Author Topic: SECURITY CHECK FAILED - Steam not Ready or Server not VAC Secure  (Read 6241 times)

Michu

  • Guest
Witam wszystkich serdecznie :)
Jako że jestem nowy przedstawię się - Michał z tej strony:) Właściciel RO od wczoraj. Wybaczcie jeśli popełniłem jakiś błąd ale przeszukałem forum pod rożnym kontem i nie znalazłem odpowiedzi. Grzebałem też dużo w sieci i nie znalazłem rozsądnego rozwiązania. Dodam że z nakładką na UT 2004 nie miałem tego problemu nigdy. Przez ten problem w ogóle nie da się wejść na serwer dedykowany i tym bardziej go stworzyć.

Poniżej wklejam cały log jak próbuję postawić serwer dedykowany:

Log: Log file open, 07/16/13 16:19:43
Init: Name subsystem initialized
Init: Detected: Microsoft Windows NT 6.1 (Build: 7601)
Init: Version: 3339 (128.29)
Init: Compiled: Oct 22 2012 15:12:10
Init: Command line: RO-Odessa?BonusVehicles=false?Game=ROEngine.ROTeamGame?bAutoNumBots=False?NumBots=2 -server -log=server.log
Init: Character set: Unicode
Init: Base directory: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Red Orchestra\System\
Init: Ini:RedOrchestra.ini   UserIni:User.ini
Init: Build label:  Build RedOrchestra_Build_[2005-11-27_10.48]
Init: Object subsystem initialized
Log: Browse: RO-Odessa?Name=1_Shoot_1_Kill?Class=Engine.Pawn?Character=G_HeerGreatcoat5?team=1?Sex=M?BonusVehicles=false?Game=ROEngine.ROTeamGame?bAutoNumBots=False?NumBots=2
Log: Collecting garbage
Log: Purging garbage
Log: Garbage: objects: 47508->47507; refs: 786359
Log: Game class is 'ROTeamGame'
Log: STEAMAUTH : Steam auth system activation successful
Log: Bringing Level RO-Odessa.myLevel up for play (20) appSeconds: 4.579000...
Log: (Karma): Autodetecting CPU for SSE
Log: (Karma): Using SSE Optimizations
Log: (Karma): Could not create Karma collision from blocking volume: BlockingVolume4
ScriptLog: GameInfo::InitGame : bEnableStatLogging Fałsz
ScriptLog: bAutoNumBots: Fałsz
ScriptLog: UdpServerQuery(crt): Port 7767 successfully bound.
Log: Resolving master0.gamespy.com...
Log: Defaulting to false
Log: Defaulting to false
ScriptLog: Webserver is not enabled.  Set bEnabled to True in Advanced Options.
ScriptLog: MaxPlayerRatio = 0.25
Log: Startup time: 4.790000 seconds
Log: Resolved master0.gamespy.com (69.10.30.248)
ScriptLog: UdpGameSpyUplink: Master Server is master0.gamespy.com:27900
ScriptLog: UdpGameSpyUplink: Port 7768 successfully bound.
Log: STEAMAUTH : Sending updated server details -  True Sniper PL 0 | 8
Log: STEAMAUTH : Connected to Steam Servers
Log: STEAMAUTH : VAC Security Disabled
Log: STEAMSTATS: SECURITY CHECK FAILED - Steam not Ready or Server not VAC Secure
>


Próbowałem już zmieniać ustawienia zapory, kasować reguły odnoszące się do Steama oraz Reda i nic nadal jest to samo. Jeżeli wątek jest gdzieś na forum to bardzo proszę moderatora o przekierowanie mnie na niego a jeśli ktoś może mi jakoś doradzić to z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.
« Last Edit: 16 July 2013, 16:59:28 by Michu »

Offline Robercikq

  • Towarzysz broni
  • Posts: 83
  • Honor: +2/-4
    • View Profile
    • PROFIL
  • Gadu-Gadu:
Sprobuj zrobic to co tu jest w tym temacie co nadsylam linka ... a jezeli nie oto chodzi to nie wazne....

http://www.red.orchestra.pl/forum/index.php/topic,2897.0.html

Napewno pomoga Tobie na tej stronie :)

Michu

  • Guest
Słuchajcie ni groma nie mogę znaleźć tego pliku w folderze Steama ani RO. W czym może tkwić problem. Wyszukiwarka też go nie znajduje :(
Próbowałem otworzyć jakiś plik o podobnej nazwie Steam.dll lub Steam_api i lipa w notatniku wyskakuje sterta kropek krzyżyków kółek itp....

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Quote
ScriptLog: Webserver is not enabled.  Set bEnabled to True in Advanced Options.

steamID nie macza w tym niczego (a palców przede wszystkim), tak więc przynajmniej na razie nie ma co tam zmieniać.
Nie ustawiałem u siebie dedyka na windowsie nigdy, bo po pierwsze komputer byłby tylko do tego procesu i nawet bym pograć nie mógł (alternatywą jest listening server, to wtedy działa coś na kształt "local" w L4D i podobnych grach gdzie jeden gracz jest hostem dla innych). Nie wiem czy w takim razie podczas ustawiania wedle tej notatki jest tam jakieś Advanced Options, jak jest, to ustaw odpowiednią flagę na True, jak nie ma to pewnie trzeba edytować redorchestra.ini, gdzie owa flaga powinna być.
« Last Edit: 16 July 2013, 19:29:09 by BartBear_[PL] »

Michu

  • Guest
Zmieniłem i pomogło ale.
Nadal wyskakuje ten log:

Log: STEAMAUTH : VAC Security Disabled
Log: STEAMSTATS: SECURITY CHECK FAILED - Steam not Ready or Server not VAC Secure

