Author Topic: Kupowanie steam giftów  (Read 25197 times)

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Kupowanie steam giftów
« on: 16 August 2013, 23:10:28 »
Czy zdarzyło wam się kupować gry na allegro w formie steam giftów ? Słyszałem, że jest to zabronione przez steam który może nawet zbanować całe konto. Z drugiej strony wyhaczyłem bardzo fajną ofertę za Chivalry - Medieval Warfare (fajna rąbanina) za niecałe 30 zł.
Tu link do oferty http://allegro.pl/chivalry-medieval-warfare-steam-gift-automat-24-7-i3470455464.html
gościu ma mnóstwo pozytywnych komentarzy, mimo tego ciągle nie jestem przekonany.

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #1 on: 16 August 2013, 23:16:54 »
Z tego co wiem, to kilku kolegów z 6PDP w taki sposób zakupiło Iron Fronta i dobrze się mają.
PS: witam po urlopie :'(


Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #2 on: 17 August 2013, 00:21:43 »
Kilka razy zdarzyło mi się kupić klucze z grami na allegro i nie było problemów. Ostatnio kupiłem BFBC2 jakieś dwa lata temu i do tej pory nie mam żadnego bana.

Faktem jest, że takie gifty to same chińczyki i jest ryzyko dostać bana na konto.

Dołóż 20 zł i kup w empiku, bo gra kosztuje z 5 dych i pewniak. A gierka warta uwagi. Gram prawie rok i dalej gram :).

Koleś i ma pozytywne komentarze, ale ludzie za szybko wystawiają je i po jakimś czasie BANIK.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #3 on: 17 August 2013, 07:42:27 »
To jest przykład że jest to legalne
http://www.steamgifts.com
jak widać jest wyspy gier z humblebundle.

Nie kupuj od ruskich i z jakiś niepewnych źródeł. Jak kupisz od kogoś co kupił grę kradziona karta Visa to obaj dostaniecie bana na konto. Natomiast od ruskich związane jet to że jest to inna strefa "monetarna" jest tam taniej. Ten co handluje dostaje blokadę konta, a co dostał traci grę z biblioteki steam.
« Last Edit: 17 August 2013, 07:54:03 by csMKJP »

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #4 on: 17 August 2013, 10:44:36 »
Konto zbanowane lub skaradzione moze zostac gdy połączysz się z serwerami VPN przy aktywacji kodu Steam.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #5 on: 17 August 2013, 11:49:50 »
Konto zbanowane lub skaradzione moze zostac gdy połączysz się z serwerami VPN przy aktywacji kodu Steam.

Hmm... pierwsze słyszę, z resztą jak chcesz sobie zamaskować IP (w celu zmiany strefy, bo rasiści niektórych tytułów nam nie udostępniają "oops sorry this itiem is not available in your region") to jest kilka programów które spokojnie to wykonają tak że Steam się nie połapie, ale to też forma czitu, ja nie używam (i albo się wk**** na logikę Steam i czekam na odblokowanie pozycji, albo jak coś naglącego - np. mocna przecena - proszę jakiegoś zagraniczniaka, żeby mi kupił, tak jak małolat pijaczka wręczając kasę pod sklepem, żeby mu pół litra zakupił  ;) ;)).

Nie kupuj od ruskich i z jakiś niepewnych źródeł. Jak kupisz od kogoś co kupił grę kradziona karta Visa to obaj dostaniecie bana na konto. Natomiast od ruskich związane jet to że jest to inna strefa "monetarna" jest tam taniej. Ten co handluje dostaje blokadę konta, a co dostał traci grę z biblioteki steam.

+1
Co do ruskich to się nie wypowiem, bo nie miałem żadnych dotychczas sygnałów, ale możliwe że sobie panowie z Valve w końcu bilans zrobili i tak jak z podatkami: "Skarb Państwa stracił na przemycie", tak i tutaj ile mają "w plecy" tzn. ilu się nie dało wyr*** na te ich ceny "europejskie" i zaczęli wprowadzać takie ograniczenia. Z innej beczki co jak faktycznie "znam" danego Rosjanina i faktycznie dostałbym od niego prezent, hę? Przecież to kolejna "rasistowstwo" dotyczące narodowości (znaczy nacji, ale nacjonalizacja to termin zarezerwowany do czego innego). Gdzie wtedy się udać? Do Sztrasburga (ale nie do prowadzącego Familiadę :P)

Natomiast już byłem obserwatorem bana na CAŁE konto (na którym była dosyć pokaźna kolekcja normalnie legalnie kupionych produktów na Steamie) za wprowadzenie klucza z Allegro (zakup tańszy był o jakieś 90 zł w porównaniu do ceny na Steamie). Ban nałożony został po jakimś tygodniu a próby kontaktu rozbijały się tylko o stwierdzenie że nie mogą odblokować tego konta za pogwałcenie regulaminu (?)

