna prezentacja imprezy :



2 piękny taniec trzech pokoleń szwedzkiej myśli technicznej Saab Draken, Viggen ,Gripen



3 następna ciekawostka CV-22b OSPREY



4 widok z kabiny F 16 holenderskich sił powietrznych podczas pokazu



I mnóstwo sprzętu lądowego począwszy od naszych Leopardów, Komandosów oraz innych pojazdów pancernych, do większości z nich można było wsiąść i pozwiedzać dotyczy to również samolotów, niestety były gigantyczne kolejki np do naszego Mig-29 , F-16 ,Su 22 i szkoda nam było czasu na zaliczenie tej atrakcji , jak wokół powietrze i ziemia tętniła warkotem przelatujących samolotów i jeżdżących pełnym gazem pojazdów wojskowych,naprawdę potrzeba 2 dni żeby w miarę ogarnąć  to wszystko i ...
Na koniec dopowiem że pokaz naszego  polskiego Leoparda , po prostu szczena opada !!!
Maszyna super i można było ten czołg zobaczyć jak zapieprza na pełnym gazie, ponieważ teren pokazów dla pojazdów był ogromny i mogły rozwinąć pełną prędkość .Widok pędzącego w str. publiczności Leopardka i hamowanie w ostatnim momencie, to uwierzcie mi niezłe emocje !!!!




Pozdrawiam i mam nadzieję że uda się spotkać w większym gronie w przyszłym roku !!!
Ps. nie wiem czemu skróty do youtube nie działają , więc wrzucam też linki do filmików.
« Last Edit: 21 September 2014, 12:54:32 by BartBear_[PL] »
Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Re: DNI NATO 2014 OSTRAVA
« Reply #1 on: 21 September 2014, 12:53:46 »
Dzięki za relację  ^-^
A skróty nie działają, bo należy wklejać jako http a nie https (szyfrowania widać nie znosi  :-X)
Pozwoliłem siobie wobec tego na edycję w/w linków w Twoim wpisie  ;)

Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Re: DNI NATO 2014 OSTRAVA
« Reply #2 on: 21 September 2014, 15:05:33 »
Dziękuję bardzo za edycję i pozdrawiam.Teraz to ma jakiś wygląd :)
Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Re: DNI NATO 2014 OSTRAVA
« Reply #3 on: 21 September 2014, 15:24:02 »
Polskie leopardy, koniec świata jak mawiał Popiołek z serialu "Dom" czyli Wacław Kowalski.


Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Re: DNI NATO 2015 OSTRAVA
« Reply #4 on: 09 October 2015, 16:03:26 »
W tym roku gospodarzami pokazów byli Szwedzi i w związku z tym było mnóstwo szwedzkiego sprzętu.
Jak zwykle impreza na "bogato" 





Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!