Author Topic: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!  (Read 25805 times)

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #16 on: 18 July 2013, 18:44:50 »
To jest plik .ini (nie wiem czemu aż taka zmieniona nazwa), a mi chodziło o LOG (plik z rozszerzeniem .log) po uruchomieniu serwera i jak się domyślam jednak jego braku współpracy - cos tam sie powinno zapisać co może byc pomocne.

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #17 on: 18 July 2013, 18:54:11 »
Bart ,ale chodzi mi o to ze nie moge uruchomic serwera.W kazdym razie nie wiem wlasnie jak uruchomic serwer bo mam MareNostrum.ini uzupelnione lecz nie wiem co poczac by go wlaczyc na maszynie dedykowanej..W tym tkwi caly problem ...

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #18 on: 18 July 2013, 19:01:01 »
no to czym uruchamiasz RO na VPSie?

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #19 on: 18 July 2013, 19:08:27 »
no to czym uruchamiasz RO na VPSie?

Plikiem bat. o nazwie : ro_server_launcher

A nie ma takiego czegos do mn i do DH

PS: MN odpala sie tak samo jak Dh ,ale nie wiem jak :P

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #20 on: 18 July 2013, 22:58:46 »
No to prześlij mi ro_server_launcher

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #22 on: 20 July 2013, 18:15:47 »
Po pierwsze sprawdź czy aby na pewno cała zawartość marenostrum znajduje się w katalogu marenostrum (i w jego podkatalogach) który znajduje się w głównym katalogu redorchestry na serwerze, po drugie wrzuć ten plik z załącznika do katalogu system ale redorchestry (czyli tam gdzie był jego odpowiednik do ro).  Jeżeli w dalszym ciągu po uruchomieniu tego bat'u serwer nie odpali to przynajmniej stworzy plik mn.log, który wtedy oczywiście wiesz że masz przesłać, ale możliwe że już takiej konieczności nie będzie.

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #23 on: 20 July 2013, 18:39:39 »
Po pierwsze sprawdź czy aby na pewno cała zawartość marenostrum znajduje się w katalogu marenostrum (i w jego podkatalogach) który znajduje się w głównym katalogu redorchestry na serwerze, po drugie wrzuć ten plik z załącznika do katalogu system ale redorchestry (czyli tam gdzie był jego odpowiednik do ro).  Jeżeli w dalszym ciągu po uruchomieniu tego bat'u serwer nie odpali to przynajmniej stworzy plik mn.log, który wtedy oczywiście wiesz że masz przesłać, ale możliwe że już takiej konieczności nie będzie.

Dobra robota działa wysmienicie ,i mam ostatnie pytanie do ciebie ... lecz nie musisz odpowiedziec...Co mam zrobic jesli mapa laduje sie baaardzo wolno

PS : RO jest postawione na maszynie a mape pobieralem od was  w exe. i szybkosc jest masakryczna i czy da sie jakos to przyspieszyc ?

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #24 on: 20 July 2013, 19:13:46 »
Dobra robota działa wysmienicie ,i mam ostatnie pytanie do ciebie ... lecz nie musisz odpowiedziec...Co mam zrobic jesli mapa laduje sie baaardzo wolno

PS : RO jest postawione na maszynie a mape pobieralem od was  w exe. i szybkosc jest masakryczna i czy da sie jakos to przyspieszyc ?


EJ I 2 PYTANIE CZEMU JAK WLACZE SERW DO RO TO JEST OK , A JAK WLACZE DO MN TO MI NIE DZIALA TEN DO MN ?

ODPISZ :) dam ci logi spisane po odpaleniu dwoch serwerow

2 PS : JAK ZMIENIC WAROSC STEAMAPPID.TXT DLA MN ? :)

JAK TO MI ODPISZESZ BEDZIESZ THE BEST :)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #25 on: 20 July 2013, 19:14:33 »
Co mam zrobic jesli mapa laduje sie baaardzo wolno

PS : RO jest postawione na maszynie a mape pobieralem od was  w exe. i szybkosc jest masakryczna i czy da sie jakos to przyspieszyc ?
"ładuje się" tzn. serwer ją długo ładuje (zmienia mapy), czy gracz łączący się z serwerem pobiera niestandardową mapę wolno?
W drugim przypadku od razu odpowiem - serwer musi mieć redirect na niestandardowe pliki, których nie posiada gracz, jeżeli tego nie ma to cały plik(i) przesyłane są z zawrotną prędkością bodaj 10 kb/s.
Od razu odpowiadam na nasuwające się pytanie "jak zrobić redirect" - albo sobie wykupić taką usługę u hosta, albo stworzyć katalog zewnętrzny na hoscie (jeżeli oczywiście jest taka możliwość) z dostępem url (widocznym w sieci) i tam wrzucać wszystkie pliki które muszą sie ściągać.

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #26 on: 20 July 2013, 19:15:43 »
"ładuje się" tzn. serwer ją długo ładuje (zmienia mapy), czy gracz łączący się z serwerem pobiera niestandardową mapę wolno?
W drugim przypadku od razu odpowiem - serwer musi mieć redirect na niestandardowe pliki, których nie posiada gracz, jeżeli tego nie ma to cały plik(i) przesyłane są z zawrotną prędkością bodaj 10 kb/s.
Od razu odpowiadam na nasuwające się pytanie "jak zrobić redirect" - albo sobie wykupić taką usługę u hosta, albo stworzyć katalog zewnętrzny na hoscie (jeżeli oczywiście jest taka możliwość) z dostępem url (widocznym w sieci) i tam wrzucać wszystkie pliki które muszą sie ściągać.

OK ,lecz odpowiedz do zaaktualnionych tresci  :)

DZIEKI !

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #27 on: 20 July 2013, 19:18:03 »
Dobra robota działa wysmienicie [...] CZEMU JAK WLACZE SERW DO RO TO JEST OK , A JAK WLACZE DO MN TO MI NIE DZIALA TEN DO MN ?
Czy tylko ja tu widzę niezgodność logiczną?...

2 PS : JAK ZMIENIC WAROSC STEAMAPPID.TXT DLA MN ? :)
Tak samo jak dla RO - w notatniku albo innym edytorze tekstu. Wartość dla MN to 1230 (dla podstawowego RO to 1200)

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #28 on: 20 July 2013, 19:18:50 »
Czy tylko ja tu widzę niezgodność logiczną?...
Tak samo jak dla RO - w notatniku albo innym edytorze tekstu. Wartość dla MN to 1230 (dla podstawowego RO to 1200)

Ale ja chcialbym zeby te 2 serwy chodzily :(

:) ?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Jak zrobic serwer dedyk do MN...Naprawde wazne !!!!
« Reply #29 on: 20 July 2013, 19:26:20 »
Obydwa serwery korzystają u Ciebie z tego samego IP i portów, tak więc się dublują, dlatego nie działają (przynajmniej w 100% prawidłowo) jednocześnie bo po prostu nie mogą. Dla jednego IP to raczej zbyt dużo roboty i jednak trochę wiedzy, aby ustawić 2 równorzędne procesy (przesunięcie portów, stworzenie kopi binarek itp.) - poza tym nie wiem na co pozwala Ci Twój dostawca usługi VPS i czy albo nie byłoby to zablokowane, albo przynajmniej niedozwolone (i wiązałoby się z konsekwencjami).