Żołnierze > Ogłoszenia rekrutacyjne do klanów

Historia jest dla ludzi...

(1/11) > >>

BUBEL:
Trzeba było obrać za patrona choćby 1 Dywizję Piechoty Legionów im. Piłsudskiego, a nie tych ubeków i płatne pachoły sowietów z 1 dLWP....

morticore:
Przepraszam bardzo, ale tak gadać nie można. LWP stało oczywiście za takim a nie innym ustrojem politycznym, ale nie wszyscy Polacy w ZSRR zdążyli do Andersa...

BUBEL:
Phi, myślisz że skąd się brali członkowie UB ? większość weteranów z LWP to potem byli najwierniejsi ,,towarzysze'', ,,pretoranie'' PRL, którzy bez wahania mordowali każdego, sprzeciwiającego się władzy ludowej - i to nie tylko ,,żołnierzy wyklętych'' ale i choćby działaczy PSL w czasie wyborów 1946 - wczoraj na TVP Historia można było obejrzeć reportaż na ten temat - wywlekli faceta z domu i rozstrzelali, po czym dom spalili tylko za to, że był działaczem jedynej niezależnej ówcześnie partii politycznej. Naturalnie, nie mówię że wszyscy ,,Berlingowcy'' byli tacy, ale duża część - i dlatego ja tam bym nigdy czegokolwiek nie nazwał imieniem tej formacji.

Pobor:
Duża część? Masz jakieś dane na ten temat, bo moim zdaniem obrażasz pamięć setek czy nawet tysięcy Polaków służących w LWP ,a będących przede wszystkim Polakami, a nie komunistami.  Rozumiem,że Ty na ich miejscu wolałbyś umrzeć w Gułagu na Kołomie zamiast zaciągnąć się do Armii POLSKIEJ (celowo z wielkich liter)? Jesteś uprzedzony, tak jak niegdyś Ślązaków nazwano "ukryta opcją niemiecką". Berlingowcy to przede wszystkim Polacy, potem dopiero sobie ich dziel na tych "dobrych" i tych "czerwonych. W związku z tym,że słuzyli w wojsku podległym ZSRR to należy o nich zapomnieć, wyrzucić z naszych pamięci? Pieprzycie towarzyszu tyle wam powiem.


P.S A co do mojego minusa, dotyczył on właśnie szargania pamięci Polaków, którzy według Ciebie jak jeden mąż byli Ubkami i pretorianami. Co do minusa, którego mi dałeś, to zachowałeś się jak cham i prostak, jak niegdyś były premier. Nie nie miałem dziadka w UB, jak to zasugerowałeś. Bedę wnioskował o ograniczenie Ci dostępu do forum i wzięcie Cię na podgląd dla Moderatora.

Ryszka:
Muszę niestety parę zdań od siebie dołożyć. Bubel po pierwsze spójrz na mój podpis (nie ten z rybami ;)). Klan 6PDP z gry Iron Front, która dzieje się na ziemiach polskich w 1944 roku. Z założenia miało być realistycznie, więc i nazwa historyczna. Pewnie mój dziadek też był ubekiem? (swoją drogą komentarz nie na miejscu, w stylu pewnego polityka, którego nazwiska już nie pamiętam, ale wtedy chodziło o wermacht.)
    Jesteś tu w miarę nowy więc możesz nie wiedzieć, ale ja znając chłopaków z forum, mogę Cię zapewnić, że słowo patriotyzm, jest dla nas ważne i znamy historię swojego kraju. Sęk w tym, że historia jest dla ludzi mądrych.  Członkowie grup rekonstrukcyjnych, które przybliżają nam umundurowanie i uzbrojenie powiedzmy Wermachtu lub LWP to faszyści i ubecy? . Ja sam wykonując pewną pracę, aby przygotować się merytorycznie przeczytałem mein kampf, już wiem co o mnie pomyślisz. Historia jest dla ludzi, a historia naszego kraju jest szczególnie trudna. 2 Wojna Światowa napisała nam (Polakom) niestety niedobry scenariusz. Ale Moim zdaniem cytując Ciebie Bubel "duża część" a nawet przeważająca , to byli zwykli szarzy żołnierze, którzy ryzykując życie walczyli o swój kraj, a jakaś tam polityka, była często dla nich wielką abstrakcją.
    Dzisiaj łatwo nam osądzać i cieszmy się z tego, że możemy to robić w spokoju i pokoju. Tylko że z głową.     

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version