Author Topic: Problem z Red Orchestra 2 - Proszę o pilną pomoc, odwdzięczę się piwem!  (Read 6006 times)

sebastian_w

  • Guest
Witajcie.

Jest to mój pierwszy post związany z Red Orchestra 2 a zarazem prośba o pomoc.
Koledzy, sprawa wygląda tak: odpalę RO2, wejdę na serwer, pogram 10/20/30/40 minut i jest ok, ale NAGLE następuje crash, zawieszenie komputera, w słuchawkach słychać tylko "zzzzzzzzzzzz" jakby zwarcia, zawieszenia dźwięku.

Kompa mam nie najgorszego, bo:

Quad2Core q6600
5gb ram
Karta graf 1gb dx 10
Syfu w kompie nie mam, czyściłłem ccleanerem.

Gierka mega, ale przez te zawieszenia aż odechciewa sie grać.
Czy mieliście podobny problem, jak zaradziliście?

Jeśli znajdzie się osoba, która mi pomoże to wyślę jej piwo :) - to nie żart. Umiem się odwdzięczyć.


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Obejdzie się bez piwa, no ale dobra :)

Podaj moc i model swojego zasilacza, jeśli nie wiesz, znajdziesz go na tabliczce po zdjęciu bocznej ścianki obudowy

Sprawdzaj podczas gry jakie temperatury osiągają procesor  i karta graficzna. Wykorzystaj do tego programy: Realtemp GT i GPU-z
http://www.techpowerup.com/realtemp/ i http://www.techpowerup.com/gpuz/ Przy okazji podaj nam nazwę swojej karty graficzne, bo 1GB DX10 to może być wszystko :P Jeśli nie wiesz, wrzuć screeny z GPU-z

Problem wygląda na przegrzewanie się jakiegoś podzespołu komputera lub niedobór mocy pod obciążeniem co skutkuje zawieszeniem się komputera.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Ale przede wszystkim uciekaj bo wybuchnie. :P
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

sebastian_w

  • Guest
Geforce 8800 GT Super+ 1gb
Zasilacz: Chieftec 550 W
Chłodzenie: Spartan LT HE 922

Temperaturki zmierzę wieczorem, w/w problem występuje tylko z RO2, na cs:go, innych grach nie mam problemu

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
W najgorszym wypadku sformatujesz kompa, może problem minie.

RO2 jest dość niestabilną grą i crashe zdarzają się częściej lub rzadziej. Kiedyś to miałem zwiechy przy samym wbiciu na serwer :>.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Być może dobrym pomysłem byłoby porównanie temperatur pomiędzy CS a Red Orchestrą, zasiłka w porządku.

sebastian_w

  • Guest
Porównanie temperaturek.

Jak widać, znacząco się nie różnią.

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
zwarcie to nie jest tylko zamrożenie gry a to zzzzzzzzzzzz to ostatni dźwięk zapętlony. Opcji jest wiele najpierw sterowniki, potem zmniejsz detale gry a na końcu jak nie pomoże to sprawdź spójność plików ale na bank to karta nie wyrabia i zwiesza kompa. Nie czarujmy się twa karta to minimum minima które wymaga RO 2 HoS do odpalenia jej. Nie wiem kto Ci takiego kompa złozył w miare dobry procek z słabą grafiką ktora jest wąskim gardłem... Procek wyrabia grafa nie i zaksztusza go.

sebastian_w

  • Guest
Nie twierdzę, że nie.
Ale dziwi mnie to, że BF4, MOH, Assasin, no nowości chodzą (nie mówimy, że na MAXIE) ale chodzą i nie robia takiego problemu natomiast RO niestety robi.
Spójność sprawdzona, grafa zmieniona, sprawdzę czy to cokolwiek pomoże.

W kartę tak jak piszesz, zainwestuję ale dopiero za jakiś czas.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Q6600 to jest 7 letni procesor, wiec ciężko używać w tym momencie słowa dobry, choć wątpię, żeby on w znacznym stopniu ograniczał tę kartę graficzną. Inna sprawa, że to jest stosunkowo słaby konfig jak na RO2 i bardzo możliwe, że to on jest źródłem problemów :(

Z tym screenem z odczytem temperatury jest taki problem, że zasłoniłeś wynik maksymalnej wartości do jakiej procek rozgrzał się przy pracy, to co jest na wierzchu to temperatura aktualna i jak widać po taktowaniu procesor zdążył nawet wejść w tryb  oszczędzania energii ;)
Więc proszę podaj maksymalną temperaturę do jakiej rozgrzeje się procesor po pół godziny w RO2 oraz karta graficzna. W GPU-z możesz wygodnie zaznaczyć zapisywanie odczytu do pliku (continue refreshing and log to file)

Zobaczymy czego się powiemy.