Author Topic: Komputer sie wyłącza  (Read 3584 times)

Franz_Maurer

  • Guest
Komputer sie wyłącza
« on: 20 June 2013, 11:23:18 »
Witam. Od około tygodnia mam problem z grą w RO2. Mianowicie tak jak w temacie... po około 10-20 minutach grania komputer samoczynnie sie wyłącza...  :-\ dodam że gre mam już od jakichś 2 miesięcy i prędzej nie było żadnego problemu... mogłem grać bez przerwy choćby i 4 godziny... doprowadza mnie to do frustracji... co może być przyczyną? przegrzewa sie może? Byłbym wdzięczny za pomoc... może ktoś z was już sie spotkał z czymś takim...?

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #1 on: 20 June 2013, 12:06:22 »
Witam. Od około tygodnia mam problem z grą w RO2. Mianowicie tak jak w temacie... po około 10-20 minutach grania komputer samoczynnie sie wyłącza...  :-\ dodam że gre mam już od jakichś 2 miesięcy i prędzej nie było żadnego problemu... mogłem grać bez przerwy choćby i 4 godziny... doprowadza mnie to do frustracji... co może być przyczyną? przegrzewa sie może? Byłbym wdzięczny za pomoc... może ktoś z was już sie spotkał z czymś takim...?
Ja mam od 6 czerwca rozłączanie routera przy próbie połączenia z mapą w RO 2.I nie tylko ja masa ludzi pisze o tym a forum TI i dupa jak narazie.

se.bool

  • Guest
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #2 on: 20 June 2013, 12:08:09 »
Ja bym stawiał na przegrzewanie się. Otwórz może budę i odkurz albo przedmuchaj sprężonym powietrzem ;)

Offline as123as

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 295
  • Honor: +38/-1
    • View Profile
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #3 on: 20 June 2013, 12:14:06 »
Cześć.
Od 2 tygodni znacznie podniosła się temperatura.
Komputer, tak jak człowiek potrzebuje do pracy odpowiednich warunków.
Co jakiś czas należy odkurzyć wnętrze, sprawdzić zabrudzenie radiatorów i wentylatorów.
Zainstaluj dowolny program do monitoringu temperatur, najlepiej taki, który generuje logi, wtedy
możesz sprawdzić, czy przyczną wyłączania jest temperatura.
Na początek zdejmij boczną pokrywę obudowy i skieruj  nadmuch jakiegokolwiek wentylatora zewnętrznego.
Napisz, jakiej firmy masz zasilacz.
« Last Edit: 20 June 2013, 13:44:58 by as123as »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #4 on: 20 June 2013, 12:51:44 »
As dobrze mówi :) Z programów polecam Real Temp dla procesora i GPU-z (lub MSI Afterburner) dla karty. W obydwu musisz włączyć funkcję zapisywania danych do loga

Franz_Maurer

  • Guest
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #5 on: 24 June 2013, 19:32:22 »
no dzięki wam serdecznie za pomoce :) postawiłem wiatrak 0,5 metra od laptopa i już sie nie wyłącza ;) były upalne dni i to chyba była przyczyna...

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #6 on: 24 June 2013, 20:12:05 »
Ło panie, grać na laptopie przy 40 *C w cieniu to się nie dziwię :) Wyjmij baterię, zdejmij pokrywę i przedmuchaj go sprężonym powietrzem

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Komputer sie wyłącza
« Reply #7 on: 24 June 2013, 20:58:50 »
u mnie grafika nie schodzi poniżej 70 stopni:D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."