Author Topic: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map  (Read 4882 times)

Wittuch

  • Guest
Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« on: 06 October 2013, 15:00:07 »
Jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać :p
Chciałbym opisać swój problem związany z RO2.
Mapy ładują się od 3 to 5 minut, a kiedy wchodzę na serwer zostaje mi tylko
do wyboru strzelec.
Sposób z tego linku http://forums.tripwireinteractive.com/showpost.php?p=836078&postcount=12
niestety nie działa. Mój komputer spełnia wymagania, normalnie gram na średnich ustawieniach w 30fps,
ale na potrzeby szybszego ładowania zmniejszyłem ustawienia na niskie. Niestety nie pomaga.
Mój internet to 60mb/s. Dodam, że dawniej grałem normalnie i szybko wchodziłem na serwer.
Po formatowaniu wszystko się zmieniło.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Telesfor

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #1 on: 06 October 2013, 22:04:30 »
Po formatowaniu, czy może po wyjściu Rising Storma tak jak u mnie? na HoSie sposób z tego linku działał świetnie, mapy ładowały się jakoś kilkanaście sekund. Zmiany ustawień też próbowałem, ale przez to ekran mi zaczynał migać, a zmniejszenie cieni na najniższe poskutkowało tym, że od czasu do czasu dostawałem kicka z PB za jakieś niedozwolone sterowniki, jak podwyższyłem ustawienia z powrotem, to problemy zniknęły, ale długie ładowanie oczywiście pozostało. Generalnie dałem już sobie z HoSem spokój, bo, jak nie jakieś błędy, to niewydolny komputer, a japońce to nie moje klimaty.

Ktoś polecał już kupić szybszy dysk i chyba jest to na teraz najlepsze o ile nie jedyne rozwiązanie.

MJ

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #2 on: 06 October 2013, 23:11:47 »
A tak w ogóle to gra ktoś z HoS na dysku ssd?
« Last Edit: 06 October 2013, 23:35:18 by Janer »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #3 on: 06 October 2013, 23:26:11 »
Jestem przekonany, ze ktoś z "foruma" ma grę na SSD, tylko nie pamiętam kto

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #4 on: 06 October 2013, 23:35:36 »
Niejaki 123as123, twierdzi też, że procesor mam chłodzony azotem, a wszystko podłączone ma do reaktora, wiadomego ukraińskiego pochodzenia :)

Offline as123as

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 295
  • Honor: +38/-1
    • View Profile
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #5 on: 07 October 2013, 09:11:44 »
Niejaki 123as123, twierdzi też, że procesor mam chłodzony azotem, a wszystko podłączone ma do reaktora, wiadomego ukraińskiego pochodzenia :)
Drogi Poborze, reaktor, jak zapewne wiesz, wyleciał mi w powietrze, procesor chłodzony wodą, ale obecnie
powietrzem, dyski pozostały. Mam dwa SSD, Crucial M4 128  i Samsung 840 Pro 256.
Tak jak piszą koledzy miałem ten sam problem, kiedy wchodziłem na serwer, do wyboru pozostawały tylko patyki.
Mapy są dość duże, więc ładowanie trochę trwa, a dyski SSD mają w stosunku do standardowych bardzo szybki
odczyt i niski czas dostępu, u mnie w zależności od programu testującego 437-523 MB/s i czas dostępu 0,1 ms,
zwykłe dyski 50-120MB/s i 12-15 ms.
Kto raz popracuje na dysku SSD, już nigdy nie wróci do standardowego. Win 7 - start 8,5-9 s, zamknięcie 6 s.
Jest tylko jedne ale, cena, Cruciala M4 kupowałem w 2010 roku za 740 zł, a Samsunga 256 Pro w tym roku za 780 zł.

Ale jak się chce komfortowo grać to trzeba się poświęcić, cały 2010 i 2013 rok nie piłem, nie paliłem, nie uprawiałem sexu, nie rozmawiałem przez telefon, mało jadłem, nie jeździłem samochodem - wszędzie z buta i odkładałem na wymarzony dysk.

Wittuch

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #6 on: 07 October 2013, 18:19:37 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Wydaje mi się, że problemy z ładowaniem map zaczęły się od czasów formatowania
komputera. Przed formatem grałem raz w HoS i mapy ładowały się szybko.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Myślę, że jak znowu sformatuje komputer to może
coś się naprawi. Znowu będę musiał pobierać te 12 GB gry :p.
No nie ważne. Jeszcze raz dziękuję, a na ten dysk SSD odłożę sobie pewną sumkę
pieniędzy. :)
Pozdrawiam i myślę, że temat można zamknąć.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #7 on: 07 October 2013, 19:37:12 »

Wydaje mi się, że problemy z ładowaniem map zaczęły się od czasów formatowania
komputera. Przed formatem grałem raz w HoS i mapy ładowały się szybko.
Jeśli format był w czerwcu, to wina rozszerzenia Rising Storm. Po nim mapy zaczęły dłużej mielić, choć jakiegoś oficjalnego stanowiska twórców na ten temat nie ma 

Wrona

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #8 on: 12 October 2013, 11:35:44 »
Znowu będę musiał pobierać te 12 GB gry :p.

Nic nie musisz pobierać. Po prostu zostaw sobie folder Steam na partycji innej niż systemowa i po reinstalacji systemu zainstaluj tam Steam. Zweryfikuje pliki i po krzyku. Ja tak robiłem przenosząc folder na trzech kolejnych komputerach, po co tracić czas?

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2 - Wczytywanie map
« Reply #9 on: 17 October 2013, 12:21:24 »
Mi po ostatnim dużym patchu spadła prędkość ładowania map. Wcześniej na zwykłym dysku wchodziłem 5-10, teraz z reguły nie szybciej jak 25, stąd zabawa zostaje patykiem. Jak ta gra mnie wnerwia  :-\