Mimo zmiany parametru na true :( nadal wszystko stoi w miejscu problemem jest to głupie vac którego mimo wpisania true do linii w pliku ini nie odpala. Jak nic z tego nie wyjdzie to zostanie mi tylko listening server ale na nim mogą być opuźnienia
« Last Edit: 16 July 2013, 20:00:32 by Michu »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
No ale chodziło Ci o uruchomienie serwera, tak więc jak zadziałało to o to przecież chodziło, natomiast  VAC Security to (denna) ochrona antycziterska serwera. Jeżeli chcesz ją mieć włączoną to także w pliku redorchestra.ini znajdujesz wpis bVACSecured=False i oczywiście zmieniasz na True

Niestety raport nie jest ścisły - a skoro ustawienie Vac jest na true, to po prostu porty mogą nie być odblokowane na routerze/modemie. Zobacz czy tak masz: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=17954
« Last Edit: 16 July 2013, 20:15:13 by BartBear_[PL] »

Michu

  • Guest
Widzisz właśnie tak zrobiłem zmieniłem na True i nic się nie zmieniło. W starej wersji jako nakładce na UT2004 stawiałem serwer jak zadziałał jeszcze raz odpalałem grę i wchodziłem na niego ze znajomymi. Obecnie nie mogę gdyż wyskakuje mi komunikat że gra jest właśnie uruchomiona. Nadal log przy stawianiu serwera wyskakuje taki jak był. Trudno poddaje się może da się grać na dedykowanych bo nie mam nerwów do tego steama i jego głupich dodatków.


Po reinstalce gry zmieniłem wg wskazówek opcje server i vac na true i zadziałało ale serwer się nie odpala i wywala kolejny inny błąd:

Log: Log file open, 07/17/13 10:05:48
Init: Name subsystem initialized
Init: Detected: Microsoft Windows NT 6.1 (Build: 7601)
Init: Version: 3339 (128.29)
Init: Compiled: Oct 22 2012 15:12:10
Init: Command line: RO-KrasnyiOktyabr?BonusVehicles=false?Game=ROEngine.ROTeamGame?bAutoNumBots=False?NumBots=0 -server -log=server.log
Init: Character set: Unicode
Init: Base directory: C:\RO\steamapps\common\Red Orchestra\System\
Init: Ini:RedOrchestra.ini   UserIni:User.ini
Init: Build label:  Build RedOrchestra_Build_[2005-11-27_10.48]
Init: Object subsystem initialized
Log: Browse: RO-KrasnyiOktyabr?Name=1_shoot_1_kill?Class=Engine.Pawn?Character=G_Heer6?team=1?Sex=M?BonusVehicles=false?Game=ROEngine.ROTeamGame?bAutoNumBots=False?NumBots=0
Log: Collecting garbage
Log: Purging garbage
Log: Garbage: objects: 50484->50483; refs: 759252
Log: Game class is 'ROTeamGame'
Log: STEAMAUTH : Steam auth system activation successful
Log: Bringing Level RO-KrasnyiOktyabr.myLevel up for play (20) appSeconds: 4.383000...
Log: (Karma): Autodetecting CPU for SSE
Log: (Karma): Using SSE Optimizations
Log: (Karma): StaticMesh (SasQuatch_kisses_the_mrs) with empty Karma KAggregateGeometry.
ScriptLog: GameInfo::InitGame : bEnableStatLogging Fałsz
ScriptLog: bAutoNumBots: Fałsz
ScriptLog: UdpServerQuery(crt): Port 7767 successfully bound.
Log: Resolving master0.gamespy.com...
Log: Defaulting to false
Log: Defaulting to false
ScriptLog: Webserver is not enabled.  Set bEnabled to True in Advanced Options.
ScriptLog: MaxPlayerRatio = 0.25
Log: Startup time: 4.238000 seconds
Log: Resolved master0.gamespy.com (69.10.30.248)
ScriptLog: UdpGameSpyUplink: Master Server is master0.gamespy.com:27900
ScriptLog: UdpGameSpyUplink: Port 7768 successfully bound.
Log: STEAMAUTH : Sending updated server details - Sniping pl 0 | 8
Log: STEAMAUTH : Connected to Steam Servers
Log: STEAMAUTH : VAC Security Enabled
Log: STEAMSTATS: Stats Are Now Enabled When Human Player Count > 16
>


Co do portów to gdzie je zmienić?
« Last Edit: 17 July 2013, 16:27:44 by Michu »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Portów lepiej nie zmieniać (tzn. można zastosować stałe przesunięcie dla wszystkich portów ale jest to zbyteczne przy jednym serwerze) a jak je ODBLOKOWAĆ to już bądź pytanie do Twojego dostawcy internetu (jeżeli zablokowane), bądź odpowiedź jest w instrukcji Twojego modemu/routera. Aby samemu najpierw sprawdzić porty - użyj darmowego skanera portów online np. pierwsza podpowiedź z google - http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Dalej w logu widzę, że "ScriptLog: Webserver is not enabled.  Set bEnabled to True in Advanced Options." tak więc double-check it, że tak powiem pozostanę w konwencji. Niepokojące są też ustawienia niektórych opcji na FAŁSZ - tzn. polskie słówko zamiast False, to też może (100% pewności nie mam ale zawsze można spróbować zmienić) powodować problemy, także przeszukaj .ini i wszystkie ewentualne "Fałsz" zmień na "False"
Co do pogrubionego "Log: STEAMSTATS: Stats Are Now Enabled When Human Player Count > 16" to jest akurat oznaka zdrowia serwera ;p
W RO nie będzie "acziwów" gdy graczy-ludzi jest MNIEJ niż 16stu, sorki, tak wymyślili sobie autorzy :D