Author Topic: custom maps na 40-1 (realizm)  (Read 2516 times)

Telesfor

  • Guest
custom maps na 40-1 (realizm)
« on: 21 March 2013, 22:05:02 »
Cześć,
Dwa pytania głównie do członków klanu 40-1:
Jak nie dostanę tu odpowiedzi, spróbuję na waszym klanowym forum;

Dlaczego mimo, że mam ściągnięte wszystkie mapy, jakich używacie na serwerze, co chwilę muszę je pobierać na nowo? Wychodzą nowe wersje, czy jest jakiś inny powód? Wiem, że nie jestem jedynym, który ma taki problem. To mój ulubiony serwer, więc nie chciałbym go odstawiać...

I drugie pytanie:
czy na wspomnianym serwerze będzie w końcu stały tryb? Bo raz jest realizm przez tydzień, później nagle niestandardowy, ze strasznie mnie irytującym celowaniem - tzn.: Nie można włączyć celowania w sprincie - trzeba się zatrzymać, odczekać chwilę i dopiero celować. No zbyt realistyczne to nie jest, a szczególnie dla szturmowca, to wręcz niszczy rozgrywkę

Brat, Ty o ile się nie mylę jesteś w 40-1 więc liczę na twoją odpowiedź, tudzież wygnanie mnie na wasze forum jeśli nie możesz nic poradzić na moje problemy ;)

Telesfor

  • Guest
Odp: custom maps na 40-1 (realizm)
« Reply #1 on: 22 March 2013, 10:34:15 »
Jeszcze tylko dodam, ze znalazlem porade, zeby sciagac mapy z workshopa. Ale robie tak od jakiegos czasu a TE-Winterwald juz z cztery razy musialem sciagac.

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: custom maps na 40-1 (realizm)
« Reply #2 on: 22 March 2013, 12:29:31 »
Z tymi mapami custom to trochę problem bywa. Trzeba je ściągać po każdym upadacie. Poza tym mój kolega np. ściąga je co rusz i cholera wie o co chodzi. Spróbuj wywalić cały plik tekstowy cache, znów będziesz ściągał, ale powinno być tylko raz. Winterwald niedługo będzie dołączony do oficjalnych map, tak jak i inne, które wygrały nagrody pieniężne.

Co do trybu gry. Ponieważ serwer classic padł wprowadziliśmy mapy custom na serwer realizm. Tu Mord zaczął próby połączenia dwóch trybów i stworzył niestandardowy. Ponieważ na forum Tripwire mówiono, że członkowie forum, którzy chcieli połączenia najlepszych rzeczy z tych dwóch trybów nie są grupą reprezentacyjną postanowiliśmy sprawdzić jak to zadziała na naszym serwerze. Bieganie było jak z trybie realizm, co pozwalało szybko pokonywać duże odległości na mapach custom, jednocześnie nie było bandażowania i spowolnione celowanie jak w classicu. Właśnie brak możliwości celowania w sprincie jest jak najbardziej realistyczne. Skończyło się bieganie jak Rambo, więcej taktyki weszło do rozgrywki, więcej walki wręcz. Jak dla mnie, gracza z RO1 i classic było to perfekcyjne rozwiązanie, co na jakieś dwa tygodnie spowodowało, że od nowa pokochałem ta grę. Po czym okazało się, że popularność serwera spada i cały eksperyment wziął w łeb. Na dzień dzisiejszy serwer realizm wrócił do trybu realizm.

Mam nadzieję jeszcze, że uda się zrobić serwer classic we wspomnianym trybie mieszanym, ale niestety gracze jak widać przyzwyczajeni są do gry na łatwiejszym poziomie i nie chcą utrudnień uciekając na inne słabsze do tej pory serwery. Próba się nie udała, a Mord i ja jesteśmy naprawdę tym faktem bardzo niepocieszeni.

Z tymi mapami to w ten weekend jeszcze powalczymy, jakby coś cały czas nie działało jak trzeba pisz.

EDYTA
Wlazłem na serwa, a tam tryb niestandardowy znowu :/ Morda nie ma, a od poniedziałku się nie komunikowaliśmy więc dzisiaj zapewne sie więcej dowiem co on znowu kombinuje i wieczorem napiszę.
« Last Edit: 22 March 2013, 13:12:18 by BRAT_MIH »

Telesfor

  • Guest
Odp: custom maps na 40-1 (realizm)
« Reply #3 on: 22 March 2013, 13:20:40 »
Dzięki, spróbuję z tym cachem. Co do tego celowania - to fakt, zmusza to do ostrożniejszego poruszania się. Ale uniemożliwia szybkie druzgocące szturmy i to mnie właśnie denerwuje.

Problem tkwi w tym, że jeśli nawet po sprincie zauważę wroga i zwolnię, żeby wycelować, to żeby to zrobić muszę maltretować prawy przycisk myszy 3-4 razy zanim w końcu mi się uda, w tym czasie najczęściej zdążę już oberwać. Osobiście też wolę grać bardziej taktycznie i rozsądnie(Ciągle marzę żeby zagrać mecz bez umierania, ale tu dochodzą jeszcze teamkille, człowiek się stara przeżyć i dostaje w plecy ;D), ale są sytuacje, że taki szybki rajd jest niezbędny. Np, grając Ruskimi na Commissar House, dwóch gości z pepeszami może w kilka sekund wyczyścić budynek A.  Przecież od tego są pistolety maszynowe. Ciężka sprawa.

Najważniejsze, żeby był jeden, określony tryb, do którego można się przyzwyczaić, niech to już nawet będzie ten niestandardowy.

A tak nawiasem mówiąc/pytając - w jaki trybie gracie treningi/sparingi/mecze?

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: custom maps na 40-1 (realizm)
« Reply #4 on: 22 March 2013, 13:40:40 »
Treningów jako tako nie ma, nie rozgrywamy za dużo meczów, gramy for fun na swoim serwie :) Jak gramy to countdown w trybie classic.

EDYTA
Rozmawiałem z Mordem, nie poddaje się facet i kolejna próba połączenia trybów realizm i classic na naszym serwerze :) Tryb realizm to szybsze pokonywanie odległości na mapach custom, odradzanie się na team liderze, a tryb classic - wolniejsze celowanie, brak bandażowania. Tryby rozwoju broni pozostają. Czy będzie to docelowe ustawienie jeszcze nie wiadomo, zależy od graczy i od ich reakcji. Jeżeli uda się w końcu przez dłuższy czas utrzymać w tym trybie serwer na wysokiej pozycji być może pozwoli to udowodnić TripWire, że mix tych dwóch trybów jak proszą uczestnicy forum jest możliwe. Wybranie najlepszych cech każdego być może pozwoli uatrakcyjnić grę. Przynajmniej dla mnie jest to wreszcie to czego oczekiwałem :)
« Last Edit: 22 March 2013, 16:30:09 by BRAT_MIH »

Telesfor

  • Guest
Odp: custom maps na 40-1 (realizm)
« Reply #5 on: 22 March 2013, 16:41:20 »
Moja dusza Rambo płacze  :'(

Ale może to i lepiej. Innego serwera i tak nie będę szukał, bo ten to jeden z niewielu na których jest jakaś współpraca, no i kupa fajnych stałych bywalców. Dzięki za odpowiedź.