Author Topic: Książki które warto przeczytać. ;)  (Read 31522 times)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #60 on: 28 July 2015, 12:13:03 »
A jak z jakością tłumaczenia, bo Bieszanow szczęścia do przekładów nie ma...

Na półeczce czeka kupiony za 2 dyszki w antykwariacie "przez wojenną zawieruchę"
Z tego co wiem zacna pozycja :)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #61 on: 28 July 2015, 18:26:29 »
Zależy kto jak bardzo jest czepliwy. Zdarzają się rusocyzmy: łódź podwodna, przedni skraj itd, tłumaczką była Rosjanka, w redakcji też kobieta, niemniej nie jest najgorzej. Czasami się widuje nieujednolicone nazewnictwo jak w przypadku: dywizji piechoty, dywizji, strzelców, strielkowej dywizji, zamiast to ujednolicić. Niemniej szczerze, wkurza zdecydowanie bardziej brak map, bo czasem nie wiadomo o czym się czyta.  ;D Tak czy siak, uważam, że jest to świetna pozycja na polskim rynku. Szczegółowo są pokazane walki od ruskiej strony od kontrofensywy pod Moskwą do Stalingradu. Pomijam fakt, że w Polsce się praktycznie nic nie wydaje na ten temat, więc ta książeczka jest sama przez się atrakcyjna, natomiast według opinii, z którymi się zetknąłem, jest to chyba najlepsza praca Bieszanowa i osobiście uważam  za fajniejszych książek o froncie wschodnim dostępnych po polsku. Niestety, nie jesteśmy Amerykanami, że u nich się wydaje tysiące książek i przekłada praktycznie wszystko, więc można przebierać, zatem nie ma specjalnie co narzekać i kupić sobie 1942r, bo w przypadku tej pozycji zwyczajnie warto. Niestety w Polsce jest jeszcze ogromna ilość dobrych książek, które można by wydać, zamiast gniotów o ruskich czołgistach lub innych bzdur napchanych propagandą  :(

Quote
Z tego co wiem zacna pozycja :)
Podobno,  chociaż ja jakimś wielkim fanem wspomnieniówek nie jestem, to zapomnianego żołnierza czytało mi się w miarę przyjemnie. A tutaj skusiłem się ceną i ładnym wydaniem od Rebis - twarda oprawa i kredowy papier zapewnią żywotność książeczki i ładny wygląd na półce na długie lata.

Zapomniałem też o kolejnej książce Reynoldsa, którą też kupiłem okazyjnie w moim ulubionym antykwariacie za 19 zł. Mam już "Stalowe piekło", "Ludzi ze stali", no i teraz dołączyli "Synowie rzeszy". Fajny cykl książek o I i II k.panc. SS, chociaż temat Normandii nie jest jakoś specjalnie u mnie lubiany to jednak dość dobrze napisane są tą książki, rzetelnie i autor nie ukrywa podziwu dla formacji Waffen SS, które mimo miażdzącej przewagi aliantów niejednokrotnie kopały amerykańskim chłopcom dupska  :-*
« Last Edit: 28 July 2015, 18:50:07 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #62 on: 29 July 2015, 22:20:57 »
Ja wręcz przeciwnie, tylko, że muszą to być dobre pozycje  ;)
Na ten 1942 na prawdę smaku mi narobiłeś.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #63 on: 05 August 2015, 19:12:03 »
Kupuj bo warto, ja jestem już przy końcu i szczerze mogę polecić. Mimo drobnych wad i bubli w redakcji książka na pewno warta kupienia, a już na pewno przeczytania.
Napisz jak kupisz jak wrażenia  ;)
w RO gram jako raq

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #64 on: 05 August 2015, 20:34:06 »
Na pewno napiszę, choć wcześniej trafią na forum moje opinie o innych pozycjach  ;D

Offline kiruy

  • Towarzysz broni
  • Posts: 1
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • www.kwiaty24.com
Re: Książki które warto przeczytać. ;)
« Reply #65 on: 13 March 2016, 23:21:33 »
Książki o uzależnieniach. Szczególnie dla młodzieży, która myśli, że ich to jeszcze nie dotyczy, że kontrolują. Szczególnie trafiają polskie książki, bo bardziej identyfikujemy się z tym, co jest opisywane (polskie imiona, nazwy miast, ulic, miejsc, sytuacji w kraju), więc polecam na pewno "Spowiedź narkomana". Mocna książka. A z zagranicznych to "Milion małych kawałków"