Ja nie mam pojęcia skąd hurtownicy tacy jak na Allegro biorą te klucze (może sami mają dojścia do takich HumbleBundle albo jeszcze inaczej) - w każdym razie jeżeli nie łamią przy tym prawa i jeszcze zarabiają nie zdzierając jak Steam z klienta, to niech sobie mają ten interes dalej. Problemem są ci, którzy faktycznie korzystają ze skradzionych i jeszcze niezablokowanych kart i opróżniają ich stan np. na zakupy elektroniczne steam-giftów. Zanim procedura "po sznurku" od banku dojdzie do Valve a potem oni w dalszej kolejności dojdą do zakupu też mija pewien okres czasu w którym może złapać się kilku frajerów skuszonych okazyjną ceną  :P

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #6 on: 17 August 2013, 12:41:27 »
Dodam, że kupiłem już od tego gościa kiedyś jedną grę (nie gift, ale klucz) już 3 miesiące temu, i nie mam żadnego problemu (bo też nie powinienem mieć). Kupiłem tego gifta na drugie konto, żeby wypróbować ten sposób kupowania. Jeśli coś będzie nie tak, to po jakim czasie można spodziewać się reakcji ze strony Valve ? 
« Last Edit: 17 August 2013, 12:47:06 by BUBEL »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #7 on: 17 August 2013, 12:55:26 »
[...]Jeśli coś będzie nie tak, to po jakim czasie można spodziewać się reakcji ze strony Valve ?

Oni tam mają "Valve time"  ;)
Ale jeśli chodzi o ich pieniążki to jakoś działają w miarę szybko. Sądzę że okres zagrożenia to 2-3 tygodnie (bo w weekendy tam nie pracują  ;D). Po tym czasie raczej już jesteś bezpieczny.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #8 on: 17 August 2013, 13:29:19 »
Najpewniej jest kupować wtedy, gdy skończyła się jakaś promocja. Ktoś wykupił 20 kluczy powiedzmy za 25 zł i sprzedaje na allegro za 30 zł.

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #9 on: 17 August 2013, 14:40:17 »
No nic, to odczekam te dwa tygodnie i zobaczymy. Dam znać jeśliby się przyczepili, wtedy zostaniecie ostrzeżeni :)

Daazzz

  • Guest
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #10 on: 20 August 2013, 08:07:46 »
Quote
Czy zdarzyło wam się kupować gry na allegro w formie steam giftów ?

Nie.  Po co kupować klucze do gier od osób trzecich skoro istnieje tyle różnorakich promocji.

Zaczynając od samego Steama - była ostatnio wyprzedaż i wspomniane Chivalry było za 3,60 euro = 15 zł, i dwa razy była na ofercie weekendowej za 3,80 = 16 zł.
Poprzez różnorakie akcje "game bundle" i  przeceny http://www.indiegamebundles.com/category/active/ gdzie była przecena -66% na ta grę i paczka z innymi grami za 4$.
Kończąc na wspomnianym http://www.steamgifts.com gdzie można dorwać grę za darmo albo prawie darmo.

Dodatkowo można spróbować szczęścia w store.indiegala.com/‎ , www.greenmangaming.com/‎ , muve.pl/‎ w wielu innych sklepach internetowych.

Quote
Z drugiej strony wyhaczyłem bardzo fajną ofertę za Chivalry - Medieval Warfare (fajna rąbanina) za niecałe 30 zł.

Za 30 zł to nie "wyhaczyłeś" żadnej fajnej oferty biorąc pod uwagę to że klucz jest z "aledrogo".

Quote
Najpewniej jest kupować wtedy, gdy skończyła się jakaś promocja. Ktoś wykupił 20 kluczy powiedzmy za 25 zł i sprzedaje na allegro za 30 zł.

Nie kupić gry na promocji tylko po jej zakończeniu po wyższej cenie. Fuck Logic ???
« Last Edit: 20 August 2013, 08:28:55 by Daazzz »

Rilla

  • Guest
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #11 on: 14 June 2014, 00:47:43 »
Witam, ale jeśli np kupuje steam gift ze znanej strony jak np http://www.gamecodes.pl/ to też muszę się obawiać zbanowania? W końcu jest to pełnoprawny sklep online, a nie od przypadkowego gościa na allegro.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Kupowanie steam giftów
« Reply #12 on: 14 June 2014, 10:28:12 »
Witam, ale jeśli np kupuje steam gift ze znanej strony jak np http://www.gamecodes.pl/ to też muszę się obawiać zbanowania? W końcu jest to pełnoprawny sklep online, a nie od przypadkowego gościa na allegro.
Jeżeli faktycznie sklep jest legalny, jak w przypadku który podałeś, nie ma żadnych obaw JEŻELI CHODZI O KLUCZ STEAMA, gdyż ma on podpisane umowy handlowe z platformą, lub bezpośrednio z wydawcą danej gry i na jakich warunkach sam zdobywa te klucze nie powinno interesować użytkownika. Sklep gwarantuje "jakość" produktu i gdyby cokolwiek było "niehalo" to należy uderzać w tym kierunku. Kluczyk z takiego sklepu jest jak normalnie kupiona wersja pudełkowa z "normalnego" sklepu - zafoliowana z pełną zawartością (chyba że pracownicy zrobili psikusa i sobie zainstalowali grę a potem zafoliowali- a zdarzało się to nagminnie w pewnej sieci sklepów oczywiście w Polsce  ;D) tyle że bez tego wszystkiego ;)
JEŻELI CHODZI o Steam-Gifty (na wspomnianej stronie) to w Regulaminie (niestety) masz punkt, że nie ponoszą odpowiedzialności (pośredniczą jak widać towarem osób 3-cich).
« Last Edit: 10 July 2014, 20:54:42 by BartBear_[PL] »