Author Topic: Stream-Live- WESTERPLATTE - 1.09.2013 NIEDZIELA 20.00 (September'39 ArmA II Mod)  (Read 4339 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile




westerplatteryszka2

Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem, prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westarplatte...

Z serii NAJWIĘKSZE BITWY 1939 roku pod hasłem ” PRZYWRACAMY DUMĘ NARODOWĄ,” zapraszamy na inaugurację największych spotkań rekonstrukcyjnych dla miłośników historii w ramach 74 rocznicy wybuchu WW2.

Oczywiście zaczynamy od najsłynniejszej heroicznej bitwy. 1.09.1939 z 3 minutowym opóźnieniem w stosunku do wysłanego o 4.45 rozkazu , czyli o 4.48 pancernik Schleswig-Holstein otworzył ogień w kierunku Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, tym samym rozpoczynając oficjalnie WW2. Odcięci, pozbawieni najmniejszych szans na odsiecz przy dysproporcji sił w stosunku 1/15 wytrzymali 7X dłużej niż przewidywały jakiekolwiek złożenia taktyczne. Trwali i ginęli by jak najdłużej podtrzymać ducha walczących jednostek w Polsce. Dzięki nim mogło być powtarzane w radiu „Westerplatte ciągle się broni…” co nigdy nie zostanie zapomniane…

Rekonstrukcja jest zgodna historycznie z faktycznymi wydarzeniami na Westerplatte. Składnica zbudowana od podstaw z oryginalnych map, rozmieszczeniem placówek, umocnień oraz historyczną obsadą, czasami ataków i miejsc ostrzału. To niepowtarzalna szansa by własnymi oczami po 74 latach zobaczyć jakie piekło przeżywali na maleńkim skrawku ziemi odcięci obrońcy.

Nasze spotkanie dedykujemy mjr Ignacemu Skowronowi (km-ście z wartowni nr2) – ostatniemu z obrońców Westerplatte. 5 sierpnia 2012 w wieku 87 lat dołączył do ostatniej czwórki z 210 osobowej załogi która odeszła prosto do nieba właśnie latem…

Przed pojawieniem się najnowszego filmu „Tajemnica Westerplatte” Mjr Skowron najlepiej skomentował pokazane tam kontrowersyjne i traumatyczne zdarzenia.

„Mieliśmy ogromne szczęście mając 2 wspaniałych dowódców, bo jeden uczynił nas bohaterami, a drugi darował życie…”

Tekst: (V)PolishFactor

Z pewnymi kłopotami technicznymi (uczestnicy / widzowie streamu wiedzą, a reszcie ta wiedza niepotrzebna) wystartowaliśmy z tym projektem którego autorami są PolishFactor, novee i wlocz, a merytorycznie i technicznie czuwał ;] Beba ;) Stream niestety zakończył się (po 4 godzinach i 5-ciu minutach) przedwczesną śmiercią kamerzysty (postać odgrywana przez BartBeara w rzeczywistości zginęła ostatniego dnia walki i nazywała się Jan CZYWIL a nie Cywil jak błędnie powielono z jakichś nierzetelnych źródeł) ;) Chłopaki bez naszej kamery bronili się jeszcze ponad godzinę. W spotkaniu brało udział ponad 60 graczy naszych Klanów (nawet anglojęzyczni) za co należą się im serdeczne podziękowania, gdyż większość próbowała wczuć się w klimat i nawet wywoływała się po nazwiskach odgrywanych postaci, gdzie to było możliwe.

« Last Edit: 03 September 2013, 19:03:46 by BartBear_[PL] »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Będzie na youtube? :D

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Transmisji nie będzie na YT, bo nie obczaiłem jeszcze tego "pokoju reżyserskiego" i poza tym nie wiadomo jak z jakością, bo jak taka sama lub tylko nieco lepsza niż w "hangoutach" to ja podziękuję. Poza tym z tego co się orientuję to transmisja taka wymusza przerwy reklamowe a ja w Polsat czy inny TVN nie mam zamiaru się bawić  :P
Na żywca poleci w okienku we wiadomości, natomiast na YT dostanie się okrojony i wyedytowany materiał. Dodam także wczorajszy materiał treningowy ;D

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
plakat jest genialny :)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
plakat jest genialny :)

"Ryszka 2013"...i wszystko jasne  ;D

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt

Na żywca poleci w okienku we wiadomości, natomiast na YT dostanie się okrojony i wyedytowany materiał. Dodam także wczorajszy materiał treningowy ;D
O to mi chodziło, dzięki :)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
A może zrobicie taki scenariusz na zasadzie "co by było gdyby...", że Westerplatte postanowiło się bronić jeden dzień dłużej. Ponoć niemieckie wojska szykowały generalny szturm na 8 września. W ataku miały brać udział czołgi, stukasy i cała kupa piechoty :(.